Bhután
Krajina
2/5
Náročnosť
celoročne
Termín
10+
Vek

Počas tohto 11-dňového zájazdu s názvom To najlepšie zo západného Bhutánu uvidíte najkrajšie a najznámejšie pamiatky, miestnu prírodu a dedinský život bežných Bhutánčanov. Zájazd vám umožní vidieť najkrajšie kultúrne a historické pamätihodnosti západného Bhutánu, akými sú napríklad farbami hýriace mesto Paro, rozkvitajúce hlavné mesto Thimphu, tropické mesto Wangdue, zrenovovaný hrad Punakha Dzong (hradný kláštor) a staré údolie Phobjika. Ak budete mať záujem, zájazd To najlepšie zo západného Bhutánu sa dá ideálne skombinovať s krátkou turistikou.

Tento výlet vieme na požiadanie pripraviť aj v inom termíne, alebo s inou trasou.

1

Deň 1

Prílet na medzinárodné letisko Tribhuwan, Káthmandu. Tradičné privítanie od nášho zástupcu na letisku. Krátka inštruktáž o vašom ďalšom programe. Zvyšok dňa odpočinok. Večer typická nepálska večera.
2

Deň 2

Prvý deň zájazdu sa začne raňajkami v hoteli. Následne pôjdete do údolia mesta Káthmandu, kde budete objavovať toto mesto plné farieb a kontrastov. Odveziete sa k známemu budhistickému chrámu (stupe) „Swayambunath”, ktorý je tiež známy ako Chrám opíc, na vrchu údolia Káthmandu, odkiaľ budete mať možnosť vychutnať si krásne výhľady na okolité hory a mesto Káthmandu. Chrám celoročne navštevujú budhisti a turisti z celého sveta. Stupa Swayambhunath je najstarší a najtajomnejší svätý chrám v oblasti údolia Káthmandu. Následne prejdete do chrámu Pashupatinath, ktorý je najdôležitejším hinduistickým chrámom zasväteným bohovi Shiva. Každý rok tento chrám navštívia tisícky oddaných hinduistov. Po prezretí si chrámu navštívite fascinujúce pamiatky na námestí Patan Durbar, ktoré je jedno z najvznešenejších príkladov nepálskej architektúry. Námestie je plné mnoho storočí starých chrámov a palácov.
3

Deň 3

Po raňajkách bude vaša cesta pokračovať na letisko, odkiaľ poletíte do mesta Paro. Počas letu budete môcť vidieť fascinujúci pohľad na Mt. Everest, Kanchanjunga, Mt. Chomolari, atď. Po prílete na medzinárodné letisko západného Bhutánu mesta Paro vás privíta náš zástupca. Vychutnáte si čarovnú jazdu mestom Bhután a presuniete sa na hotel, kde strávite noc.
4

Deň 4

Po raňajkách absolvujete jazdu cez mesto Thimpu. Počas jazdy môžete vidieť pamätník Memorial Chorten postavený na počesť tretieho kráľa Bhutánu. Následne uvidíte národnú knižnicu, v ktorej sú uchovávané staroveké rukopisy, ľudové dedičstvo a múzeá s národnými textíliami. Navštívite maliarsku školu a dozviete sa niečo o tradičnom umení a maľovaní Thankas. Nakoniec budete mať možnosť navštíviť kláštor v meste Thimphu. Prechádzka po meste. Noc v hoteli.
5

Deň 5

Tento deň sa začne výletom do mesta Gangtey, ktoré je od mesta Thimphu vzdialené asi 150 km. Počas cesty sa zastavíte v priesmyku Dochula, kde si môžete dať kávu a vychutnať si úžasný pohľad na Mt. Himalaya. Takisto navštívite 108 veľkých stúp. Cesta bude pokračovať do mesta Gangtey. Je to krásne a pokojné mesto obklopené hustými lesmi. Večer budete mať čas pre seba. Ak budete mať záujem, môžete sa poprechádzať okolo údolia mesta Gangtey a zaplatiť si návštevu úžasného kláštora Gangtey Goempo.
6

Deň 6

Tento deň bude venovaný výletu do mesta Wangdue, konkrétne návšteve Wangdue Phodrang Drong – masívnej pevnosti vybudovanej na mieste spiaceho býka na vrchu hory. Uvidíte úžasné maľby na stenách a množstvo rôznych kresieb. Zažijete krásnu a ľahkú turistiku, počas ktorej budete prechádzať pohánkovým a zemiakovým poľom.
7

Deň 7

Skoro ráno, pred presunom do mesta Paro, sa pozriete do kláštora Khamsum, odkiaľ uvidíte úžasný výhľad na údolie a jeho terasovité polia. Následne budete môcť vidieť chrámy Punkaha Dzong a Chhimmy Ihakhang, ktoré sú zasvätené svätcovi z 15. storočia, Drukpa Kunley. Večer sa presuniete do mesta Paro, kde prespíte.
8

Deň 8

Posledný deň zájazdu v Bhutáne. Fascinujúce údolie mesta Paro v sebe skrýva bohatú kultúru, nevídanú krásu a stovky mýtov a legiend. Mesto Paro je domovom mnohých bhutánskych starých a starovekých chrámov a kláštorov, národných múzeí a iných pamätihodností, vďaka čomu je skutočným rajom pre turistov. Na ceste do mesta Paro navštívite pevnosť Simtokha Dzong, ktorá je jedna z najstarších v Bhutáne. Pri návšteve Rinphung Dzong v meste Paro uvidíte to najlepšie z bhutánskej architektúry, úžasnú prácu s drevom, veľké trámy, ktoré do seba dokonale zapadajú a držia už dlhé storočia bez jediného klinca. Podobný zážitok si odnesiete z kláštora Kichu, ktorý je jedným z najstarších chrámov v Bhutáne. Následne absolvujete čarovnú 45 minútovú jazdu cez Drugyel Dzong a turistiku ku kláštoru Taksang, ktorý je jeden z najznámejších v celom Bhutáne vďaka polohe na okraji 900 m hlbokého útesu nad údolím mesta Paro. Hovorí sa, že guru Rinpoche sem prišiel na chrbte tigra a meditoval. Práve preto sa chrám nazýva „tigrí brloh“. Je to zároveň pútnické miesto, ktoré sa Bhutánčania snažia navštíviť aspoň raz za svoj život. Po obednej prestávke nasleduje cesta späť do mesta Paro. Večer prespanie v hoteli.
9

Deň 9

Skoro ráno presun na medzinárodné letisko Paro a let do Káthmandu. Rovnako, ako na ceste sem, aj počas spiatočného letu do Káthmandu si budete môcť vychutnať pohľad na Mt. Everest, Kanchenjunga a iné vrcholy Himalájí. Zvyšok dňa strávite v údolí mesta Káthmandu.
10

Deň 10

Voľný čas v meste Káthmandu, ktorý môžete stráviť nakupovaním, návštevou pamiatok alebo oddychom. Je to vlastne prídavný deň v prípade zlého počasia. Počas tohto dňa budete mať čas na prechádzku po meste Káthmandu a nasledovať bude presun na letisko a samotný let späť.
11

Deň 11

Posledný deň v meste Káthmandu je voľným dňom. Môžete si zvoliť rôzne aktivity, ako napríklad nakupovanie alebo prehliadku kultúrnych pamiatok mesta. Náš miestny sprievodca vás rád informuje o najlepších miestnych obchodoch. Nasleduje lúčenie s Káthmandu a odlet. Náš zástupca pocestuje s vami až na letisko.

Čo obsahuje tento zájazd:

Vyzdvihnutie a zavezenie na letisko

Uvítacia a rozlúčková večera

Let do a z mesta Paro

Všetky výlety v mestách Káthmandu a Bhután podľa itinerára

Všetky vstupné poplatky do pamiatok

Ubytovanie v hoteloch s raňajkami v Káthmandu a plná penzia v Bhutáne

Transport na všetkých trasách súkromným autobusom

Všetky vstupné poplatky do múzeí a pamätihodností

Anglicky hovoriaci sprievodca

Čo tento zájazd neobsahuje:

Spiatočnú letenku Viedeň/Káthmandu/Viedeň

Obed a večera v meste Káthmandu

Nápoje a účet na bare

Prepitné

Osobné poistenie

Dodatočné náklady v prípade ochorenia, vyššej moci, zmeny letov a itinerára

Víza do Bhutánu 40$

Ostatné neuvedené veci

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating