Veľkonočné ostrovy, Argentína
Krajina
2/5
Náročnosť
11.3. – 30.3.2020
Termín
20 dní
Trvanie

Táto tradičná a obľúbená cesta kladie dôraz na poznávanie jedinečnej patagónskej prírody formou rozumne pojaté pešej turistiky. Patagónske národné parky patria k prírodným pokladom našej planéty. Uvidíme zasnežené vulkány zrkadliace sa v jazerách, zástupy tučniakov aj mohutné dvojkilometrové veže Paine. Trasa je postavená tak, že takmer vždy trávime najmenej dva nocľahy na jednom mieste a dlhšie prejazdy nahrádzame miestnymi preletmi, aby sme čo najlepšie využili čas. Najprv absolvujeme náročnejšie patagónske časti a na záver si môžeme vychutnať odpočinok v jazernej oblasti v okolí Pucón, kde je aj výrazne teplejšie a dni možno stráviť aj oddychom spojeným s kúpaním.

1

Deň 1

Letecky Praha – Santiago de Chile, ďalej vnútroštátny prelet do mestečka Puerto Natales.

3-6

Deň 3-6

Presun do Torres del Paine – ​​svetovo preslávený národný park: katamaránom cez jazero Pehoe, výlet k obriemu ľadovcu Grey súčasť Veľkého južného ľadovca. Celodenná túra do Francúzskeho údolia, túra k vyhliadke na tri slávne monumentálne veže tvoriace skalnú katedrálu vysokú “čistých” 2000 m – celkom 2800 m, pozorovanie lám, Nordenskjöldova vyhliadka. Návrat do Puerto Natales.

7

Deň 7

Fuerte Bulnes – výlet k pevnosti na brehu Magalhaesovho prielivu, na miesto prvého európskeho osídlenia patagónskej oblasti, lodný výlet na Isla Magdalena, ostrov s najväčšou kolóniou tučniakov magellanských.

8-9

Deň 8-9

NP Alerce Andino – vnútroštátny prelet do Puerto Mont, peší výlet pralesom starých stromov “alerce” (v preklade smrekovec) v okolí jazera Chapo.

10

Deň 10

Llanquihue – výlet k druhému najväčšiemu čilskému jazeru pod elegantným vulkánom Osorno, NP Vicente Pérez Rosales: krátky výlet k vodopádom na rieke Petrohué, zastávka pri jazere Todos Los Santos.

11

Deň 11

Jazerná oblasť (divoký kraj s množstvom lesov, riečok, vodopádov a najmä veľkých ľadovcových jazier, v ktorých sa zrkadlí mnoho prevažne činných sopiek), výlet v NP Huerquehue (sústava siedmich kaskádovitých jazier s vodopádmi, unikátne druhohorné araukáriové pralesy), fakultatívna návšteva miestnych vyhlásených termálnych kúpeľov.

12

Deň 12

Pucón: v prípade vhodných podmienok (počasie, seizmická aktivita) fakultatívny ľadovcový výstup na činnú sopku VILLARICA (2800 m, 90 USD), následne odpočinkový deň s možnosťou pešej turistiky v okolí jazera, menej náročné alternatívy: kúpanie, fakultatívna možnosť prechádzky na bicykli alebo rafting (30 USD), podzemné lávová jaskyňa pod VILLARICA (70 USD).

13

Deň 13

Santiago – letecký presun do hlavného mesta, prehliadka centra (Staré mesto, palác La Moneda, Múzeum predkolumbovských kultúr, Cerro Santa Lucia), záverečné večerné posedenie v zábavnej štvrti Barrio Bellavista.

14-15

Deň 14-15

Prelet Santiago de Chile – Rapa Nui, pešia prechádzka k prvým sochám moai – plošina Ahu Taha neďaleko hlavného mestečka Hanga Roa.

Veľký okruh ostrovom – výlet po plošinách s fascinujúcimi sochami a zoznámenie s históriou a záhadami ostrova, návšteva krátera Rano Raraku s približne 300 sochami v rôznom stupni opracovania, kúpanie na pláži Anakena a návšteva Ahu Akiwi, kde sa vyrábali “klobúky Puka, večer sledovanie slávností.

16

Deň 16

Malý okruh ostrovom – výlet do krátera Oronko a obradnej dediny, zoznámenie s kultom Vtáčieho muža, výhľad na ostrovy, prechádzka po hrane krátera, na popoludnie kúpanie.

17

Deň 17

Hanga Roa – voľný program s možnosťou návštevy hlavného mestečka, fakultatívne zapožičanie bicyklov, koňov, skútrov alebo objavná cesta k jaskyni Bielych panien – hodinový výlet do “zakázanej” časti ostrova k najmenšej moai.

18-20

Deň 18-20

Odlet z ostrova, večerný voľný program v Santiago de Chile, letecky späť do Prahy.

V cene zahrnuté:

sprievodca

 letenka vr. všetkých poplatkov Praha – Santiago de Chile – Veľkonočný ostrov Praha

 5 x vnútroštátny prelet

prenajaté mikrobusy

 prenájom auta pre skupinu

 2 x katamaran v NP Torres del Paine

11 x hotel ***

 1 x horská chata

1 x kemp

 4 x bungalov

 5 x raňajky

vstupy do NP

 vstupný poplatok na Veľkonočný ostrov

informačné materiály

Klíma: Čilské počasie je veľmi rozmanité, čo je spôsobené jeho geografickou polohou. Na severe Čile je krajina púštneho charakteru, centrálna časť pripomína “stredomorský” charakter a v období od mája do augusta tu často prší, juh je skôr vlhký a chladný. Letné mesiace trvajú od novembra do mája a zimné od júna. V období našich zájazdov v regióne vrcholí leto mierneho pásma, sprevádzané vetrom a premenlivosťou počasia. Veľkonočný ostrov má po celý rok stabilné počasie.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating