Kostarika
Krajina
1/5
Náročnosť
21.2.2021-28.2.2021
Termín
3+
Vek

Vedeli ste, že obyvatelia Kostariky sa považujú za najšťastnejší národ na svete? Pura Vida! Túto vetu si musíme zapamätať, lebo na Kostarike ju budeme potrebovať a používať takmer všade. Na zdravie – Pura Vida. Ďakujem-Pura Vida. Dovidenia-Pura Vida. Ako sa máš-Pura Vida. atď. atď. Jednoducho, Pura Vida znamená Krásny život, alebo našimi slovami povedané užívaj si život.

Takže ak pozdravíte v obchode alebo v reštaurácii s najväčšou pravdepodobnosťou vám odzdravia Pura Vida. Kedykoľvek a kdekoľvek. Priateľskú atmosféru je na Kostarike vidieť a cítiť na každom kroku.

Prečo práve Kostarika?

Na rozlohe podobnej Slovensku s podobným počtom obyvateľov nájdeme takmer 4 tisícové hory, ako aj činné sopky. Z jednej strany pobrežie Pacifiku, z druhej pobrežie Karibiku. Nedotknuté tropické lesy, desiatky kilometrov pláži lemované kokosovými palmami, korálové útesy a samozrejme nekonečné množstvo exotickej zveri a vtáctva.

Čakajú na vás prechádzky v národných parkoch, po jedinečných plážach, uvidíte jedinečnú faunu aj flóru, unikátnu prírodu a zažijete jedinečné dobrodružstvá. Pripravte sa na jedinečný výlet krajinou, navštívime 2 národné parky a 2 prírodné rezervácie, pláže Pacifiku, kávové, banánové a ananásové plantáže, leňochody, opice, tucany, krokodíly, leguány a mnohé ďalšie živočíchy. Tak toto je Kostarika!

Tešte sa jedinečné zážitky. Pura Vida!

1

Deň 1

Odlet z Viedne a prílet do San Jose, hlavnom meste Kostariky. Čaká nás transfer z letiska do hotela, kde budeme ubytovaní.

2

Deň 2

Po raňajkách sa zo San José presunieme k sopke Arenal.

Počas cesty budete môcť obdivovať rôzne plantáže, ako i ranče s dobytkom. Naším cieľom bude mestečko La Fortuna, priamo pod sopkou Arenal, dáme si príjemnú prechádzku týmto mestečkom, vyberiete si z množstva reštaurácii a vychutnáte si pohľad na sopku.

Miesto okolo sopky Arenal je naozaj čarovné. Celá oblasť je známa využívaním minerálnych prameňov a preto takmer každý hotel má svoje vlastné kúpele. My budeme bývať v hoteli Montaňa de Fuego, s jedinečným výhľadom na sopku. Samozrejme, pokiaľ nebude zahalená v oblakoch.

Hotel ma výbornú polohu, medzi sopkou a fascinujúcimi lesmi s populárnym ziplingom. Bazény v hoteli sú voľné prístupné pre hotelových hostí, najväčší zážitok je však večer. Nechajte sa prekvapiť.

Poobede a večer nás teda čakajú kúpele s prírodnými horúcimi prameňmi, ktoré sú jedným z najobľúbenejších v každom hoteli. My si ich vychutnáme v našom hoteli s krásnou záhradou, bazénom s barom a 3 malými kúpeľnými bazénmi s minerálnou vodou.

Poobede si dáme malú dávku adrenalínu v podobe ziplingu a zlaňovania rieky. Na konci krátko navštívime malú farmu pôvodných indiánov a zaslúžene skončíme v niektorom z bazénov hotela.

3

Deň 3

Po raňajkách sa vyberieme na výlet do dažďových lesov, ktoré sú domovom vzácnych druhov živočíchov.

S trochou šťastia uvidíme leňochoda, spiace netopiere, tucany, ale najväčším zážitkom je prechádzka samotným pralesom s prechodom cez vysuté, resp. závesné mosty.

Ak nám v tom čase zaprší, náš zážitok to ešte viac umocní. Verte, byť v dažďových lesoch v čase dažďa je niečo úchvatné. Pohľad na vodopád, nad ktorým vidíte prechádzať ludí po závesnom moste je nezabudnuteľným zážitkom.

Prejdeme sa aj v národnom parku Volcano Arenal. Uvidíte, ako lesnú vegetáciu a terén ovplyvnila sopečná činnosť vrátane starých lávových prúdov. Potom navštívime vodopád Río Fortuna, ktorý sa nachádza v biologickej rezervácii prechodného vlhkého tropického lesa, ktorý je súčasťou národného parku sopky Arenal. Po prehliadke bude nasledovať obed.

Poobede/vpodvečer návrat na hotel a relax v niektorom z bazénov.

4

Deň 4

Transfer do Monteverde. Monteverde s dažďovým pralesom a pozoruhodnou biodiverzitou má jedno z najvzácnejších a najunikátnejších biotopov na planéte, nehovoriac o úžasnej rozmanitosti flóry a fauny. Jeho strategická poloha, ktorá sa rozprestiera nad kontinentálnym predelom medzi karibským a tichomorským pobrežím, vytvára vzácny oblačný les, charakteristickú mikroklímu pre mnoho mimoriadnych druhov, ktoré obývajú túto oblasť. Počas našej cesty uvidíme nádhernú krajinu, uvidíme ako žijú miestni obyvatelia, ako budeme míňať typické malé dedinky.

Poobede nás čaká návšteva kávovej farmy. Pozrieme sa ako sa pestuje a vyrába nielen káva, ale aj kakao a cukroá trstina.

5

Deň 5

Dnes navštívime park Selvatura, kde si dáme asi 3 km prechádzku dažďovými lesmi vlastným tempom. Osem visutých mostov sa tiahne kaňonmi a korunami stromov, spája časti chodníka a umožňuje obdivovať úžasný baldachýn dažďového lesa a širokú škálu flóry a fauny.

Endemická biodiverzita baldachýnu tohoto lesa je svetovým unikátom. Závesné mosty ponúkajú najlepší výhľad, aby ste si mohli vychutnať krásu tohot lesa miestami v oblakoch. Po našej prechádzke môžete navštíviť kolibríkovú záhradu a pozrieť si viac ako 14 druhov týchto nádherne sfarbených vtákov.

Večer sa vyberieme na nočnú prehliadku do dažďového lesa.

6

Deň 6

Po raňajkách nás čaká presun k horúcemu Pacifiku. Navštívime druhý najmenší, ale za to najviac navštevovaný národný park Kostariky, Manuel Antonio.

Cestou si môžete všimnúť zmenu klímy od mierne chladného a hornatého Monteverde až po horúci a slnkom zaliaty Pacifik. Cestu absolvujeme cez viaceré pohoria a budeme môcť pozorovať bežný život na vidieku Kostariky.

Okolo obeda pricestujeme na hotel a ubytujeme sa.

Dnes nás čaká voľný deň. Ukážeme si miestnu veľmi krásnu a obľúbenú pláž, kde môžete stráviť zvyšok dňa. Nebuďte prekvapený leguánmi, alebo opicami blízko pláže, alebo priamo na pláži.

7

Deň 7

Raňajky v hoteli. Hneď po raňajkách sa vyberieme späť do mesta a navštívime spomínaný národný park Manuel Antonio.

V tomto národnom parku nájdme najviac leňochodov na m2. Vyskytuje sa tu však viac ako 300 druhov živočíchov vrátane leňochodov, opíc, leguánov, hadov, papagájov, netopierov, vzácne druhy vtákov a rastlín.

Strávime tu dnes celý deň. Viac ako 3 hodiny strávime prechádzkami po parku a pozorovaním živočíchov a poobede si môžme vybrať z viacero pláži, ktoré sa tu nachádzajú.

Vpodvečer sa presunieme na mestskú pláž, kde si vychutnáme jedinečný západ slnka.

8

Deň 8

Po raňajkách nás čaká transfer na letisko v San Jose a odlet domov.

V cene je zahrnuté:

spiatočná letenka Viedeň – San José – Viedeň (podľa dostupných taríf poletíme  cez Madrid alebo cez Amsterdam)

ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (v 2 lôžkovej izbe)

7 x raňajky, 1 x obed

všetky transfery na Kostarike. Letisko – San Jose – Arenal, La Fortuna – Monteverde – Manuel Antonio – San Jose – letisko.

vstupné do národných parkov Monteverde, Arenal a Manuel Antonio

návšteva národného parku Volcano Arenal, canopy – zipline, zlaňovanie, prehliadka dažďových lesov pri La Fortune

návšteva parku Selvatura, vstupné na večernú prehliadku a návšteva kávových plantáži

návšteva a vstupné do národného parku Manuel Antonio spojená s pozorovaním živočíchov

slovensky hovoriaci sprievodca

poistenie CK proti úpadku

V cene nie je zahrnuté:

strava a nápoje okrem tých, ktoré sú súčasťou itineráru

transfer do/z Viedne – letisko

aktivity neuvedené v itinerári

iné osobné výdavky

cestovné poistenie

Uvedené ceny sú za 1 dospelú osobu v 2 lôžkovej izbe.

Dieťa od 3 do 11 rokov má výraznú zľavu z pobytu.

Pokiaľ teda chcete cestovať s dieťaťom, informujte sa u nás vopred na aktuálne ceny pobytu a leteniek pre deti.

Hotely v ktorých budeme ubytovaní:
San Jose: Wyndham Escazú
Arenal Volcano: Montaña de Fuego
Monteverde: Monteverde Country Lodge
Manuel Antonio: San Bada

Kostarika, Active Travel
Active Travel Kostarika
dovolenka kostarika
Kostarika
Západ slnka na Kostarike
kávové plantáže Kostarika
motivácia zamestnancov
Kostarika
kostarika
Kostarika, Active Travel
Active Travel Kostarika
Active Travel dovolenka na kostarike
Kostarika
ubytovanie kostarika
hotel kostarika
Kostarika
Kostarika Pacifik
ubytovanie na Kostarike
Kostarika a pláže Pacifiku
kostarika dovolenka
Active Travel
dovolenka kostarika
dovolenka kostarika
Kostarika dovolenka
Active Travel
Active Travel
Kostarika
dovolenka kostarika
Costa Rica
Costa Rica
kostarika dovolenka

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating