Portugalsko
Krajina
2/5
Náročnosť
16.4.-23.4.2020
Termín
8 dní
Trvanie

Madeira, sopečný ostrov v Atlantiku, sa preslávil nielen pestrou prírodou, skvelým vínom a priateľskou atmosférou, ale v poslednej dobe najmä ideálnymi podmienkami pre pešiu turistiku pozdĺž zavodňovacích kanálov, tzv. Levád. Tie sa vinú po strmých úbočiach, odvážnymi mostami prekonávajú skalné tiesňavy a v tuneloch privádzajú vodu zo zrážkovo bohatého severu na slnečný poľnohospodársky juh. Súhrnná dĺžka levád presahuje 2000 km (z toho 40 km v tuneloch) a dĺžka upravovaných turistických ciest pozdĺž nich neustále rastie.

Východiskom nášho pobytu bude Funchal, hlavné mesto ostrova. Odtiaľ budeme mikrobusom vyrážať na jednodňové výlety, počas ktorých spoznáme naozaj celý ostrov v jeho bohatosti a kráse.

1

Deň 1

Letecky Praha – Funchal.

2

Deň 2

Ponta de São Lorenc – výlet na romantické útesy v najvýchodnejšom cípe ostrova, podľa počasia kúpanie na jedinej pôvodnej piesočnatej pláži na ostrove – Prainha, alebo návšteva prístavného mestečka Cannical.

3

Deň 3

Cesta do vnútrozemia ostrova, na náhornú plošinu Encumeada – prekrásnou scenériou popri levád k vodopádu Risco a jazeru dvadsiatich piatich prameňov. Prehliadka malebného mestečka Porto Moniz v severozápadnom cípe ostrova, bizarné skaliská v mori, možnosť kúpania v lávových bazénoch, alebo návšteva morského akvária.

4

Deň 4

Funchal – slávny kvetinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka vína z Madeiry, mestská botanická záhrada a známy “montský tobogan” – zjazd strmými ulicami mesta na drevených saniach.

5

Deň 5

Pico Ruivo (1861 m) – nenáročný prechod centrálnymi časťami ostrova vrátane najvyššej hory ostrova, dych-berúce výhľady na dramatickú veľ-horskú krajinu, pri spiatočnej ceste zastávka v dedine Santana – skanzen Casas del Colmos, kde sú k videniu typické pastierske červené domčeky.

6

Deň 6

Peší výlet starým obchodným chodníkom po pobrežných útesoch z Machico do Porto da Cruz, cestou nádherné výhľady na more.

7

Deň 7

Fakultatívne programy – výlet “Kolumbovou” plachetnicou Santa Maria, pri troche šťastia pozorovanie delfínov, plavba na 60 km vzdialený ostrov Porto Santo, výlet na najvyšší útes v Európe Cabo Gira, pre nenásytných ďalší výlet pozdĺž levád.

8

Deň 8

Letecky späť do Prahy.

V cene zahrnuté:

sprievodca

letenka vr. všetkých poplatkov Praha-Funchal-Praha

doprava prenajatými mikrobusmi

10 x hotel *** s raňajkami

informačné materiály

Nie je zahrnuté v cene:

plavba “Kolumbovou” plachetnicou (30 EUR)

tzv. montský tobogan (cca 15 EUR)

tradičná Madeirská večera (cca 25 EUR)

Letenky:

Letenky sú zaistené s leteckou spoločnosťou TAP Portugal. Let je operovaný cez Lisabon.

Na požiadanie je možné zabezpečiť odlet z Viedne.

Ubytovanie:

Ubytovanie v 3 * hoteli Do Centro v centre hlavného mesta Funchal.

Stravovanie:

V cene zájazdu sú zahrnuté raňajky. Všeobecne sú hotelové raňajky na Madeire menej pestré, zahŕňajú pečivo, marmeládu a maslo, čaj a kávu.

Klíma:

Na Madeire panuje celoročne stále “jarné” počasie, avšak počas dňa môže byť veľmi premenlivé, najmä vo vyšších polohách veje často veľmi silný vietor.

madeira

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating