Nórsko
Krajina
2/5
Náročnosť
Vypredané
Termín
6+
Vek

Kde by bolo lepšie miesto na strávenie Vianočných sviatkov ako kúsok od Severného Pólu? Blízko severného pólu, spolu s polárnymi medveďmi, polárnou žiarou a arktickou atmosférou sme pre vás pripravili skvelé zážitky na oslávenie vianočných sviatkov. Týždeň plný zimných aktivít a vianočných zážitkov.

Špicbergy kúsok od Severného pólu

Špicbergy, ktoré sa nachádzajú v Arktickom oceáne sú najsevernejšou časťou Nórska a ponúkajú neuveriteľné príbehy, ktoré sa skrývajú v ľadovcoch, fjordoch a horách v arktickom šepote. Najsevernejšie hlavné mestečko Longyearbyen, ktoré leží blízko pri Severnom Póle ponúka nezabudnuteľný zážitok na oslavu Vianoc. Toto najsevernejšie miesto na zemi je obklopené arktickým tichom a veľkolepou scenériou, takže vytúžený pokoj počas sviatkov od rušného života vo veľkomestách je tu zaručený.

1

Deň 1

Príchod do Longyearbyenu! Odporúčame zobrať si autobus z letiska do Basecamp hotela, kde sa dá platiť bud kartou alebo aj v hotovosti. Autobus Vás zoberie hneď pred náš hotel. V prvý deň si pozrite mesto a zblížte sa s kultúrou kde strávite svoje Vianočné sviatky.

2

Deň 2

V nekončiacej tme si v tento deň užijeme hiking v horách, hneď po raňajkách o 10:00 vás bude čakať sprievodca na recepcií s ktorým preskúmate polárnu noc. Dobre sa oblečte a obujte si teplú a pevnú obuv na hiking v snehu. Ešte pred odchodom dostanete všetky informácie a mapu, a taktiež lampičku na hlavu a snežné topánky, keby ste ich náhodou potrebovali. Treba si dávať pozor na počasie v Svalbarde a odporúčame, aby ste si priniesli ruksak s náhradným oblečením. Sprievodca naplánuje celý výlet podľa počasia a naučí vás princíp snežného vychádzania. Počas výpravy budete mať obed, na ktorý sa môžete tešiť v mysterióznej krajinke. Neskôr sa vrátite na hotel, kde sa môžete dohodnúť čo by ste chceli na večeru a na recepcií vám pomôžu rezervovať si tú najlepšiu večeru pre vás.

3

Deň 3

Ako sa Vianočný deň približuje, mesto je stále tichšie a posledné lety na Vianočné sviatky prichádzajú, môžete si užiť deň podľa vašich predstáv. Môžte si na recepcii booknuť rôzne aktivity počas dňa, alebo len kľudne relaxovať popri teplom nápoji a knihe. O 19:00 sa stretnete na recepcií odkiaľ vás vezmú do Trapper’s Station v meste Bolterdalen, 10 km od Longyearbyenu. Počas cesty cez arktickú noc si môžte prezerať veľkolepé hory naokolo a môžte vidieť aj polárnu žiaru. Pri večeri si môžte vypočuť zaujímavé a bohaté príbehy z histórie lovcov v arktickom prostredí.

4

Deň 4

Vianoce sú tu! Na štedrý deň miestny obyvatelia idú do kostola a prejdú sa okolo červenej schránky č. 2 pri uhľovej bani, pretože sa nazýva ako „dom Santa Clausa“. Ak budú dobré snežné podmienky môžete si vybrať 4hodinový výlet na snežných skútroch do Adventdalenu, na prezretie polárnej žiary a môžno uvidíte sobov hľadajúcich jedlo a škvrny v tundre (voliteľná aktivita). Poobede sú všetci návštevníci Lonyearbyenu pozvaní do kostola na Vianočnú omšu. Oblečte sa na oslávenie Vianoc a pripravte sa delikátnu večeru servírovanú v reštaurácii Plfareren Restaurant.

5

Deň 5

Na ďalší Vianočný deň máte kľudné doobedie, s neskoršími raňajkami a poobede sa môžete tešiť na čistý vzduch a snežné ťahanie so psami. Na obed sa stretnete naším sprievodcom, ktorý vás vezme do Trapper’s Station kde na vás už čaká 90 nedočkavých psov Husky. Sprievodca vám vysvetli ako funguje záprah psov, a taktiež vám pomôže zapriahnuť si váš vlastný tím. Dvaja z vás spolu zdielajú tím šiestich psov a môžeme sa pustiť do zábavy cez údolie Bolterdalen, kde vstúpite do naozajstnej divočiny Špicbergu. Keď sa vrátime naspäť do domu psíkov je čas na vyhlásenie najlepšieho tímového vodcu a môžete si porobiť fotky, taktiež sa trošku pomaznať s krásnymi Husky psíkmi. Zohrejete sa teplým čajom alebo čokoládou než sa vrátime naspäť do mesta. Dnes budete mať servírovanú večeru v zaujímavej reštaurácii Huset Restaurant.

6

Deň 6

Spomienky sú uložené a nové priateľstvá nadviazané a tak prišiel deň, kedy je čas ísť domov. Pred odchodom si môžete ísť posledný krát prezrieť mestečko. Autobus vyzdvihuje ľudí z každého hotela 2 hodiny pred odletom. Želáme šťastnú cestu domov!

ČO JE ZAHRNUTÉ V CENE:

  6 nocí V Basecamp Hoteli

  Skúsený anglicky hovoriaci sprievodca

  Všetky ponúkané obedy a večere podľa programu

  Sprevádzaná prehliadka a všetky aktivity zahrnuté v itinerári

ČO NIEJE ZAHRNUTÉ V CENE:

  Letenky Viedeň-Longyearbyen

  Cestovné poistenie

  Nápoje a samostatné obedy/večere nezahrnuté v programe

  Osobná spotreba a nákupy

Aktivity nezahrnuté v itinerári

špicbergy

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating