Zambia
Krajina
4/5
Náročnosť
23.11.2019 – 8.12.2019
Termín
21+
Vek

Cieľom tejto expedície je rafting na jednej z najdivokejších riek sveta – Zambezi.

Šesťdenný rafting po rieke Zambezi. Plavbu zahájite priamo pod Viktoriinmi vodopádmi.

1. – 2. deň Letecky presun na trase Praha – Lusaka, príjazd k Victoria Falls.

3. deň  Príchod do Národného Parku Hwange, ubytovanie v kempe.

4. – 6. deň  Trojdenný výlet a návšteva Národného parku Hwange, pozorovanie zvery v jednom z najväčších národných parkov Afriky, ktorý je známy širokou škálou plemien a veľkým množstvom zvierat, predovšetkým slonov.

7. deň Návrat na Viktoriine vodopády; fakultativný výlet – rybolov, výlet loďou a iné aktivity.

8. deň  Rafting na Zambezi dlhý 130 km, šesť nezabudniteľných dní v kaňone. Krátky prejazd k rieke, rozdelenie vybavenia a naloženie raftov. Po dôkladnej inštruktáži vás čaká 12 km rieky s niekoľkými perejmi obtiažnosti WW 5. Nocľah bude nad perejmi #11. Hlavné pereje budú: Schody do neba, Diablov záchod, Gulliverove cesty a ďalšie.

9. – 12. deň  Nezabudnuteľné dni v krásnom kaňóne Zambezi s množstvom obrovských perejí a množstvom zábavy. Čakajú nás mohutné pereje so vzrušujúcími názvami: Požierač náklaďákov, Terminátor, Tajomný jazdec a ďalší. Niekoľko nezjazdných perejí budeme prenášať.

13. deň Basaltový kaňon sa otvorí a my vplávame do krajiny s travnatými brehmi, kde rieka ztíchne a objavia sa väčšie krokodýli, hrochy a ďalšie zvieratá. Na vysedacom mieste v Matetsi vyložíme rafty a prejdeme späť do kempu vo Victoria Falls.

14. deň  Viktoriine vodopády – fakultativny program. Tento deň si môžete vybrať z aktivít presne podľa vašej chuti a zamerania. Ponuka je pomerne rozmanitá: výlet na koníkoch alebo na slonoch, návšteva levej stanice, let helikoptérou nad Viktoriine vodopády, jazda na kanoe po miernejšom hornom toku Zambezi, safari a ďalšie; záverečná párty.

15. – 16. deň  Odlet z Lusaky.

Cena zahŕňa:
sprievodcu v českom alebo slovenskom jazyku  miestneho sprievodcu spiatočnú letenku na trase Praha–Lusaka–Praha vrátane všetkých poplatkov

miestna doprava    3x kemp vo vlastných stanoch (a 5 nocí vo voľnej prírode)    stravovanie na rieke 6x plná penzia  zapožičanie lodí a vodáckého vybavenia   vstupné do NP Victoria Falls a v NP Hwange  ubytovanie 4x kemp a  1 x vo Victoria Falls, 1x večera, 3x plná penzia, 1x raňajky    vstupné do NP Hwange.

Cena nezahŕňa:
Zimbabwské + Zambijské vízum – asi 80 USD

Cestovné poistenie

dopravu do Prahy

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating