Kuba
Krajina
3/5
Náročnosť
Vypredané
Termín
18+
Vek

Kuba na bicykli je absolútnym zážitkom. Nebudete sa nikam ponáhľať. Zažijete Kubu netradične a uvoľnene, avšak aktívne a plnohodnotne! Budete mať dostatok času spoznať všetky ukryté zákutia Viñales – malebné a najkrajšie oblasti Kuby.

Zaplávať si v teplých vodách Karibiku, obdivovať autentickú krásu bývalých koloniálnych miest. Nebudete sa nikam ponáhľať, prispôsobíme sa tempu Kubáncov a necháme si dostatok času i na návštevu obľúbených barov, na tanec či ochutnávku miestnych špecialít. Návšteva taba.kovej továrne je samozrejmosťou. Cyklistický program prebieha kompaktne bez dlhých autobusových prejazdov, niektoré etapy je možné skrátit, úplne vynechať alebo sa zviesť sprievodným autobusom.

1

Deň 1

Letecky presun Praha – Havana

2

Deň 2

Prehliadka Havany, mesto nabité jedinečnou elektrizujúcou atmosférou, koloniálne paláce a pevností, Múzeum rumu, všadeprítomné pomníky kubánských revolucií, večerná promenáda MalecónFloridita – obľúbený bar Ernesta Hemingwaya

3

Deň 3

Presun starými kubánskými autobusmi (40 km) do provincie Artemisa do mestečka San Antonio de los Baños, nazývaného hlavným mestom kubánského humoru; príprava bicyklov, krátky cyklovýlet do okolia (10 km) a fakultatívna návšteva Múzea humoru.

4

Deň 4

Na bicykli prejdeme do biosférickej rezervácie Sierra del Rosario s pozoruhodnou bohémskou ekodedinkou Las Terrazas; kúpanie v osviežujúcích kaskádách San Juan, ubytovanie v neobvyklých chatkách. ( vzdialenosť 61 km/prevýšenie 350 m).

5-6

Deň 5-6

Krajom cukrovej trstiny a kráľovských paliem odľahlou cestou lemujúcu severné pobrežie do oblasti La Mulata a ubytovanie na dve noci (66 km/900 m); ďalší deň na bicykli k mori a loďkou na karibský ostrovček Cayo Levisa – celodenné kúpanie (15 km).

7-10

Deň 7-10

Štyri dni v úžasnej údolí Viñales a pohoří Guaniguanico – cyklovýlety rozprávkovou krajinou kužeľového krasu (svetové centrum pestovania taba..ku a výroby najlepších cigá.r): bizardné Mural de la Prehistoria, unikátne vápencové mogoty a malebný vidiek, na bicykli na poloostrov Cayo Jutías; kúpanie v priezračných teplých vodách Mexického zálivu; návšteva tabakovej farmy (290 km/3500 m/4 dni).

11-13

Deň 11-13

Presun z oblasti Viñales do Trinidadu a ubytovanie na 3 noci v tomto preslávenom koloniálnom meste s množstvom pamiatok, múzeí, jedinečnou atmosférou a nádhernou polohou na úpätí hôr; kúpanie na pláži Ancón s bielym pieskom; na bicykli do bývalého centra pestovania cukrovej trstiny vo Valle de los Indigenos a návšteva známeho koloniálneho cukrovaru vrátane cukrovej plantáže Manaca Iznaga (30 km).

14-15

Deň 14-15

Posledné nákupy, zabalenie bicyklov a presun na letisko do Havany, odlet a nasledujúci den prílet do Prahy.

V cene je zahrnuté:

sprievodca CK

letenka vrátane všetkých poplatkov Praha–Havana–Praha, všechny transfery, doprovodný autobus

2x hotel so skromnými raňajkami, 10x ubytovanie v súkromí kubánských rodin, 1x chatky s raňajkami, výlet loďou na Cayo Levisa

V cene nie je nezahrnuté:

letecký transport bicykla – cca 2 x 100 EUR platí sa na mieste (sto EUR tam a sto späť)

strava s výnimkou uvedených raňajok

Letenky:

Cena zájazdu zodpovedá letenke zo spoločnosťou Air France s prestupom v Paríži pri ceste tam a v Amsterdame pri ceste späť. Preprava bicykla sa u tejto spoločnosti pripláca čiastkou 100 EUR za jednu cestu, teda 200 EUR celkom (platí ku dňu tvorby tohoto textu).

Ubytovanie:

Počítáme predovšetkým s ubytovaním v súkromí (10x) v tzv. „casas particulares“ (často interiérovo značne originálnym), ktoré je povolené v posledných rokoch ako jedna z mála foriem súkromného podnikania. Ale len v malokapacitnej forme, takže budeme vždy rozptýlení vo viacerých domoch po jednom či maximálne dvoch izbách.  Pokoje majú štandardne k dispozícii sprchu a WC, niekedy sú s klimatizáciou, niekedy s ventilátorom. Izby sú vybavené dvoma posteľami, často sa jedná o dvojlôžka, čo je v Latinskej Amerike bežné ubytovanie (tzv. matrimonial).

Celkom 2x budeme nocovať i v miestnych hoteloch, v tomto prípade sú súčasťou ubytovania aj jednoduché raňajky.

Jednu noc strávime v bungalovoch Las Terrazas. Jedná sa o chatky na tzv. slepačích nôžkách, ktorých interiér je vybavený skromne, avšak pre naše požiadavky je postačujúci. Znižený komfort je v tomto prípade kompenzovaný unikátnou kulisou tropickej záhrady.

Jednolôžková izba pre jednotlivcov je u tohto zájazdu povinná.

Povrch a profil:

Na bicykli prejdeme v zakladnej variante do 500 km. V priemere sa dĺžka denných etáp pohybuje okolo 60 km a etapy nie sú technicky náročné. Budeme jazdiť väčšinou po asfaltových cestičkách s minimálnou dopravou. Celá trasa je zjazdná na trekovom bicykli. Pokiaľ sa rozhodnete pre horský bicykle, doporučujeme prezuť na hladké plášte.

Protože lze některé trasy podle aktuální nálady zkrátit nebo úplně vynechat a zároveň budeme mít po celou dobu k dispozici doprovodný autobus, dáváme zájezdu obtížnost 1–2, ačkoliv by celkovou délkou ujetých km patřil spíše do kategorie 2.

Klima:

Budeme se pohybovať v ná­roč­nejších klimatických podmienkach, čaká nás prevažne vlhko a cez deň miestami až horúco. Predpokladaná teplota je okolo 28–31 °C cez deň a 23–25 °C v noci. Počas dňa môže občas sprchnúť, špeciálnu ochranu proti dažďu však nepotrebujete, ale prší plášť si pribaľte.

Kuba na bicykli
Kuba na bicykli

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating