Kostarika
Krajina
1/5
Náročnosť
10.12.2020 – 17.12.2020
Termín
3+
Vek

Vedeli ste, že obyvatelia Kostariky sa považujú za najšťastnejší národ na svete? Pura Vida! Túto vetu si musíme zapamätať, lebo na Kostarike ju budeme potrebovať a používať takmer všade. Na zdravie – Pura Vida. Ďakujem-Pura Vida. Dovidenia-Pura Vida. Ako sa máš-Pura Vida. atď. atď. Jednoducho, Pura Vida znamená Krásny život, alebo našimi slovami povedané užívaj si život.

Takže ak pozdravíte v obchode alebo v reštaurácii s najväčšou pravdepodobnosťou vám odzdravia Pura Vida. Kedykoľvek a kdekoľvek. Priateľskú atmosféru je na Kostarike vidieť a cítiť na každom kroku.

Prečo práve Kostarika?

Na rozlohe podobnej Slovensku s podobným počtom obyvateľov nájdeme takmer 4 tisícové hory, ako aj činné sopky. Z jednej strany pobrežie Pacifiku, z druhej pobrežie Karibiku. Nedotknuté tropické lesy, desiatky kilometrov pláži lemované kokosovými palmami, korálové útesy a samozrejme nekonečné množstvo exotickej zveri a vtáctva.

Čakajú na vás prechádzky v národných parkoch, po jedinečných plážach, uvidíte jedinečnú faunu aj flóru, unikátnu prírodu a zažijete jedinečné dobrodružstvá. Pripravte sa na jedinečný výlet krajinou, navštívime 2 národné parky a 2 prírodné rezervácie, pláže Karibiku aj Pacifiku, kávové, banánové a ananásové plantáže, leňochody, opice, tucany, krokodíly, leguány a mnohé ďalšie živočíchy. Tak toto je Kostarika!

Tešte sa jedinečné zážitky. Pura Vida!

1

Deň 1

Vitajte v San José, hlavnom meste Kostariky. Vyzdvihneme Vás na letisku a odvezieme do hotela, kde budete ubytovaný.

2

Deň 2

Skoro ráno sa vyberieme zo San Jose do jedinečného Národného parku Tortuguero. Cesta nás zavedie cez malé mestá a rozsiahle banánové a ananásové plantáže až na miesto, kde sa nalodíme na loď. Cesta do hotela pozdĺž rieky a kanálov trvá asi 90 minút, počas plavby uvidíte divoký život a úžasnú scenériu džungle. Poobede sa vyberieme na výlet po okolí.

Národný park Tortuguero, alebo tzv. Malá Amazónia, ako ju nazývajú miestni obyvatelia, je jedným z najkrajších s najlepšie zachovanou faunou a flórou. Pláž s čienym pieskom pri Karibskom mori je známa predovšetkým kvôli korytnačkám, ktoré vyplávajú z mora na pláž, aby tu nakládli svoje vajíčka, z ktorých sa neskôr vyhliadnu malé korytnačky a migrujú späť do mora.

Prechádzka po úzkych typických uličkách mestečka bude stáť za to. Nazriete trochu viac do života miestnych obyvateľov.

Avšak návšteva druhej časti tohto národného parku je zrejme najväčším zážitkom. Počas plavby kanálmi natrafíme na krokodíla, alebo kajmana, chameleónov takmer prehliadnete, ale na nich vás upozorníme, vzácne druhy vtáctva a vôbec divokosť a jedinečnosť prírody vás určite očarí. Národný park Tortuguero je jedným z najkrajších oblastí Kostariky.

Ubytovanie v hoteli, ktorý je osadený uprostred nádherného parku. Budete zaspávať, aj zobúdzať sa pri speve vtákov.

Treba sa však pripraviť na vysokú vlhkosť vzduchu.

Večera je zabezpečená v hoteli.

3

Deň 3

Raňajky v hoteli. Tento deň bude trochu náročný, ale poriadne si ho užijete.

Skoro ráno nasadneme na čln a budeme sa plaviť cez výnimočné kanály. Národný park Tortuguero je preslávený prirodzeným výskytom 5 druhov morských korytnačiek, rôznym druhov vtáctva, alebo viacerých druhov obojživeľníkov. Pokiaľ cestujete v mesiacoch júl až november, odporúčame nočný výlet, lepšie povedané večernú exkurziu hnezdenia korytnačiek.

Výlet loďou alebo člnom po vodných kanáloch je naozaj zážitkom, umocnený dažďom, ktorý dotvára celkovú atmosféru tohto výnimočného miesta.

Obed aj večera sú zabezpečené v hoteli.

4

Deň 4

Po raňajkách sa z národnému parku Tortuguero presunieme k ďalšiemu výzanmnému miestu a to k sopke Arenal.

Počas cesty budete môcť obdivovať rôzne plantáže, ako i ranče s dobytkom. Naším cieľom bude mestečko La Fortuna, priamo pod sopkou Arenal, ktoré je ako stvorené na príjemnú prechádzku, vyberiete si z množstva reštaurácii a vychutnáte si pohľad na sopku.

Miesto okolo sopky Arenal je naozaj čarovné. Celá oblasť je známa využívaním minerálnych prameňov a preto takmer každý hotel má svoje vlastné kúpele. My budeme bývať v hoteli Montaňa de Fuego, s jedinečným výhľadom na sopku. Samozrejme, pokiaľ nebude zahalená v oblakoch.

Hotel ma výbornú polohu, medzi sopkou a fascinujúcimi lesmi s populárnym ziplingom. Bazény v hoteli sú voľné prístupné pre hotelových hostí, najväčší zážitok je však večer. Nechajte sa prekvapiť.

Poobede a večer nás teda čakajú kúpele s prírodnými horúcimi prameňmi, ktoré sú jedným z najobľúbenejších v každom hoteli. My si ich vychutnáme v našom hoteli s krásnou záhradou, bazénom s barom a 3 malými kúpeľnými bazénmi s minerálnou vodou.

Súčasťou hotela sú aj rôzne procedúry a masáže (za poplatok).

5

Deň 5

Po raňajkách sa vyberieme na výlet do dažďových lesov, ktoré sú domovom vzácnych druhov živočíchov.

S trochou šťastia uvidíme leňochoda, spiace netopiere, tucany, ale najväčším zážitkom je prechádzka samotným lesom s prechodom cez vysuté, resp. závesné mosty.

Ak nám v tom čase zaprší, náš zážitok to ešte viac umocní. Verte, byť v dažďových lesoch v čase dažďa je niečo úchvatné. Pohľad na vodopád, nad ktorým vidíte prechádzať ludí po závesnom moste je nezabudnuteľným zážitkom.

Okolo obeda sa vrátime späť na hotel a poobede si dáme malú dávku adrenalínu v podobe ziplingu a zlaňovania rieky. Na konci krátko navštívime malú farmu pôvodných indiánov a zaslúžene skončíme v niektorom z bazénov hotela.

6

Deň 6

Po raňajkách nás čaká presun k horúcemu Pacifiku. Navštívime druhý najmenší, ale za to najviac navštevovaný národný park Kostariky, Manuel Antonio.

Cestou si môžete všimnúť zmenu klímy od mierne chladného a hornatého Monteverde až po horúci a slnkom zaliaty Pacifik. Cestu absolvujeme cez viaceré pohoria a budeme môcť pozorovať bežný život na vidieku Kostariky

Okolo obeda pricestujeme na hotel a ubytujeme sa.

Dnes nás čaká voľný deň. Ukážeme si miestnu veľmi krásnu a obľúbenú pláž, kde môžete stráviť zvyšok dňa. Nebuďte prekvapený leguánmi, alebo opicami blízko pláže, alebo priamo na pláži.

7

Deň 7

Raňajky v hoteli. Hneď po raňajkách sa vyberieme späť do mesta a navštívime spomínaný národný park Manuel Antonio.

V tomto národnom parku nájdme najviac leňochodov na m2. Vyskytuje sa tu však viac ako 300 druhov živočíchov vrátane leňochodov, opíc, leguánov, hadov, papagájov, netopierov, vzácne druhy vtákov a rastlín.

Strávime tu dnes celý deň. Viac ako 3 hodiny strávime prechádzkami po parku a pozorovaním živočíchov a poobede si môžme vybrať z viacero pláži, ktoré sa tu nachádzajú.

Vpodvečer sa presunieme na mestskú pláž, kde si vychutnáme jedinečný západ slnka.

8

Deň 8

Po raňajkách nás čaká transfer na letisko v San Jose a odlet domov.

V cene je zahrnuté:

spiatočná letenka Viedeň – San José – Viedeň (podľa dostupných taríf poletíme  cez Madrid alebo cez Atlantu)

ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (v 2 lôžkovej izbe)

7 x raňajky, 2 x obed, 2 x večera

všetky transfery na Kostarike. Letisko – San Jose – Národný Park Tortuguero – Arenal, La Fortuna – Monteverde – Manuel Antonio – San Jose – letisko.

vstupné do národných parkov Tortuguero, Arenal a Manuel Antonio

plavby po kanáloch, prehliadky mesta a pláži a všetky aktivity v Národnom Parku Tortuguero

canopy – zipline, zlaňovanie, prehliadka dažďových lesov pri La Fortune

návšteva národného parku Manuel Antonio spojená s pozorovaním živočíchov

miestny sprievodca. Slovensky hovoriaci sprievodca (pri min. 4 účastníkoch)

poistenie CK proti úpadku

V cene nie je zahrnuté:

strava a nápoje okrem tých, ktoré sú súčasťou itineráru

transfer do/z Viedne – letisko

aktivity neuvedené v itinerári

iné osobné výdavky

cestovné poistenie

Uvedené ceny sú za 1 dospelú osobu v 2 lôžkovej izbe.

Dieťa od 3 do 11 rokov má výraznú zľavu z pobytu.

Pokiaľ teda chcete cestovať s dieťaťom, informujte sa u nás vopred na aktuálne ceny pobytu a leteniek pre deti.

Kostarika, Active Travel
Active Travel Kostarika
dovolenka kostarika
Active Travel Kostarika
Kostarika
Kostarika
Západ slnka na Kostarike
kávové plantáže Kostarika
motivácia zamestnancov
Kostarika
kostarika
Kostarika, Active Travel
Active Travel Kostarika
Active Travel dovolenka na kostarike
Kostarika
ubytovanie kostarika
hotel kostarika
Kostarika
Kostarika Pacifik
ubytovanie na Kostarike
Kostarika a pláže Pacifiku
kostarika dovolenka
Active Travel
dovolenka kostarika
dovolenka kostarika
Kostarika dovolenka
Active Travel
Active Travel
Kostarika
dovolenka kostarika
Costa Rica
Costa Rica
kostarika dovolenka

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating