Kostarika
Krajina
1/5
Náročnosť
1.3.2021-12.3.2021, 16.3.2021-26.3.2021, 2.4.2021-12.4.2021
Termín
11 dní
Trvanie

Kostarika je jedinečná krajina. Z jednej strany Karibské more, z tej druhej Pacifik. Obe pobrežia viete teoreticky navštíviť z hlavného mesta San Jose aj za jedeň deň. My si však vychutnáme štyri najviac zaujímavé časti krajiny. Kostarika má unikátnu prírodu. Dažďové pralesy, sopky, alebo pláže s čiernym aj bielym pieskom. Viacero chránených druhov živočíchov, adrenalínové zážitky ako je zipling alebo kaňoning, nezabudnuteľný rafting a kopec iných zážitkov.

Kostarika – to najlepšie za 11 dní je predĺženou verziou produktu Zážitková Kostarika na 8 dní.

Navštívime aj dažďové pralesy Monteverde a zostaneme dlšie na pláži Pacifiku pri národnom parku Manuel Antonio.

Národný Park Tortuguero alebo tzv. Malá Amazónia

Kostariku precestujeme od Karibiku až po Pacifik. navštívime ozajstné prírodné skvosty krajiny. Národný park Tortuguero na pobreží Karibiku, sopku Arenal a povestné minerálne kúpele, dažďové pralesy a závesné mosty v La Fortune a Monteverde a na záver pláže Pacifiku a národný park Manuel Antonio s viac ako 350 druhmi živočíchov. Zažijete fascinujúce časti krajiny, kostarický vidiek, obrovské plantáže banánov a ananásov, kávové farmy, nezameniteľnú a okúzľujúcu prírodu a živočíchy ako sú leňochody, tucany, viaceré druhy chránených korytnačiek a mnohé ďalšie.

Tento produkt je kombináciou tých najlepších a najzaujímavejších častí krajiny, ktoré sa dajú navštíviť za 11 dní, tak aby ste stihli vidieť a zažiť čo najviac.

1

Deň 1

Priletíme na letisko v San José, hlavnom meste Kostariky, kde nás bude čakať transfer, ktorý nás odvezie do hotela, kde budeme ubytovaní. Podľa času príletu do San José možno ešte stihneme krátku prehliadku mesta.

2

Deň 2

Na druhý deň ráno sa vyberieme zo San José ku Karibskému moru do jedinečného Národného parku Tortuguero. Cesta nás zavedie cez malé mestá a rozsiahle banánové a ananásové plantáže až na miesto, kde sa nalodíme na čln. Cesta do hotela, pozdĺž rieky a kanálov trvá asi 90 minút, počas plavby uvidíte divoký život a úžasnú scenériu džungle. Poobede sa vyberieme na výlet po okolí parku.

Národný park Tortuguero, alebo tzv. Malá Amazónia, ako ju nazývajú miestni obyvatelia, je jedným z najkrajších s najlepšie zachovanou faunou a flórou. Pláž s čienym pieskom pri Karibskom mori je známa predovšetkým kvôli korytnačkám, ktoré vyplávajú z mora na pláž, aby tu nakládli svoje vajíčka, z ktorých sa vyliahnu malé korytnačky a migrujú späť do mora.

Prechádzka po úzkych uličkách mestečka bude stáť za to. Nazriete trochu viac do života miestnych obyvateľov.

Avšak návšteva druhej časti tohto národného parku je zrejme najväčším zážitkom. Počas plavby kanálmi natrafíme na krokodíla, alebo kajmana, chameleónov takmer prehliadnete, ale na nich vás upozorníme, vzácne druhy vtáctva, napr. tucany a vôbec divokosť a jedinečnosť prírody vás určite očarí. Národný park Tortuguero je jedným z najkrajších oblastí Kostariky. Jeden z TOP zážitkov.

Ubytovanie v hoteli, ktorý je osadený uprostred nádherného parku. Budete zaspávať, aj zobúdzať sa pri speve vtákov a zvukov rôznych druhov zvierat.

Treba sa však pripraviť na vysokú vlhkosť vzduchu.

Večera je zabezpečená v hoteli.

3

Deň 3

Raňajky v hoteli. Tento deň bude trochu náročný, ale poriadne si ho užijete.

Skoro ráno nasadneme na čln a budeme sa plaviť cez výnimočné kanály. Národný park Tortuguero je preslávený prirodzeným výskytom 5 druhov morských korytnačiek, rôznym druhov vtáctva, alebo viacerých druhov obojživeľníkov. Pokiaľ cestujete v mesiacoch júl až november, odporúčame nočný výlet, lepšie povedané večernú exkurziu hnezdenia korytnačiek. Stojí to za to!

Či už ranný alebo popopudňajší výlet po vodných kanáloch je naozaj zážitkom, umocnený dažďom, ktorý dotvára celkovú atmosféru tohto výnimočného miesta.

Obed aj večera sú zabezpečené v hoteli.

4

Deň 4

Z národnému parku Tortuguero sa mikrobusom presunieme k ďalšiemu významnému miestu a to k sopke Arenal.

Počas cesty budete môcť obdivovať rôzne plantáže, ako i ranče s dobytkom. Naším cieľom bude mestečko La Fortuna, priamo pod sopkou Arenal. Stojí za to, dať si v ňom príjemnú prechádzku, vyberiete si z množstva reštaurácii a vychutnáte si jedienčný pohľad na sopku Arenal.

Miesto okolo sopky Arenal je naozaj čarovné. Celá oblasť je známa využívaním minerálnych prameňov a preto takmer každý hotel má svoje vlastné kúpele. My budeme bývať v hoteli Montaňa de Fuego, alebo Arenal Springs s jedinečným výhľadom na sopku. Samozrejme, pokiaľ nebude zahalená v oblakoch.

Hotel ma výbornú polohu, medzi sopkou a fascinujúcimi lesmi s populárnym ziplingom. Bazény v hoteli sú voľné prístupné pre hotelových hostí, najväčší zážitok je však večer.

Poobede a večer nás teda čakajú kúpele s prírodnými horúcimi prameňmi, ktoré sú jedným z najobľúbenejších v každom hoteli. My si ich vychutnáme v našom hoteli s krásnou záhradou, klasickým bazénom a samozrejme s kúpeľnými bazénmi s minerálnou vodou, ktoré si naplno vychutnáme počas obidvoch dní, keď budeme v hoteli ubytovaní.

5

Deň 5

Po raňajkách sa vyberieme na výlet do dažďových lesov, ktoré sú domovom vzácnych druhov živočíchov.

S trochou šťastia uvidíme leňochoda, spiace netopiere, tucany, ale najväčším zážitkom je prechádzka samotným lesom s prechodom cez vysuté, resp. závesné mosty.

Ak nám v tom čase zaprší, náš zážitok to ešte viac umocní. Verte, byť v dažďových lesoch v čase dažďa je niečo úchvatné. Pohľad na vodopád, nad ktorým vidíte prechádzať ludí po závesnom moste je nezabudnuteľným zážitkom.

Okolo obeda sa vrátime späť na hotel a poobede si dáme malú dávku adrenalínu v podobe ziplingu a zlaňovania rieky. Na konci krátko navštívime malú farmu pôvodných indiánov a zaslúžene skončíme v niektorom z bazénov hotela.

6

Deň 6

Po raňajkách sa presunieme z jedného top miesta Kostariky na iné. Od sopky Arenal sa postupne presunieme k prírodnej rezervácii dažďových lesov Monteverde.  Ide o jedno z najkrajších miest na Kostarike, ale dnes už trochu skomercionalizované. Zážitkom bude náš presun, pretože bude kombináciou presunu autom/busom, loďou a znova autom. Táto kombinácia je najlepšou a zároveň najkrajšou možnosťou presunu na Monteverde. Minibus nás vyzdvihne na našom hoteli v La Fortune, prevezieme sa k jazeru Arenal a odtiaľ člnom na Rio Chiquito. Následne opäť mikrobusom sa presunieme až do nášho ďalšieho hotela v nádhernom Monteverde.

Cestu absolvujeme cez viaceré pohoria a budeme môcť pozorovať bežný život na vidieku Kostariky.

Okolo obeda prídeme do Monteverde, ubytujeme sa a krátko poobede nás čaká návšteva farmy a jazda na koni spojená s pozorovaním západu slnka. Nevyžadujú sa žiadne skúsenosti jazdy na koni. Ide o skúsenú farmu, sprievodcovia sú veľkí profesionály a koníky sú veľmi dobre vycvičené. Prejdeme sa lesmi, lúkami, pastvinami, budeme mať jedinečné výhľady na dažďové lesy a na záver výpravy nás čaká, samozrejme v prípade peknéhé počasia, jedinečný západ slnka. Táto výprava naozaj stojí za to a viacerí účastníci ju považujú za jeden z najkrajších zážitkov.

Večer je voľný program.

7

Deň 7

Po raňajkách nás čaká návšteva kávových plantáži. Navštívime lokálnych spracovateľov a pestovateľov vysokokvalitnej 100% arabiky, kakaa a cukrovej trstiny.

Pozriete si ako sa kedysi spracovávalo kakao aj káva, ochutnajte vysokokvalitnú kostarickú kávu vyrobenú ich tradičným spôsobom, ale espresso nečakajte 🙂

Dáme si ešte prechádzku po dažďových pralesoch a poobede si už doprajeme zaslúžený oddych.

8

Deň 8

Po raňajkách nás čaká presun k horúcemu Pacifiku. Navštívime druhý najmenší, ale za to najviac navštevovaný národný park Kostariky, Manuel Antonio.

Cestou si môžte všimnúť zmenu klímy od mierne chladného a hornatého Monteverde až po horúci a slnkom zaliaty Pacifik.

Okolo obeda pricestujeme na hotel a ubytujeme sa.

Dnes nás čaká voľný deň. Ukážeme si miestnu veľmi krásnu a obľúbenú pláž, kde môžete stráviť zvyšok dnešného dňa. Nebuďte prekvapený leguánmi, alebo opicami blízko pláže, alebo priamo na pláži.

9

Deň 9

Raňajky v hoteli. Hneď po raňajkách sa vyberieme späť do mesta a navštívime spomínaný národný park Manuel Antonio.

V tomto národnom parku nájdeme najviac leňochodov na 1 m2. Vyskytuje sa tu však viac ako 350 druhov živočíchov vrátane leňochodov, opíc, leguánov, hadov, papagájov, netopierov, vzácne druhy vtákov a rastlín.

Strávime tu dnes celý deň. Viac ako 3 hodiny strávime prechádzkami po parku a pozorovaním živočíchov a poobede si môžeme vybrať z viacero pláži, ktoré sa tu nachádzajú.

Vpodvečer sa presunieme na mestskú pláž, kde si vychutnáme jedinečný západ slnka.

10

Deň 10

Voľný deň v Manuel Antonio. Program v dnešný deň je už na vás. Môžete ísť na niektorú z pláži, alebo na výlet loďou.

11

Deň 11

Po raňajkách sa presunieme do San José a pripravíme sa na odlet domov.

V cene je zahrnuté:

spiatočná letenka Viedeň – San José – Viedeň (podľa dostupných taríf poletíme cez Madrid alebo cez Amsterdam)

ubytovanie v krásnych 3* a 4* hoteloch s raňajkami (v 2 lôžkovej izbe)

10 x raňajky, 5 x obed, 2 x večera

všetky transfery na Kostarike. Letisko – San Jose – Národný Park Tortuguero – Arenal, La Fortuna – Monteverde – Manuel Antonio – San Jose – letisko.

vstupné do národných parkov Tortuguero, Arenal, Monteverde a Manuel Antonio

plavby po kanáloch, prehliadka dediny a pláži a všetky aktivity v Národnom Parku Tortuguero

canopy – zipline, zlaňovanie, prehliadka dažďových lesov pri La Fortune

návšteva a prehliadka kávových plantáži

návšteva prírodnej rezervácie dažďových pralesov Monteverde, visuté mosty, motýlie záhrady a večerná prehliadka dažďových pralesov

návšteva národného parku Manuel Antonio spojená s pozorovaním živočíchov, plavba člnom po rieke Tarcoles, pozorovanie krokodílov

slovensky hovoriaci sprievodca

poistenie CK proti úpadku

V cene nie je zahrnuté:

strava a nápoje okrem tých, ktoré sú súčasťou itineráru

transfer do/z Viedne – letisko

aktivity neuvedené v itinerári

iné osobné výdavky

cestovné poistenie

Uvedené ceny sú za 1 dospelú osobu v 2 lôžkovej izbe.

Dieťa od 3 do 11 rokov má výraznú zľavu z pobytu.

Pokiaľ teda chcete cestovať s dieťaťom, informujte sa u nás vopred na aktuálne ceny pobytu a leteniek pre deti.

dovolenka Kostarika
dažďové pralesy, Kostarika
Kostarika
dovolenka Kostarika
dovolenka na Kostarike
Monteverde, Kostarika
Kostarika Active Travel
Arenal Kostarika
Kostarika, Monteverde
Active Travel Kostarika
Kostarika Monteverde
Active Travel Kostarika
Kostarika
Kostarika, Active Travel
Kostarika
motivácia zamestnancov
Kostarika
Západ slnka na Kostarike
Active Travel Kostarika
Kostarika
kostarika dovolenka
Kostarika a pláže Pacifiku
dovolenka kostarika
Kostarika Pacifik
Kostarika
Costa Rica
dovolenka kostarika
Active Travel
Arenal, Kostarika
Active Travel
Dovolenka Kostarika
Kostarika, Arenal
Dovolenka Kostarika

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating