Zanzibar vás určite očarí

Zanzibar

Zanzibar vás určite očarí

Čo všetko ste si už stihli prečítať o tomto ostrove? Zanzibar, alebo Unguja je mimoriadne obľubenou dovolenkovou destináciou. Slováci ju ešte celkom neobjavili, takže žiaden strach z toho, že na vás budú ukazovať prstom, alebo že tam stretnete suseda. Pre nás je to stále neobjavená exotická destinácia.

Niečo o Zanzibare

Zanzibar je autonómny, ale formálne spadá pod Tanzániu. Mimochodom, úžasná krajina. Toľko safari parkov ste ešte hádam nevideli. Ale o tom inokedy. Vráťme sa na Zanzibar. Tvorí ho súostrovie viacerých ostrovov, viaceré sú neobývané, ale ich korály sa oplatí vidieť. Šnorchling alebo potápanie si nesmiete nechať újsť. Ubytko od výmyslu sveta ako sa vraví. Kto si potrpí na pohodlie, nech si nechá radšej poradiť. Komu je to jedno a ide len po cene, nájde čokoľvek. Pozor však, v sezóne môžu byť ceny vyššie a hlavne vopred si zistite či obdobie, v ktorom chcete na Zanzibar cestovať kvôli nízkej cene letenky, nie je náhodou dažďovým obdobím. Nechajte si radšej poradiť a prípadne aj trochu viac doplatiť za letenku v období mimo dažďov, naozaj sa to oplatí. Prirodzené bungalovy pôsobia exoticky, ale pozor na komáre a iný hmyz.
Čo sa pobytu týka, povedzte si najprv čo chcete na Zanzibare vidieť, čo chcete robiť, či chcete aj kajtovať, šnorchlovať, alebo skúsiť potápanie, alebo na akej pláži chcete pobudnúť a či chcete len vegetiť na jednej pláži alebo si chcete aj čo to z ostrova vidieť a zažiť.

Najkrajšie pláže na Kitesurfing

Ak preferujete šport alebo živšiu pláž, tak jednoznačne Paje je pre vás. Kitesurfing je na ostrove jedným z najpopulárnejších práve kvôli nízkej hladine vody a priaznivému vetru. A pláž na Paje je na to priam stvorená. Treba však počítať aj s väčším odlivom. Pokiaľ vám kajteri prekážajú, tak nižšie nájdete pokojnejšiu pláž Jambiani. Ak však neholdujete športom a nebaví vás až taký veľký odliv, tak zamierte na sever na pláže Kendwa a Nungwi, treba však počítať s preplnenými plážami alebo možno trochu menej ľudí nájdete aj na severo východ napr. na pláži Kiwengwa.
Nemali by ste však opomenúť ani návštevu národných parkov alebo výlet za delfínmi či na niektorí z priľahlých ostrovov. Tak či onak, ak plánujete dovolenku na Zanzibar odporúčame aspoň na 8, 10 dní. Inak vám bude ľúto, že ste tu strávilo tak málo času.

Ak máte záujem zorganizovať dovolenku na Zanzibare na mieru, radi vám s tým pomôžeme.

info@activetravel.sk

 

Komentáre

Pridaj komentár