Nepál
Krajina
3/5
Náročnosť
celoročne
Termín
18+
Vek

Top zážitky tohto zájazdu:

  • Klasický trek v Nepále v pomerne ľahkom tempe
  • Návšteva starovekých palácov a chrámov
  • Dychberúce výhľady na pohoria a vrchy Himaláji
  • Trek do srdca Langtangu, do tradičnej mníšskej dediny Kyanjin

Čo je zahrnuté v cene zájazdu :

Transfer z a na letisko

Skúsený poistený a adekvátne vybavený anglicky hovoriaci sprievodca

Sprevádzaná prehliadka mesta a vstupné poplatky v Kathmandu

3 jedlá počas treku

Dobré ubytovanie v štandardnom 3*- 4* hoteli v Kathmandu s raňajkami

Ubytovanie v Teahouse (typické pre Nepál) počas treku v 2-lôžkovej základnej izbe

Tims povolenie

Vstupné do národného parku Langtang National Park

Poistený a adekvátne vybavený nosič v súlade s IPGG pravidlami

Výstup na Tsergo Ri (4984m) a ľadovec Langtang Glacier

Čo NIE JE zahrnuté v cene zájazdu:

Cestovné poistenie.

Víza do Nepálu.

Prepitné pre sprievodcov a ostatných členov treku.

Obed a večera v meste.

Dodatočné náklady v prípade zasiahnutia vyššej sily, zmeny letu či itineráru

Langtang Trek patrí medzi jeden z najlepších trekov v Nepále. Ponúka príležitosť zažiť nefalšovanú nepálsku kutúru, prírodné bohatstvo a unikátnu prírodnú rozmanitosť. Noc strávime v Kathmandu, starobylom meste a zistíme, prečo je na zozname Kultúrneho dedičstva UNESCO. Nasledovať bude Syaphrubensi. Ako správni trekeri sa zastavíme aj v tradičnej šerpovskej dedine, keď pôjdeme do Langtang valley (Údolie Langtang). Využijeme možnosť treku na Langtang Glacier (ľadovec Langtang), navštíme továreň na výrobu syrov a vypočujeme si nespočetné historky o Yetim priamo od miestnych obyvateľov. Panda červená, nazývaná aj ohnivá líška – charizmatický a vysoko ohrozený druh cicavca – ak budeme mať šťastie, možno ju stretneme aj počas treku v Langtang National Park (Národný park Langtang). Langtang trek je síce krátky, ale úžasný treking s unikátnymi scenériami. Predtým ako zostúpime do Syabrubensi, ponúka možnosť výstupu až na vrchol Tsergo Ri (4984m), kde sa nám naskytne jedinečný výhľad na úžasné končiare okolitých vrchov.

1

Deň 1

Príchod a transfer do hotela/ večera na privítanie

Prílet na letisko Tribhuwan International Airport, Kathmandu. Tradičné uvítanie naším zástupcom na letisku. Krátke informačné stretnutie s naším sprievodcom o zájazde a itinerári. Večer servírovaná typická nepálska večera.

2

Deň 2

Prehliadka Kathmandu

Dnes zažijete prehliadku Kathmandu Valley a spoznáte toto nikdy neoddychujúce mesto, začíname už po raňajkách v hoteli. Odvezieme sa ku slávnemu budhistickému Stupa Swayambunath, známemu aj ako „Chrám opíc“, ktorý sa nachádza na jednom z kopcov v údolí Kathmandu, kde zažijete očarujúci výhľad na okolité pohoria a samotné údolie, v ktorom leží Kathmandu. Tento chrám je cieľom mnohých budhistov, ale aj turistov. Swayambhunath Stupa je najstarší a najtajomnejší zo všetkých svätých chrámov v údolí Kathmandu. Jeho vznešená biela kupola a žiariace zlaté vežičky sú viditeľné zo širokého okolia. Ďalším je Pashupatinath, chrám boha Šivu. Je považovaný za najznámejší hinduistický chrám na indickom subkontinente. Vedľa chrámu je krematórium, kde sa telá zosnulých pália na popol. Po návšteve Pashupatinathu navštívime aj jedinečné miesto nazvané Patan Durbar Square (Námestie Patan Durbar), ktoré je unikátnym príkladom tradičnej nepálskej architektúry a očarí vás už po stáročia starými chrámami a palácami.

3

Deň 3

Cesta do Syabrubensi (1450)

Deň sa začína po skorých raňajkách, kedy nás čaká cesta do Syabrubensi. Cestou sa pokocháme scénickým výhľadom na typické dedinky, čaká nás strmý a dobrodružný výstup po hrebeňoch, ktorý nám poskytne šancu užiť si nádherný panoramatický výhľad na Himaláje, vrátane Annapurny, Manasly, Ganeshu a ostatných majestátnych vrchov v regióne Langtang. Prenocovanie v hoteli v Syabrubensi

4

Deň 4

 

Trek do Lama Hotel (2480m)

Dnes pokračujeme trekom do Lama Hotel. Čaká nás postupný výstup popri potoku Langtang Khola, ktorý nás bude sprevádzať skoro až nahor. Trasa ponúka úžasný výhľad a nádhernú scenériu. Prenocovanie v Lama Hotel.

5

Deň 5

Trek do Langtangu – cca 6 hodín (3541m)

Dnešnou destiáciou je Langtang. Po raňajkách vystúpame popri potôčiku Langtang Khola, po schodoch cez večne zelený les. Ako budeme pokračovať, bude sa zároveň rozširovať aj údolie. Minieme dočasné nocľažiská pre pastierov dobytka, ktorí ich využívaj v lete, kedy vodia svoje stádo na vysokohorské pasienky a sami potrebujú niekde prenocovať. Trasa pomaly klesá až do kláštora a sídla národného parku Langtang National Park. Prenocovanie v Langtang v hoteli.

6

Deň 6

Trek do Kyanjing Gompa 4 – 5 hodín (3900m)

Naša trasa bude postupne stúpať malými dedinkami Mumdu and Sidum a povedie aj cez pasienky pre jaky. Po prekročení niekoľkých malých potokov a morén dosiahneme miesto Kyanjing. Práve toto miesto je dobre známe vďaka výrobe syra a tvarohu a ponúkne nám možnosť dozvedieť sa viac. Prenocovanie v Kyanjing Gompa.

7

Deň 7

Celodenný výlet do Kyanjin Ri (4773m)

Dnes máme na pláne ďalší deň strávený v Kyanjing Gompa. Trek na Kyanjing Ri začneme už skoro ráno a užijeme si spolu jedinečné panoramatické výhľady na vrcholky hôr v regióne Langtang. Dosiahneme aj vrchol Kyanjing Ri, užijeme si opäť skvostné výhľady a vrátime sa do Kyanjing Gompa. Navštívime aj malý kláštor a továreň na výrobu syra, ktorá je pod záštitou miestnej vlády. Prenocovanie v Kyanjing Gompa.

8

Deň 8

Trek na Ghodatabela (2972m)

Dnes sa spustíme popri Langtang Khola až do dedinky Langtang a pokračujeme do Ghodatabely. Trasa klesá postupne a pozvoľne pri zostupe do dediny Ghodatabela. Pri zostupe nás čakajú nádherné výhľady na okolité pohoria a úchvatná scenéria. Prenocovanie v hoteli.

9

Deň 9

Trek naspäť do Syabrubensi

Po raňajkách nás čaká trek asi 5 hodín dolu do Syabrubensi. Trasa vedie poväčšine z kopca cez bujnú zelenú vegetáciu a opäť očakávajte nádherný výhľad na okolité pohoria a malebné dedinky. Prenocovanie v Syabrubensi.

10

Deň 10

Späť do Kathmandu

Dnes nás čaká cesta späť do Kathmandu spolu so sprievodcom, čo nám bude trvať cca 8 hodín. Počas cesty nás prekvapia typické nepálske dedinky a úžasný výhľad na okolitú krajinu. Prenocovanie v hoteli v Kathmandu.

11

Deň 11

Voľný deň/Záverečná spoločná večera /Hotel

Dnešný deň v Kathmandu môžete stráviť presne podľa svojich predstáv, nakoľko je voľným dňom. Či ste fanúšikmi nakupovania, historických pamiatok alebo relaxu, každý si príde na svoje. V prípade zlého počasia je tento deň považovaný za náhradný deň. Voľný čas na objavovanie tajomstiev Kathmandu pred cestou na letisko.

12

Deň 12

Cesta na letisko/Let domov

Váš posledný deň v Kathmandu je voľný deň a záleží na vás, ako ho strávite. Veľa ľudí využíva možnosť nakupovať, zatiaľ čo iní nasávajú atmosféru tohto mesta a len tak sa nechajú unášať, kam ich kroky zavedú. Naši miestni sprievodcovia vám poradia tie najlepšie obchody v celej oblasti. A nastal čas zvolať: Do skorého videnia! Náš zástupca vás odprevadí až na letisko.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating