Nórsko
Krajina
2/5
Náročnosť
Vypredané
Termín
15+
Vek

Strávenie a oslavovanie Silvestra niekde inde ako na tradičných miestach s neuveriteľne nádherným výhľadom na polárnu oblohu. Toto vám bezpochyby poskytne Nórsko a jeho Špicbergy.

Špicbergy sa nachádzajú v Arktickom oceáne severne od Nórska a ponúkajú neuveriteľné príbehy, ktoré sa skrývajú v ľadovcoch, fjordoch a horách v arktickom šepote.

Nórsko a jeho Špicbergy vás očaria

Najsevernejšie hlavné mestečko Longyearbyen, ktoré leží blízko pri Severnom Póle ponúka nezabudnuteľný zážitok na privítanie Nového roka. Toto najsevernejšie miesto na zemi je obklopené arktickým tichom a veľkolepou scenériou, takže vytúžený pokoj počas sviatkov od rušného života vo veľkomestách je tu zaručený. Zažijete tu mnoho zaujímavých dobrodružstiev či už pre dospelých, alebo pre deti.

1

Deň 1

Prílet a transfer do Basecamp hotela v mestečku Longyearbyen. Počas dňa si môžete prezrieť mesto a na obed vám recepcia rezervuje miesto. Večer vás na hoteli vyzdvihne transfer do Basecamp Trapper’s Station v Bolterdalen, ktorý je 10km od Longyearbyenu. Počas cesty je pravdepodobné, že uvidíte polárnu žiaru v tmavej čiernej noci, ktorú obklopujú veľkolepé hory. Večeru máte servírovanú spolu s bohatou loveckou históriou v loveckej oblasti. Neskôr sa vrátite naspať do Basecamp hotela.

2

Deň 2

Silvester! Po chutných raňajkách vás bude sprievodca čakať na recepcií a spolu sa vydáte na snežnom skútri do polárnej noci. Jazdenie v noci iba s solárnymi lampičkami na vašich hlavách, pričom vás budú usmerňovať iba hviezdy na oblohe je dosť veľký zážitok! Po ceste budete mať mnoho zaujímavých zastávok, a po vypnutí motorov na snežných skútroch zažijete najväčšie arktické ticho, ktoré miestny veľmi milujú. Taktiež môžte zažiť nočnú divočinu, ktorá sa nachádza v Špicbergoch. Po príchode naspať do mesta sa môžete pripraviť na oslavu Nového roka, popri bublinkách a veľkolepom ohňostroji a taktiež na výbornú arktickú večeru.

3

Deň 3

Prvý deň Nového roka hotel servíruje neskoré raňajky, aby hostia mali čas na oddýchnutie. Okolo obeda sa s vami znova stretne sprievodca, ktorý vás vezme na hiking na horu Platou. Z tohoto pohoria budete mať krásny výhľad na mesto Longyearbyen a okolie, taktiež si vypočujete tragický príbeh z blízkeho mesta. Obed si užijete vonku so skvelým výhľadom. Po celom dni vonku sa môžete na hoteli otepliť, a taktiež si užiť večeru v reštaurácii, ktorá je hneď vedľa hotela.

4

Deň 4

V nekončiacej tme, ktorá sa v tomto období vonku nachádza si užijete jazdu do polárnej noci spolu so psami, ktorý vás budú ťahať. Po raňajkách budete vyzdvihnutý na zážitok so psím záprahom do Boltendarenu, kedy na vás bude čakať 90 nedočkavých psov Husky, ktorý budú hľadať polárnu žiaru. Jeden postroj budete zdielať dvaja a ešte pred tým, dostanete teplé oblečenie. Jediné čo budete počuť sú labky, ktoré sa odrážajú od snehu, a keď vypneme svetlá, svetlo prírody sa nám samo odkryje. Naspať v loveckej stanici vypustíme psov, budeme mať obed pri táboráku pod hviezdami. Večera v tento deň je len a len na vás.

5

Deň 5

Tento deň je posledný, takže raňajky budete mať od 8:00. Potom odporúčame ísť si pozrieť mesto, sadnúť na kávičku v malebnej kaviarni v meste alebo môžete ísť pokupovať suveníry. Podľa času vášho odletu na vás bude čakať transfer na letisko.

ČO JE ZAHRNUTÉ V CENE:

  5 nocí v Basecamp Hoteli

  Skúsený anglicky hovoriaci sprievodca

  Sprevádzaná prehliadka a všetky aktivity zahrnuté v itinerári

  Všetky ponúkané obedy a večere zahrnuté v itinerári

  Všetok program, ktorý je uvedeý v itinerári

ČO NIE JE ZAHRNUTÉ V CENE:

  Letenky Viedeň-Longyearbyen

  Cestovné poistenie

  Nápoje a samostatné obedy/večere, ktoré nie sú uvedené v                                                   itinerári

  Osobná spotreba a nákupy

Norsko-Špicbergy

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating