Kuba
Krajina
Apríl, máj jún, júl
Termín
18-39
Vek
8 dní
Trvanie

Táto cesta, ktorá je súčasťou našej novej kolekcie Travel with Confidence Plus v spolupráci s G Adventures, ponúka menšiu veľkosť skupiny, súkromnú dopravu, súkromné kúpeľne a zľavnenú cenu za izbu My Own Room.

Pre príliš veľa ľudí nie je Kuba nič iné ako plážové letovisko. To je však veľký omyl; ostrov prakticky srší energiou a vy by ste mali robiť to isté čo domáci – hýbať sa a tancovať.

Prejdite sa ulicami Trinidadu a Starej Havany nasiaknutými kultúrou, aby ste sa mohli naplno napiť a tancovať. Hudba sa tu valí z otvorených okien.

Vyrazte na pláž a preskúmajte vonkajšie prostredie, potom sa spojte s miestnymi obyvateľmi v domácnostiach a nájdite si priateľov na celý život, keď narazíte na miesta s ďalšími mladými ľuďmi, ako ste vy. Nuda? To teda určite nie…

Dostupné iba pre vekové skupiny 18 až 39 ročných. To znamená, že na tomto výlete stretnete rovesníkov v tejto vekovej kategórii.

1

Deň 1


HAVANA

Využite príležitosť a stretnite sa dnes večer so svojimi spolucestujúcimi. Užite si živú hudbu a prelomte ľady v jednom z ikonických úkrytov mesta popri popíjaní mojita na začiatku úžasnej dovolenky.

Je dôležité poznamenať, že Kuba má tendenciu sa dosť líšiť od ostatných krajín vo svete, do ktorých ste možno cestovali. Budovy a infraštruktúra sú všeobecne staré a neboli udržiavané na najvyššej úrovni.

Výťahy, internet a A/C často vypadávajú, čas ide veľmi pomaly, tlak vody a zvlášť horúca voda nemusia byť vždy dostatočné. Kuba je však úžasnym miestom na návštevu, na zábavu a na plné užívanie si života.

Prílet na letisko v Havane

Stretneme sa na letisku, odkiaľ sa presuniete na miesto, kde začne vaše dobrodružstvo. Vezmite prosím na vedomie, že zahrnutý transfer po príchode je z letiska José Martí v Havane. Ak letíte do Varadery (VRA), budete si musieť priplatiť príplatok za transfer.

Havana Homestay – ubytovanie v rodinách

Bývajte medzi miestnymi v „casa particular“, čo je kubánsky ekvivalent pre „bed & breakfast“. Naučte sa niečo o životnom štýle, kultúre a reálnom živote našich hostiteľov. Súkromnejší ako hotel, zažite kúsok kubánskeho života tak, ako ho tu v skutočnosti domáci žijú.

Nájdite si nových priateľov počas svojej prvej noci na novom mieste.
Hotel Vedado-St. John´s Hotel (alebo podobný)

2

Deň 2


Havana/Viñales

Objavíte najvýznamnejšie miesta Havany na pešej prehliadke s vašim sprievodcom. Budete prechádzať cez bohatú poľnohospodársku oblasť na ceste do Viñales, kde sa pestuje cukrová trstina a tabak. Navštívite „vega“ alebo tabakové plantáže, aby ste videli, ako sa vyrábajú preslávené kubánske cigary. Precvičte si španielčinu počas pobytu v miestnom rodinnom dome.

Viñales sa nachádza v provincii Pinar del Rio, ktorá sa nachádza v úrodnom údolí obklopenom neobvyklými mogotmi alebo vápencovými poduškovými kopcami. Je to pravdepodobne jedna z najkrajších oblastí na Kube, máme tu veľa možností, ako si túto oblasť vychutnať, či už je to pešia turistika alebo len jednoduché sedenie a kochanie sa výhľadom.

Pešia prehliadka mesta Havana

Urobte si pešiu prehliadku Havany a zistite, čo na tomto úžasnom meste váš sprievodca najviac miluje. Pozrite si najdôležitejšie miesta mesta, medzi ktoré patrí La Catedral de San Cristóbal de la Habana, Palacio de los Marqueses de Aguas Claras (v ktorom sa momentálne nachádza reštaurácia), Museo de Arte Colonial a Plaza de Armas so sochou Manuel de Céspedes (socha predstavuje jedného z vodcov kubánskeho hnutia za nezávislosť). Využite túto prechádzku ako odrazový mostík pred preskúmaním zvyšku tohto živého mesta.

Ak budete chcieť, dajte si so svojim sprievodcom krátku lekciu španielčiny a naučte sa niektoré dôležité slová a frázy, aby ste sa pripravili na nadchádzajúce dobrodružstvo.

Túto noc budete bývať medzi miestnymi v „casa particular“, čo je kubánsky ekvivalent pre „bed & breakfast“. Naučíte sa niečo o životnom štýle, kultúre a reálnom živote našich hostiteľov. Súkromnejší ako hotel, zažite kúsok kubánskeho života tak, ako ho tu v skutočnosti žijú.

Ubytovanie: Homestay Mayra Hotel (alebo podobný)
Zahrnutá strava: Raňajky

3

Deň 3


Viñales

Doprajte si voľný deň na objavovanie okolia podľa vášho výberu. Vyberte sa na celodenný výlet na nádherný Cayo Levisa, raj zložený z troch kilometrov bieleho piesku, ktorý sa nachádza na ostrove, ktorý je dostupný len loďou. Je to ideálne miesto na šnorchlovanie alebo len oddych na pláži.

Voľný čas vo Viñales- celý deň. Oddýchnite si v tomto tropickom raji.

Ubytovanie: Homestay Mayra Hotel (alebo podobný)
Zahrnutá strava: Raňajky

4

Deň 4


Viñales / Playa Larga

Vycestujte na pláž Playa Larga. Na ceste sa zastavte v Zátoke Svíň, kde si môžete zaplávať v priezračnej modrej vode a neskôr sa ísť šnorchlovať.

Voľný čas na pláži.
Počas voľného času si môže ísť zaplávať alebo šnorchlovať.

Ubytovanie: Homestay Casa Sol y Caribe (alebo podobné)
Zahrnutá strava: Raňajky, Obed

5

Deň 5


Playa Larga/ Trinidad

Vycestujete do prímorského mesta Cienfuegos a užijete si voľný čas na objavovanie miesta. Neskôr budete pokračujte do Trinidad. Užite si prechádzku mestom.
Večer sa naučíte niektoré pohyby počas salsy lekcie tanca.

Trinidad je rajom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o outdoorové aktivity. Vyskúšajte šnorchlovanie alebo potápanie v neďalekej pláži Playa Ancón len 12 km (7,5 míľ) od mesta.

Zážitok: Večerná hodina Salsy
No tak, uvoľnite tie boky a pripravte sa na salsu. Pod vedením odborných kubánskych inštruktorov, sa naučíte rumbu, mambo a cha-chu. Nikdy ste netancovali salsu?
Nemajte strach, Kubánci sa radi podelia o tajomstvá jednej zo svojich národných zábav.

Užite si krátku prechádzku so svojim sprievodcom.
Voľné popoludnie v Trinidad
Preskúmajte toto nádherné koloniálne mesto a jeho okolité pláže a atrakcie.

Ubytovanie: Homestay Jesus Pineda (alebo podobný)
Zahrnutá strava: Raňajky

6

Deň 6


Trinidad

Doprajte si voľný deň na objavovanie okolia a skupinovú večeru v dome miestneho hostiteľa.

Voľný čas – Trinidad

Preskúmajte toto nádherné koloniálne mesto a jeho okolité pláže a atrakcie.

Počas jedného večera si užite jedlo pod holým nebom na streche hlavnej budovy.

Ubytovanie: Homestay Jesus Pineda (alebo podobný)

Zahrnutá strava: Raňajky, Večera

7

Deň 7


Trinidad/ Havana

Začnite deň návštevou komunity Manaca Iznaga, kde G Adventures a Planeterra pomohli vytvoriť textilné centrum, ktoré umožňuje miestnym ženám predávať tradičný textil.

Pešia prehliadka mesta Havana

Urobte si pešiu prehliadku Havany a zistite, čo na tomto úžasnom meste najviac miluje váš sprievodca. Pozrite si najdôležitejšie miesta mesta, medzi ktoré patrí La Catedral de San Cristóbal de la Habana, Palacio de los Marqueses de Aguas Claras (v ktorom sa momentálne nachádza reštaurácia), Museo de Arte Colonial a Plaza de Armas so sochou Manuel de Céspedes (socha predstavuje jedného z vodcov kubánskeho hnutia za nezávislosť). Využite túto prechádzku ako odrazový mostík pred preskúmaním zvyšku tohto živého mesta.

Návšteva Proyecto Manacú
Navštívte komunitu Manaca Iznaga a ponorte sa ďalej do miestneho života a stretnite sa s kubánskymi vidieckymi rodinami, kde G Adventures a Planeterra pomohli v roku 2019 vytvoriť textilné centrum, čo umožnilo miestnym ženám predávať tradičný textil cestujúcim. Pozrite si miestne techniky na vyšívanie používané na výrobu odevov a suvenírov a dozveďte sa, ako miestna ženská organizácia ovplyvnila komunitu a tých, ktorí ho navštevujú. Planeterra a G Adventures to podporili poskytovaním technickej pomoci pri začatí podnikania, budovanie kapacít a poradenstvo pri vytváraní miestnej skúsenosti.

Bývajte medzi miestnymi v „casa particular“, čo je kubánsky ekvivalent pre „bed & breakfast“. Naučte sa niečo o životnom štýle, kultúre a reálnom živote našich hostiteľov. Súkromnejší ako hotel, zažite kúsok kubánskeho života tak, ako ho tu v skutočnosti žijú.

Ubytovanie: Hotel Vedado- St.John´s Hotel (alebo podobný)
Zahrnutá strava: Raňajky

8

Deň 8


Havana

Deň odchodu
Nie ste pripravení na odchod? Ak si chcete pobyt predĺžiť, dajte nám vopred vedieť a všetko vybavíme za vás.

V cene je zahrnuté:

ubytovanie: 7 x homestay, ubytovanie v rodinách

strava: 7x raňajky, 1x obed, 1x večera

všetky transfery na Kube v rámci programu

hodina salsy

vstup do Che Guevara mausolea a múzea

návštevy a sprevádzanie v Havane a Trinidad and Viñales

anglicky hovoriaci sprievodca

istota zájazdu aj pri 1 osobe

V cene nie je zahrnuté:

strava a nápoje okrem tých, ktoré sú súčasťou itineráru

spiatočná letenka na Kubu

aktivity neuvedené v itinerári

iné osobné výdavky

cestovné poistenie

Uvedené ceny sú za 1 dospelú osobu v 2 lôžkovej izbe.

Kuba
Kuba
kuba