Kostarika
Krajina
celoročne
Termín
6+
Vek
8 dní
Trvanie

Kostarika je naozaj unikátnou krajinou. Z jednej strany Tichý oceán, z druhej strany Karibské more. Úžasné pláže, dažďové pralesy, adrenalínové zážitky v podobe ziplingu alebo kaňoningu, ideálne podmienky (nielen) pre surferov. Od Karibiku po Tichý oceán si užite svoj vlastný epický surfovací výlet plný zábavy a dobrodružstva.

Tento zájazd je možný kedykoľvek v priebehu roka, nielen vo vybraných termínoch. Je bez sprievodcu a súčasťou je požičanie auta 4×4.

Cesty na Kostarike sú väčšinou dobré, iba na vidieku sú viac rozbité a hrboľaté, ale celkovo je infraštruktúra a prepojenie miest a regiónov na veľmi dobrej úrovni.

Karibik, sopka Arenal a Pacifik za 7 dní

Kostarika je jedna najkrajších krajín a aj počas tohto pobytu sa o tom presvedčíte. Navštívite 3 odlišné časti krajiny. Z hlavného mesta San José sa presuniete na juh ku Karibskému pobrežiu na pláž Chiquita pri mestečku Puerto Viejo. Tam strávite 2 dni a zažijete pravú, nefalšovanú karibskú atmosféru.

Od Karibského mora sa vydáte viac do vnútrozemia k slávnej ikonickej sopke Arenal. Mestečko La Fortuna je veľmi príjemné. Nájdete v ňom veľa reštaurácii aj barov s úžasným výhľadom na sopku.

V blízkosti sa nachádzajú dažďové pralesy s povestnými závesnými mostami. Jazda na koni k vodpádom, alebo zipline patria k nezabudnuteľným zážitkom. Strávite tu jednu noc.

Oblasť okolo sopky Arenal, La Fortuna je veľmi dobre známa minerálnymi prameňmi, ktoré si vychutnáte vo vašom hoteli.

Z vnútrozemia sa následne presuniete k pobrežiu Pacifiku na pláž Tamarindo, región Guanacaste. Tu uvidíte úplne inú časť krajiny, ako ste zažili pri Karibskom mori. Užijete si fantastické vlny ideálne na surfovanie. Ak sa vám nebude chcieť surfovať, nájdete aj pláže s menšími vlnami, vhodnými na plávanie.

Región Guanacaste je mimoriadne obľúbeným práve pre svoje nádherné pláže, luxusné hotely a celkovo iný ráz krajiny ako na strane Karibiku.

Či ste surfer, alebo nie, tento pobyt je ideálny pre každého, keďže zažijete obe pobrežia a naviac aj dažďové pralesy a sopku Arenal vo vnútrozemí.

Jeden z TOP zájazdov. Výborná možnosť ako za rozumnú cenu vidieť veľkú časť Kostariky a rôznorodosť krajiny.

1

Deň 1

Vitajte v San José, hlavnom meste Kostariky. Vyzdvihneme Vás na letisku a odvezieme do hotela, kde budete 1 noc ubytovaný. Následne si prevezmete vozidlo. Privezieme vám ho k hotelu, kde budete ubytovaný.

2

Deň 2

Po raňajkách vás už čaká presun cez nádherný národný park Braulio Carrillo a vždy zelený dažďový prales až prídete na pobrežie Karibiku. Južné pobrežie Kostariky pri Karibskom mori je typické pre afro-karibskú kultúru. Krajina v tejto oblasti je trochu odlišná od zvyšku Kostariky, rovnako ako aj jej obyvatelia a ich dialekt. Táto časť je typický karibská.

Popoludní relax a surfing.

Ubytovaný budete priamo na pobreží pri pláži Chiquita v mestečku Puerto Viejo.

3

Deň 3

Relax a surfing na plážach Karibského mora.

4

Deň 4

Po raňajkách sa z karibského pobrežia presunieme k ďalšiemu významnému miestu Kostariky a to k sopke Arenal. Počas cesty budete môcť obdivovať rôzne plantáže, ako i ranče s dobytkom a uvidíte typický kostarický vidiek.

Miesto okolo sopky Arenal je naozaj čarovné. Celá oblasť je známa práve využívaním minerálnych prameňov a preto takmer každý hotel má svoje vlastné kúpele. My budeme bývať v 4* hoteli Arenal Spring Resort & Spa, s jedinečným výhľadom na sopku a úžasnými minerálnymi kúpeľmi.

Hotel ma výbornú polohu, medzi sopkou a fascinujúcimi lesmi s populárnym ziplingom. Bazény v hoteli sú voľné prístupné pre hotelových hostí, najväčší zážitok je však večer.

Poobede a večer nás teda čakajú kúpele s prírodnými horúcimi prameňmi, ktoré sú jedným z najobľúbenejších v každom hoteli. My si ich vychutnáme v našom hoteli s krásnou záhradou a kúpeľnými bazénmi s minerálnou vodou. Odporúčame tiež navštíviť mestečko La Fortuna, s množstvom reštaurácii a barov ako aj s rovnako fascinujúcim výhľadom na sopku Arenal.

Pred tým si však dáme malú dávku adrenalínu a vyskúšame si obľúbený zipling.

Kostarika, Arenal
Arenal, Kostarika

5

Deň 5

Dnes ráno zostúpite z hôr okolo sopky Arenal do savany, regiónu Guanacaste, plnej rozsiahlych planín a farmárov. Vďaka vyníkajúcemu slnečnému podnebiu si tu môžete užiť krásne pláže s rôznymi farbami piesku a dokonalými vlnami. Okrem toho sa ocitnete v jednej z najbohatších oblastí kultúry, hudby, gastronómie a pohostinnosti na Kostarike.

Okrem iného je to i jedna z tých luxusnejích častí Kostariky.

6

Deň 6

Relax a surfing.

Aktivity podľa vlastného výberu.

7

Deň 7

Relax a surfing.

Aktivity podľa vlastného výberu.

8

Deň 8

V závislosti od času vášho odletu si môžete ešte ráno zasurfovať alebo len tak relaxovať na pláži. Autom sa presuniete späť do San José, kde vozidlo odovzdáte pri letisku (na základe našich inštrukcií).

Odlet späť na Slovensko.

Pobyt je možné predĺžiť. Informujte nás prosím vopred.

Uvedená cena je za 1 dospelú osobu pri ubytovaní v 2 lôžkovej izbe. Pri ubytovaní v 3 lôžkovej izbe, je cena za osobu nižšia.

Pre ceny za dieťa sa prosím informujte vopred.

V cene je zahrnuté:

7 x ubytovanie s raňajkami v 3* a 4* hoteloch

7 x raňajky

transfer z letiska v San Jose do hotela

zapožičanie vozidla na 7 dní. Zvyčajne je k dispozícií automobil Korando 4×4, alebo podobný so základným povinným poistením. Vozidlo vám bude privezené k vášmi hotelu v San José na 2 deň pobytu. Vrátenie vozidla v posledný deň na letisku. Požičovňa, ktorej auto vrátite vás zavesie priamo pred odletovú halu.

poistenie CK proti úpadku

V cene nie je zahrnuté:

medzinárodná letenka do San José a späť

obedy a večere ako aj nápoje

aktivity nezahrnuté v itinerári

sprepitné (dobrovoľné)

poistenie vozidla nad rámec povinného zmluvného poistenia (dobrovoľné)

Požiadavky na vodiča vozidla:

  • Platný vodičský preukaz z krajiny, kde máte občianstvo. Medzinárodný vodičský preukaz je na Kostarike platný 90 dní od vstupu do krajiny.
  • Vodič musí mať minimálne 21 rokov a platný pas.
  • Vodič sa musí preukázať platnou kreditnou kartou (napr. VISA, MASTERCARD, American Express) preukázateľný depozit (približne $750).
Kostarika, Surfing
kostarika dovolenka
Caribic beach, Costa Rica
Surfing, Kostarika
Costa Rica
Kostarika
Kostarika, Surfing
dovolenka Kostarika
Kostarika
Kostarika dovolenka
Kostarika
Kostarika dovolenka
Arenal, Kostarika
Dovolenka Kostarika
Karibik Kostarika
Surfing na Kostarike
Kostarika, Surfing
Kostarika, Arenal
dovolenka kostarika
Active Travel
Arenal Kostarika
Kostarika

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating