Nepál
Krajina
3/5
Náročnosť
celoročne
Termín
18+
Vek

Ak si chcete vychutnať to najlepšie z Nepálu počas jednej návštevy tejto krajiny, ideálnou voľbou bude pre vás práve tento zájazd. Zájazd To najlepšie z Nepálu vám ponúka skutočne to najlepšie z nepálskej kultúry, prírodných krás a dobrodružstiev.

Nepál – to najlepšie v jednom tripe

Zažijete exkluzívny prelet cez Himaláje, navštívite úchvatné stredoveké mestá údolia Káthmandu, vychutnáte si dobrodružstvo pri splavovaní rieky, uvidíte nosorožce, medvede, tigre a slony v safari, a pri modlitbe s budhistickými mníchmi sa podelíte o porozumenie a pokoj.

Snívali ste vždy o tom, že sa raz odfotíte na vrchole Mt. Everest? Počas preletu cez Himaláje si z lietadla môžete odfotiť neskutočne krásnu panorámu Mount Everestu a okolitých vrchov. Vychutnajte si vzrušenie z raftovania v bielych vodách a z kempovania na brehu rieky. Národný park Chitwan vás zblíži s prírodou. Park plný tropických lesov, trávnatých lúk a hustej vegetácie je domovom pre mnoho druhov sťahovavých vtákov, nosorožce, leopardy, slony, medvede a ohrozeného bengálskeho tigra. Aby bol celý zájazd ešte bohatší, pripravili sme pre vás trojdňovú ľahkú turistiku v oblasti Annapurna, z ktorej uvidíte celý horský masív s rovnakým názvom. Počas výletu vás určite uchváti krása miestnej prírody a kultúrny šok.

1

Deň 1

Prílet na medzinárodné letisko Tribhuwan, Káthmandu. Tradičné privítanie od nášho zástupcu na letisku. Krátka inštruktáž o zájazde a hoteli. Večer typická uvítacia večera.

2

Deň 2

Let cez Mt. Everest, pešia túra na námestie Káthmandu Durbar.

V tento deň zažijete niečo úžasné – niečo, o čom väčšina ľudí ani len nesníva. Zažijete let ponad majestátny Mt. Everest. 45-minútový let ponúka neuveriteľne krásnu panorámu a úžasný pohľad na Mt. Everest. Z kokpitu lietadla si môžete odfotiť najvyšší vrch sveta. Následne vás odvezieme do hotela, kde si dáte raňajky. Po krátkom odpočinku pôjdeme na pešiu túru na námestie Káthmandu Durbar. Je to jedna z najdôležitejších historických a turistických destinácii v Nepále. Hlavnou atrakciou na námestí Káthmandu Durbar je palác Hanuman Dhoka, ktorého názov je vzdaním cti opičiemu božstvu Hanuman. Na južnom konci námestia Durbar sa nachádza najkurióznejšia atrakcia, Kumari Chwok. Odtiaľ budete mať možnosť vidieť Kumari House, kde sídli žijúca bohyňa Nepálu. Po preskúmaní tohto miesta prejdeme cez Asan Bazaar až do hotela.

3

Deň 3

Deň sa začne raňajkami na hoteli. Súkromné auto vás zoberie na 2,5 hodinový vyhliadkový výlet až k miestu, na ktorom sa začne vaše raftové dobrodružstvo. Prezlečiete sa a pripravíte sa na splavenie rieky. Náš sprievodca vás bude informovať, čo budete potrebovať pre rafting. Po krátkom splavovaní dostanete obed v podobe pikniku. Nasleduje krátky oddych a potom sa pokračuje v splavovaní až do tábora. Na konci dňa sa môžete napríklad ísť prejsť do dediny, môžete ísť plávať alebo len tak relaxovať pri bare a vychutnávať si zvuk rieky. Na večeru dostanete čerstvo uvarené pokrmy.

4

Deň 4

Deň sa začne skorými raňajkami v tábore. Nasleduje krátke splavovanie a príprava na odchod do parku Chitwan, ktorý je nepálskou najznámejšou rezerváciou divokej prírody, a tiež jedným z najkrajších národných parkov v celej Ázii. Ubytovanie bude na dve noci zabezpečené v chate s pekným výhľadom na údolie plné hustých lesov a na rieku Rapti. Navštívite miestnu dedinu a oboznámite sa s tým, ako žijú miestni ľudia. Po večeri sa zúčastníte na kultúrnom programe miestnych ľudí z dediny Tharu.

5

Deň 5

Nezabudnuteľným zážitkom bude spoznávanie divočiny a prirodzeného prostredia divokých zvierat. Vstaneme s východom slnka a v sprievode prvých slnečných lúčov vstúpime do národného parku tradičným spôsobom – po vlastných nohách a safari autom. Sprievodca vám ukáže, kde žijú nosorožce, leňoch, diviaky, a ak budete mať skutočné šťastie, uvidíte aj kráľovského bengálskeho tigra. Vrátite sa do hotela, kde si môžete vychutnať raňajky. Takisto budete mať možnosť pozrieť sa na slony kúpajúce sa v rieke. Po obede môžete absolvovať výlet na kanoe, vidieť krokodíly a vtáky, a pešo sa vrátiť popri brehu rieky.

6

Deň 6

Po raňajkách sa presunieme do malého mesta Pokhara, ktoré je známe ako mesto jazier a nachádza sa v západnej časti Nepálu. Tu si môžete vychutnať skutočne čistý vzduch a nespútanú krásu najkrajších hôr na svete. Po obede absolvujete plavbu člnom cez jazero Fewa, odkiaľ budete mať krásny výhľad na horský masív Annapurna. Odraz vrcholov tohto masívu uvidíte aj v kryštálovo čistej vode jazier. Annupurna je pravdepodobne najkrajšia horská panoráma na svete. Vychutnajte si západ slnka a večeru pri jazere v jednej z najznámejších reštaurácií krajiny jazier.

7

Deň 7

Po raňajkách pocestujeme do mesta Hemja (asi 30 minút cesty). Tu sa začne turistika smerom k Annapurna Eco Village – ekologická dedinka, ktorá je konceptom pre turistov, vybudovaná za účelom poskytnutia skutočného, tradičného, dedinského a ekologického zážitku z Nepálu. Zažijete tu tradičnú nepálsku kultúru v čistom prostredí s obmedzeným dedinským vybavením. Z dediny môžete vidieť panorámu horského masívu Annapurna, Manaslu, údolie Pokhara a okolitý vidiek.

8

Deň 8

Skoré vstávanie a stihnutie východu slnka nad horským masívom Annapurna. Zároveň budete mať možnosť vidieť zlatisté ligotanie sa zasnežených vrcholov. Zo 14 vrcholov s nadmorskou výškou viac než 8000 m sa až 8 nachádza v Nepále. Keď je jasno, z tohto miesta môžete vidieť až tri z nich. Vychutnáte si túto nezabudnuteľnú chvíľu, dáte si raňajky v záhrade s pekným výhľadom na Himaláje, a potom pešo prejdete do dediny Dhampus. Turistika je krátka, no zapamätáte si ju najmä vďaka výhľadom na hory a vidiek. Podvečer navštívite dedinu Dhampus, usadlosť britských Nepálčanov. Takisto budete mať možnosť zblízka sa pozrieť na bežný život dedinčanov a vychutnať si ďalší krásny západ slnka.

9

Deň 9

Po raňajkách nasleduje 2-3 hodinová turistika dolu kopcom a cesta do mesta Pokhara. Ak budete mať viac energie, môžete sa prejsť k Stupe svetového mieru a potom zísť k vodopádom Davi. Táto turistika trvá asi 3 hodiny. Ak nebudete mať záujem, jednoducho si len budete vychutnávať mesto jazier.

10

Deň 10

Presunieme sa späť do Káthmandu, čo zaberie asi 7 hodín. Budeme cestovať pozdĺž rieky, cez dediny a drsný vidiek. Po príjazde do mesta Káthmandu budete mať čas pre seba. (Na ceste do Káthmandu môžete lanovkou navštíviť chrám Manakamana, kde podľa povery sídli božstvo, ktoré vám splní vaše priania).

11

Deň 11

Deň sa začne v meste Káthmandu, kde po raňajkách absolvujeme prehliadku pamätihodností. Navštívime dve veľmi dôležité náboženské miesta, Pashupatinath a Boudhnath. Chrám Pashupatinath sa nachádza na brehu rieky Bagmati a je to známy hinduistický chrám božstva Shiva. Niekedy je priamo na brehu rieky Bagmati možné vidieť záverečný rituál kremácie. Chrám Boudhanath je pravdepodobne najväčšia stupa na svete. Je to centrum Tibetského budhizmu. Nakoniec prejdeme do starovekého mesta Bhaktapur, ktoré je bohaté na umenie, architektúru a kultúru.

12

Deň 12

Preskúmame mesto Bhaktapur a potom prejdeme do mesta Changunarayan. Po ňom sa presunieme do rezortu Nagarkot, kde si môžete vychutnať západ slnka a pokojnú noc.

13

Deň 13

Pozrieme sa na jeden z najkrajších východov slnka z rezortu Nagarkot a potom vyrazíme do mesta Panauti, kde navštívime viacero chrámov v historickej časti mesta. Následne sa presunieme do dediny Balthali, ktorá sa nachádza hneď za mestom Panauti a Khopasi – patrí medzi destinácie s veľmi bohatou kultúrou a prírodou. Po obede preskúmame dedinu Balthali a spoznáme miestny vidiek.

14

Deň 14

Po raňajkách v skorých ranných hodinách sa vyberieme na hodinovú turistiku, aby sme stihli nasadnúť na autobus do Káthmandu. Turistika je ľahká a väčšinou dolu kopcom. Prechádzať budeme cez dedinu a krásne zelené polia. Na konci dňa bude zabezpečená rozlúčková večera.

15

Deň 15

Posledný deň v meste Káthmandu je voľným dňom a môžete ho využiť podľa vášho uváženia. Mnoho ľudí v tento deň rado nakupuje alebo objavuje miesta plné kultúry. Náš miestny sprievodca vám pomôže nájsť najlepšie obchody v okolí. Nasleduje cesta domov. Náš zástupca vás odvezie až na letisko.

Čo je zahruté v cene:

Transfer z a na letisko

úvodná-privítacia a záverečná večera

všetky prehliadky, ako je uvedené vyššie

všetky vstupy na prehliadky

ubytovanie

všetky presuny autom alebo autobusom

3* ubytovanie s raňajkami

Nagarkot exkurzia

rafting

dve noci treking

jedna noc na Bhaktapur

jedna noc na Balthali

anglicky hovoriaci sprievodca

Čo v cene nie je zahrnuté:

strava, okrem uvedených vyššie

medzinárodná letenka do Nepálu a späť

nápoje

sprepitné

osobné poistenie

prelet ponad Himaláje cca US$ 200 na osobu

Nepal
nepal

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating