Seychely
Krajina
2/5
Náročnosť
1.5.-11.5.2020
Termín
11 dní
Trvanie

Súostrovie sto pätnástich ostrovov v Indickom oceáne bývalo vždy symbolom luxusnej dovolenky a odpočinku. Bola by však veľká škoda nevyužiť tohto súostrovia k aktívnej dovolenke. Vydajte sa teda s nami na túry do hornatého vnútrozemia aj pozdĺž malebného pobrežia, objavujte na bicykloch opustené pláže. Nebojte sa, aj na odpočinok, kúpanie a šnorchlovanie na mnohých krásnych plážach aj u priľahlých ostrovčekov nám čas tiež zostane.

Vo Viktórii spoznáte pestrú zmes miestnej koloniálnej architektúry, ktorá odráža vplyv francúzskych aj anglických kolonizátorov a aj neuveriteľne pestrú národnostnú zmes miestnych obyvateľov. Celú túto mozaiku poznávania doplníme o vynikajúcu kreolskú kuchyňu, ktorá vám určite zachutí.

Tento aktívny program nám umožní spoznať jedinečnú miestnu flóru, vtáctvo aj kultúru oveľa podrobnejšie, než by bolo možné na pobytovom zájazde.

Vydajte sa s nami do tohto malebného, ​​kľudného a bezpečného kúta sveta!

1-2

Deň 1-2

Letecky Praha – Mahé (Seychely); prehliadka najmenšieho hlavného mesta sveta Viktorie: zachovalá koloniálna architektúra, katolícka katedrála, mešity aj hinduistický chrám s typickou juhoindickou maľovanou gópurou; botanická záhrada; trajekt z ostrova Mahé na ostrov Praslin.

3

Deň 3

Plavba trajektom na ostrov Praslin; výlet na najkrajšie pláže sveta Anse Georgette a Anse Lazio – možnosť šnorchlovania priamo z pláže, cesta medzi plážami predstavuje túru na cca 1 hodinu.

4

Deň 4

Celodenný výlet na ostrov La Digue – výlet po ostrove na bicykloch do malebných zátok s nefritovými vodami s nádhernými a mnohokrát opustenými plážami; možnosť šnorchlovania priamo z niektorých pláží.

5

Deň 5

Túra cez prírodnú rezerváciu Fond Ferdinand, cestou slávnej endemickej palmy lodoicey seychelly ciže “Coco de Mer”, ktoré majú najväčšie semená na svete (cca 3 hodiny) a možnosť uvidieť miestnu vzácnu endemickú rybu “Gooloo”; voľné popoludnie.

6

Deň 6

Bohatý fakultatívny program podľa vlastného výberu: prírodná rezervácia Vallée de Mai s endemickou palmou lodoicejí Seychelskou a čiernymi papagájmi; celodenný lodný výlet na tri ostrovy vrátane grilovania na pláži: ostrov Cousin, ktorý je celý prísne chránený prírodnou rezerváciou s veľkým množstvom vtáctva a jašteríc, hniezdisko kartov obrovských od septembra do februára; ostrov Curieuse s chovnou stanicou suchozemských korytnačiek obrovských a s rozsiahlymi mangrovými lesmi (možno túra na 1 až 2 hodiny); so šnorchlovaním pri ostrovčeku St. Pierre.

7

Deň 7

Trajekt z ostrova Praslin na ostrov Mahé; výstup na kopec Copolia (cca 2 hodiny), z ktorého je krásny výhľad do okolia na Viktóriu a okolité ostrovy a morský NP; popoludní prechádzka na opustenú pláž Anse Major, kúpanie a možnosť šnorchlovania priamo z pláže (cca 2 hodiny).

8

Deň 8

Celodenný výlet do morského NP Ste. Anne na lodi s preskleným dnom – niekoľko zastávok na šnorchlovanie, kŕmenie rýb a pri ostrovoch – možnosť prechádzky po nekonečných opustených plážach, obed formou barbecue na jednej z krásnych pláží.

9

Deň 9

Turistika v NP Morne Seychelles – výstup na Morne Blanc (cca 2 hodiny) tropickým pralesom s vyhliadkou na okolité ostrovy, ktoré uvidíte ako na dlani; návšteva čajovej plantáže a prechádzka porastom mäsožravých láčkoviek; popoludní kúpanie na krásnych plážach na SZ ostrova, patriacich pod morský NP Port Launay.

10-11

Deň 10-11

Odpočinok, relaxácia; trajektom a letecky späť do Prahy.

Odlet a prílet do Viedne je možný na požiadanie.

V cene máte zahrnuté:

česky hovoriaceho sprievodcu CK

letenka vr. všetkých poplatkov Praha-Seychely-Praha

transfery do a z hotelov

2 x trajekt

8 x hotel 2* a 3* hotel (2 lôžkové izby s raňajkami)

informačné materiály

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating