Kostarika
Krajina
1/5
Náročnosť
17.4.2021-25.4.2021
Termín
8 dní
Trvanie

Prečo práve Kostarika?

Na rozlohe podobnej Slovensku s podobným počtom obyvateľov nájdeme takmer 4 tisícové hory, ako aj činné sopky. Z jednej strany pobrežie Pacifiku, z druhej pobrežie Karibiku. Nedotknuté tropické lesy, desiatky kilometrov pláži lemované kokosovými palmami, korálové útesy a samozrejme nekonečné množstvo exotickej zveri a vtáctva.

Čakajú na vás prechádzky v národných parkoch, po jedinečných plážach, uvidíte jedinečnú faunu aj flóru, unikátnu prírodu a zažijete jedinečné dobrodružstvá. Pripravte sa na jedinečný výlet krajinou, navštívime  národné parky a prírodné rezervácie a pláže Pacifiku, kávové, banánové a ananásové plantáže, leňochody, opice, tucany, krokodíly, leguány a mnohé ďalšie živočíchy. Tak toto je Kostarika!

1

Deň 1

Vitajte v San José, hlavnom meste Kostariky. Vyzdvihneme Vás na letisku a odvezieme do hotela, kde budete ubytovaný.

Čaká na nás prehliadka hlavného mesta San Jose, návšteva kávových plantáží, vodopády, slávna sopka Arenal a dažďové pralesy Monteverde.

2

Deň 2

Po dobrých raňajkách sa vyberieme na výlet k sopke Poás Volcano. Počas našej cesty sa zastavíme na prehliadke kávových plantáži farmy Doka Estate, pozrieme si ako sa kedysi a dnes vyrába jedna z najlepších káv, spoznáme skvelých ľudí, ochutnáme viaceré druhy kávy a následne budeme pokračovať v našej ceste na vrchol sopky.

Postupne pocítime zmenu klímy a teplôt ako i zmenu vegetácie a po chvíli prídeme k jedinečnému dažďovému lesu a sopke Poás Volcano.

Na jej vrchole si vychutnáme parádne výhľady na masívny kráter sopky. Dáme si ľahkú prechádzku, aby sme spoznali a vychutnali si jedinečnú divokosť prírody v dažďových lesoch a samozrejme jedinečný pohľad na vodopád Magia Blanca, ktorý je najväčším vodopádom v oblasti.

Budeme mať možnosť pozorovať jedinečné druhy  motýľov a vtákov, raritných kolibríkov ako i žiab a iných fascinujúcich živočíchov.

Popoludní si dáme dobrý obed, zahrnutý v cene, a pomaly sa presunieme späť do San José, kde budeme ubytovaný aj druhú noc.

3

Deň 3

Po raňajkách sa z hlavného mesta San Jose presunieme k ďalšiemu výzanmnému miesto a to k sopke Arenal. Počas cesty budete môcť obdivovať rôzne plantáže, ako i ranče s dobytkom a uvidíme typický kostarický vidiek.

Miesto okolo sopky Arenal je naozaj čarovné. Celá oblasť je známa práve využívaním minerálnych prameňov a preto takmer každý hotel má svoje vlastné kúpele. My budeme bývať v hoteli Montaňa de Fuego, s jedinečným výhľadom na sopku. Samozrejme, pokiaľ nebude zahalená v oblakoch.

Hotel ma výbornú polohu, medzi sopkou a fascinujúcimi lesmi s populárnym ziplingom. Bazény v hoteli sú voľné prístupné pre hotelových hostí, najväčší zážitok je však večer.

Poobede a večer nás teda čakajú kúpele s prírodnými horúcimi prameňmi, ktoré sú jedným z najobľúbenejších v každom hoteli. My si ich vychutnáme v našom hoteli s krásnou záhradou, bazénom s barom a 3 malými kúpeľnými bazénmi s minerálnou vodou.

Súčasťou hotela sú aj rôzne procedúry a masáže (za poplatok).

4

Deň 4

Po raňajkách nás čaká jedinečný a nezabudnuteľný zážitok v podpobe jazdy na koni okolo dažďových pralesov až k nádhernému vodopádu Fortuna.

Jazda na koni bude trvať okolo 1 hodiny, kým prídeme k vodopádu. Ďalšou výzvou pre nás bude cesta priamo k 60 metrov vysokému a jedinečnému vodopádu, kde si môžete zaplávať.

Poobede sa vrátime na hotel a vychutnáme si nič nerobenie a pohodu v hotelových bazénoch.

5

Deň 5

Dnes navštívime dažďové lesy v okolí La Fortuny a sopky Arenal, ktoré sú domovom vzácnych druhov živočíchov.

S trochou šťastia uvidíme leňochoda, spiace netopiere, tucany, ale najväčším zážitkom je prechádzka samotným lesom s prechodom cez vysuté, resp. závesné mosty.

Ak nám v tom čase zaprší, náš zážitok to ešte viac umocní. Verte, byť v dažďových lesoch v čase dažďa je niečo úchvatné. Pohľad na vodopád, nad ktorým vidíte prechádzať ludí po závesnom moste je nezabudnuteľným zážitkom.

Okolo obeda sa vrátime späť na hotel a poobede si dáme malú dávku adrenalínu v podobe ziplingu a zlaňovania rieky. Na konci krátko navštívime malú farmu pôvodných indiánov a zaslúžene skončíme v niektorom z bazénov hotela.

6

Deň 6

Po raňajkách sa presunieme z jedného top miesta Kostariky na iné. Od sopky Arenal sa postupne presunieme k prírodnej rezervácii dažďových lesov Monteverde.  Ide o jedno z najkrajších miest na Kostarike, ale dnes už trochu skomercionalizované. Zážitkom bude náš presun, pretože bude kombináciou presunu autom/busom, loďou a znouvu autom. Táto kombinácia je najlepšou a zároveň najkrajšou možnosťou presunu na Monteverde. Minibus nás vyzdvihne na našom hoteli v La Fortune, prevezieme sa k jazeru Arenal a odtiaľ člnom na Rio Chiquito. Následne opäť mikobusom sa presunieme až do nášho ďalšieho hotela v nádhernom Monteverde.

Cestu absolvujeme cez viaceré pohoria a budeme môcť pozorovať bežný život na vidieku Kostariky.

Okolo obeda prídeme do Monteverde a ubytujeme sa. Poobede vám necháme voľný program, ak by ste si chceli vybrať niektorý z adrenalinových zážitkov, tak dnes na to máte celé popoludnie.

Monteverde je tým preslávené. Poskytovatelia sa predbiehajú v tom, kto poskytne lepší adrenalínový zážitok, koho zipling má najdlhšiu dráhu, kde sa môžete spustiť na supermana alebo čím vyšší a dlhší Tarzanov skok môžete zažiť a pod. Výber je len na vás. Alebo si len tak oddýchnete prechádzkou po mestečku Monteverde, dáte si výbornú miestnu kávu alebo si zájdete na večerný výlet pozorovania živočíchov.

Večer je voľný program.

7

Deň 7

Po raňajkách sa presunieme späť do San José a odlietame späť na Slovensko

Možnosť predĺžiť program o pobyt pri mori v Puntaneras alebo národnom parku Manuel Antonio.

V cene je zahrnuté:

spiatočná letenka Viedeň – San José – Viedeň

transfer z a na letisko v San Jose

všetky transfery a presuny na Kostarike

6 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami

6 x raňajky, 2 x obed, 1 x večera

prehliadky a vstupy

  • Doka kávové plantáže, sopka Poás Volcano & La Paz vodopád
  • Arenal Volcano, Grecia, vstup do kúpeľov Sarchí & Tabacón Hot Springs

jazda na koni cez dažďový prales k vodopádu La Fortuna

zipling a závesné mosty v dažďovom pralese

poistenie CK proti úpadku

slovenský sprievodca pri min. počte 4 účastníkov

V cene nie je zahrnuté:

nápoje a strava mimo tej, ktorá je uvedená v itinerári

individuálne cestovné poistenie

individuálne aktivity nezahrnuté v itinerári

Kostarika dovolenka
dažďové pralesy, Kostarika
Kostarika
Monteverde, Kostarika
Arenal Kostarika
Monteverde, Kostarika
dovolenka Kostarika
Kostarika Monteverde
Active Travel Kostarika
Active Travel Kostarika
dovolenka kostarika
Kostarika, Active Travel
Kostarika
Active Travel
dovolenka kostarika
dovolenka kostarika
sopka Arenal Kostarika
Kostarika, Sopka Poas
motivácia zamestnancov
Waterfall Costa Rica
Kostarika

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating