Peru
Krajina
3/5
Náročnosť
26.6-8.7.2019
Termín
13 dní
Trvanie

Do Peru musí aspoň raz v živote vyraziť každý milovník veľhôr. Navyše tunajšie oblasti ponúkajú jednoduché dosiahnutie rekordných výšok aj ne-horolezcom a príležitostným turistom, ak si správne naplánujú pozvoľný postup do vysokých polôh.

V prvej časti zájazdu sa budeme venovať Cordillera Blanca, najvyššiemu a najkrajšiemu pohoriu peruánskych Ánd, kde nad prívetivo zelenými dolinami sú desiatky ľadovcových štítov mimoriadne efektných tvarov na čele s dominantným Huascarán (6768 m). Tu si užijeme týždeň hlavného pešieho programu vrátane slávneho treku Santa Cruz. Iba na jeho trase prenocujeme trikrát pod stanom, ale batožinu nám ponesú sympatickí somári. Neskôr preletíme, už dobre aklimatizovaní, na Altiplano, k malebnému jazeru Tititcaca, ktoré nám ponúkne na pozadí rozľahlej, temnej modrej hladiny úžasné výhľady na hradbu Cordillery Real a jej šesť-tisícovky.

1-2

Deň 1-2

Letecky Praha – Lima, Peru. Prehliadka srdca starého mesta: Plaza Mayor s prezidentským palácom, populárna a moderná štvrť Miraflores, Park lásky pri pobreží Tichého oceánu. Nočný prejazd pohodlným lôžkovým autobusom do Huaraz.

3

Deň 3

Huaraz – výjazd minibusom nad mesto a aklimatizačná vychádzka v horách, indiánske dedinky s tradičnými kruhovými chatrčami.

4

Deň 4

Chavin de Huantar (3177 m) – výlet minibusom cez horský priesmyk ku zvyškom jedinečného chrámového komplexu chavínskej kultúry, ktorá inšpirovala väčšinu predkolumbovských peruánskych architektov.

5-7

Deň 5-7

Santa Cruz treking – v NP Huascarán medzi piatimi šesť-tisícovými štítmi vrátane ALPAMAYO, jednej z najkrajších hôr Ameriky, štart 2090 m, tretí deň prekonanie sedla 4760 m a zostup. 3 nocľahy pod stanom, ale hlavnú batožinu ponesú somáre.

8

Deň 8

Dokončenie treku, typická dedina Huaripampa, prejazd vysokohorským sedlom v bezprostrednej blízkosti Huascaránu, výstup na chatu Refugio Perú (prevýšenie 700 m do 4650 m).

9

Deň 9

Zostup späť k minibusu okružnou trasou cez hrebeň (4900 m) a krásnym údolím s jazerom Lago 69 (4400 m), prejazd do Huaraz so zastávkou pri pamätníku čs. horolezcov, ktorí tu zahynuli pri zemetrasení v roku 1970.

10

Deň 10

Prejazd autobusom do Limy, večerné centrum mesta.

11-12

Deň 11-12

Letecky späť do Prahy.

V cene zahrnuté:

Sprievodca

letenka vr. všetkých poplatkov Praha-Lima / Santa Cruz-Praha

vnútroštátny prelet Lima-Juliaca

všetka pozemná doprava, ubytovanie

transport batohov počas treku

lodný výlet na jazere Titicaca

3 denný okruh terénnymi autami na Altiplano vrátane plnej penzie

vstupy do NP Huascarán

na Isla del Sol a do Reserva Andina EA

informačné materiály

Ubytovanie:

6x  hotel či hostel (dvojlôžkové izby väčšinou s príslušenstvom), 1x viaclôžkové ubytovne, 3x stan (bude zapožičaný na mieste), 1x  nočný lôžkový autobus. Hotely nie sú vybavené kúrením, aj keď by si to miestne teploty často zaslúžili.

Stravovanie:

Stravovanie na treku Santa Cruz

Jedlo tvorí trikrát denne plnohodnotnú stravu z miestnych čerstvých potravín, ďalej dopoludňajší desiatový balíček (tyčinka, džúsiky, a pod.) a po príchode do táboriska teplý nápoj a malé občerstvenie v podobne sušienok a pod. Služba ďalej zahŕňa dostatok prevarenej pitnej vody na cestu pre vaše fľaše a dostatok tekutín ráno a večer k jedlu.

V cene je zahrnutý okrem jedla aj jeho transport a kompletná cena kuchára, ktorý sa zúčastňuje treku. Vôbec nemusíte nosiť riad, ani outdoorový varič.

V prípade, že trpíte nejakou potravinovou alergiou či máte špecifické nároky na stravu (vegán, vegetarián atď.), Informujte nás o tom prosím.

Ceny v Peru sú priaznivé a bude možnosť nakúpiť si.

Náročnosť:

Peruánska časť je náročnejšia turisticky, aj keď vďaka putovania naľahko ide o treking iba strednej náročnosti.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating