Francúzsko
Krajina
2/5
Náročnosť
25.12.2019-2.1.2020
Termín
15+
Vek

Francúzska riviéra a potom aj talianska riviéra sú najviac špecifickým a výnimočným kúskom Talianska a Francúzska. Ide o oblasť, ktorá je tzv. večnou jarou, kraj teplomilných vegetácií obklopených vysokými horami, vďaka ktorým je aj v zimnom období mierna klíma.

Výhody a krásu tohto kúta Európy si uvedomili aj mnohé významných osobností, ktorí si tu postavili domy a užívajú si príjemnú morskú atmosféru po celý rok. Krajom vedie nová otvorená cyklotrasa pri mori, postavená na trase bývalej železnice. Občas odbočíme aj na výlety do horských miest a bočných údolí.

1-2

Deň 1-2

Odchod večer, nočný prejazd do Talianska k Sanremu, ktorý leží blízko hraníc s Francúzskom. Príchod do kempu, ubytovanie, oddych. V podvečer návšteve Sanrema.

3

Deň 3

Ráno autobusom do Dolceacqua, krásnym mostom nad Nerviou a za ním mohutnou hradnou zrúcaninou, odtiaľ na bicykli údolím rieky Torrente Nervia do typického horského mesta Liguria Pigna, s historickým centrom, ktorý obklopuje sieť úzkych uličiek, arkád a spojených schodíšť. Neskôr späť do Dolceacqua a degustácia miestnych špeciálnych vín (asi 25 km), variantne dochádzanie do kempu (asi +19 km).

4

Deň 4

Ráno autobusom do Monaka, druhá najmenšia krajina na svete, Monte Carlo, fakultatívna návšteva Oceánografického múzea, knižného paláca alebo exotických záhrad s jaskynným komplexom Grottes de l’Observatoire. Návrat autobusom do kempu (deň bez bicyklov).

5

Deň 5

Pobrežná cyklotrasa na bicykli do San Lorenzo al Mare a návrat do Sanremy (cca 25 km jedna cesta, pláže), odchod do dediny Bussana Vecchia (kedysi poškodená zemetrasením, dnes sídlom mnohých umelcov) (+ 9 km).

6

Deň 6

Autobusom navštívime francúzske malebné mestečko Éze so záhradou sukulentov na jej vrchole a výhľad po celom pobreží, vyhliadka parfumérie Fragonard (výroba a predaj francúzskych parfumov), návšteva nádhernej Rotschildovej vily s rozsiahlymi záhradami plnými exotických rastlín alebo individuálne prechádzky po Saint-Jean-Cap Peninsula -Ferrat (deň bez bicyklov).

7

Deň 7

Autobusom do Impéria, prehliadka mesta, odbočíme na bicykli do San Lorenzo al Mare. Stúpanie s olivovými hájmi do dedinky Cipressa s nádhernými výhľadmi na more a pobrežie. Zjazd do Santo Stefano (cca 18 km) a odtiaľ autobusom späť do kempu, variantný dojazd do kempu (asi +13 km). Večer s prekvapením, polnočným prípitkom s výhľadom na ohňostroj a privítanie nového roku na pláži.

8-9

Deň 8-9

Novoročná prechádzka po pláži, relaxácia alebo trhy v Sanreme. Pre záujemcov novoročný výlet do mestečka Seborga, ktorý z recesie vyhlásil nezávislosť na území Talianska (40 km), podvečerný odchod, návrat nasledujúci deň v dopoludňajších hodinách.

V cene zahrnuté:

doprava autobusom s bicyklom

6 x mobilné ubytovanie s raňajkami

všetky vyhliadky uvedené v programe a potrebné mapy

novoročné prekvapenie

poistenie liečebných výdavkov

V cene nie je zahrnuté (platí sa na mieste):

vstupné do pamiatok a iných objektov, degustácia vína.

Ubytovanie:

Bývať budeme v malebnom kempe plného tropických rastlín pri mora v 4-lôžkoch v mobilných domoch (čo je niečo medzi chatou a trvalo zaparkovaným veľkým karavanom. Spálňa (1 x manželská posteľ + 1 x samostatná posteľ), spoločná kuchyňa (kuchynská linka, sporák, mikrovlnná rúra, chladnička, riad, príbory, taniere, poháre, atď.), spoločná kúpeľňa (sprcha, umývadlo, WC). Súčasťou kempu je štýlová reštaurácia (asi 15 EUR), vo vzdialenosti cca 300 m je supermarket otvorený 24 hodín denne. Po príchode do kempu je potrebné zložiť kauciu 100 EUR / 1 mobil Home (resp. 25 EUR / os – možno platiť kreditnou kartou) a požičať si magnetickú kartu s kreditom 50 EUR, táto čiastka sa nevyčerpá. Karta slúži na vstup do bazéna, na pláž a platí sa v reštaurácii.

Stravovanie:

Okrem stravovacích poplatkov zahrnutých v cenách zájazdu si môžete objednať aj večeru pripravenú našou kuchyňou za cenu 4-6 EUR /os./večera. Kuchár vám vždy ráno oznámi, čo bude variť a vy si v prípade záujmu urobíte objednávku (jedná sa vždy o čerstvé, na mieste zakúpené potraviny)

Klíma:

príjemne stále oceánske podnebie, denná teplota 12-18 ° C, slnečno, chladnejšie rána a večery.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating