Kostarika
Krajina
2/5
Náročnosť
Vypredané
Termín
19 dní
Trvanie

Kostarika je naozaj jedinečná! Na pomerne malej rozlohe nájdeme skoro 4 tisícové hory, pobrežie Pacifiku i Karibského mora. Nedotknuté tropické pralesy, desiatky kilometrov opustených pláží, ktoré sú lemované kokosovými palmami, vodopády, činné sopky, korálové útesy i mimoriadne bohaté živočíšstvo a rastlinstvo.

Ponúkame vám spoznať sympatickú zem s nezameniteľným stredoamerickým miestom, ktoré sa vzorne stará o svoje prírodné bohatstvo a vytvára tak najlepšie miesto pre aktívne spoznávanie prírody z celého latinsko-amerického regiónu. Čakajú nás rôzne pešie vychádzky a výlety do národných parkov. Od horského hmlového lesa v Cordillere de Talamnca až k prímorským pralesom na polostrove Osa, kde si užijeme bujnej zelene, vzduchu nabitého kyslíkom a pozorovanie papagájov, leguánov opíc a ďalších obyvateľov pralesa. Samozrejme, že nevynecháme romantické kúpanie na krásnych odľahlých plážach Pacifiku a Karibiku. Odvážnejší záujemcovia si môžu užiť aj skvelý rafting na unikátnom kaňone rieky Pacuare, ktorá sa zaraduje medzi desať najkrajších raftingových riek sveta.

Predĺženie zájazdu do susednej Panamy obohatí náš program predovšetkým o Panamský prieplav, veľkolepé technické dielo malebne zaradené do okolitej prírody a o cenné komplexy koloniálnej architektúry pri pacifickom i karibskom pobreží.

1

Deň 1

Letecký presun Praha-San José. Na požiadanie vieme zameniť Prahu za Viedeň.

2

Deň 2

NP Poás- minibusom na činnú sopku, prechádzka okolo kráterového jazera obklopeného tropickou vegetáciou. Počas návratu fakultatívna návšteva kávových plantáží s odborným výkladom.

3

Deň 3

Sn José- návšteva unikátneho múzea Zlata a prekolubovnských kultúr, ďalej minibusom cez Cartágo s návštevou okúzľujúcej baziliky de Nuestra Seňora de los Angeles. Ďalej prejazd horskou cestou cez sedlo hrebeňa Cordillery de Talamanca (3300m) do San Gerada de Dota.

4

Deň 4

NP Los Quetzales – nocovať budeme v štýlových lodžiách vnútri horského hmlového pralesa a čakajú nás tu pešie výlety s pozorovaním prírody a snáď aj tunajšie perly, krásne sfarbeného vzácneho vtáka Quetzal. Na popoludnie prejazd do San Gerarda de Rivas.

5

Deň 5

NP La Amistad – poldenný výlet do prírodnej rezervácie Cloud Bridge, situovanej na úpätí najvyššej hory Kostariky – Cerro Chirripó (3820 m), pozorovanie prírodných krás horského hmlového pralesa, popoludňajšia relaxácia v prírodných termálnych prameňoch.

6-7

Deň 6-7

Prejazd do mestečka Sierpe, odtiaľ prenajatým člnom po prílivovej rieke s ekosystémom mangovníkov až do pacifickej zátoky Drake Bay, kde údajne kotvil tento slávny pirát a moreplavec. Druhý deň fakultatívny lodný výlet do ostrovnej rezervácie Isla del Caňo s kúpaním a šnorchlovaním alebo výlet na polostrove Osa v okolí Drake Bay po ľudoprázdnych plážach Pacifiku a kúpanie.

8-10

Deň 8-10

NP Corcovado, najrozsiahlejšie územie primárneho tropického dažďového pralesa v Strednej Amerike – loďou z Drake Bay pozdĺž pobrežia polostrova Osa do srdca NP,  1x nocľah na rangerskej stanici Sirena, pešie výlety džungľou aj po odľahlých oceánskych plážach, kúpanie v Pacifiku, veľká šanca na pozorovanie zvierat (papagáje ara, leňochody, opice, leguány a mnoho ďalších). Tretí deň návrat člnom do Sierpe a nasledujúci deň prejazd do centrálnej Kostariky do Turrialba.

11-14

Deň 11-14

Karibské more – prejazd do Puerto Viejo de Talamanca, cestou možnosť fakultatívneho raftingu kaňonom rieky Pacuare, ktorá právom patrí medzi desať najkrajších raftingových riek na svete. NP Cahuita – prímorský tropický prales, peší výlet, krásne pláže, kúpanie, koraly, fakultatívna možnosť prechádzky na bicykli a návšteva prírodnej rezervácie Gandoca-Manzanillo s prekrásnymi pobrežnými scenériami. Posledný deň prejazd do San José.

15-16

Deň 15-16

Letecky do Panamy, hl. mesto Panama City – staré koloniálne centrum Casco Viejo, rybí trh, nábrežie Balboa, múzeum prieplavu a iné. Panamský prieplav – sledovanie veľkých lodí a práce pacifického stavidla Miraflores z pozorovateľne, pralesná zoo s miestnou faunou.

17

Deň 17

Minibusom naprieč Panamskou šijou ku Karibiku, starobylé prímorské koloniálne mestečko a pevnosť Portobelo-San Lorenzo, ďalej Panamský prieplav – opäť pozorovanie lodí a obdivuhodné práce atlantického stavidla Gatun z bezprostrednej blízkosti. Späť do Panama City minibusom.

18-19

Deň 18-19

Letecky naspäť do Prahy alebo Viedne.

V prípade záujmu o let z Viedne namiesto Prahy  nás prosím vopred informujte.

V cene zahrnuté:

Sprievodca

letenka vr. všetkých poplatkov Praha-San José-Panama City-Praha

prenajaté minibusy prípadne občas aj solídne linkové autobusy

3 x loď

16 x hotel či bungalov

1 x nocľah na rangerskej stanici v NP Corcovado s polpenziou

vstupy do NP podľa programu

informačné materiály

vstupy na Panamský prieplav (Miraflores, Gatun)

V cene nezahrnuté (platí sa na mieste):

 odletová taxa – asi 26 USD.

Fakultatívne služby:

Lodný výlet na Isla Caňo (asi 95 USD)

rafting na Pacuare (asi 95 USD)

Ubytovanie:

Ubytovanie bude rozmanité. V mestách v bežných turistických hoteloch, niekedy v bungalovoch. 1 noc strávite len pod prístreškom v NP Corcovado.

Izby v hoteloch a bungalovoch sú štandardne 2 lôžkové, často typu matrimonial (jedno široké dvojlôžko), v NP Corcovado na matracoch pod strechou na príjemnej vzdušnej terase v rangerskej, prípadne v štvorlôžkovej izbe. 2x budete ubytovaní v menšom hoteli De Montana El Descanso v San Gerardo de Rivas. Jedná sa o rodinný hotel s výbornou kuchyňou (každá skupina si ju veľmi chvália), avšak hotel je menší a môže dôjsť k tomu, že niektoré izby budú mať spoločnú kúpeľňu a wc.

Stravovanie:

Niektoré hotely ponúkajú v rámci ubytovania aj raňajky (3x raňajky v Puerto Viejo, 1x raňajky v Sierpe). Ostatné stravovanie je individuálne z miestnych zdrojov s pomocou sprievodcu – reštaurácie, supermarkety, trhy, lacné tropické ovocie. V NP Corcovado dostanete večeru a raňajky, na rangerskej stanici je k dispozícii reštaurácia (cca 25 USD za jedlo).

Náročnosť:

Plánujeme prevažne kratšie vychádzky a výlety, občas sťažené náročnejšími klimatickými podmienkami, najmä v NP Corcovado (horúco a vlhko). Podľa potreby vám ponúkneme alternatívne trasy.

Fakultatívny rafting je strednej obťažnosti, zvládne ho i odhodlanejší začiatočník, ale je potrebné vedieť plávať.

Klíma:

Vlhké tropické obdobie, ale v suchom období, kedy možno očakávať prechodné zrážky zvyčajne len popoludní v horách. Priemerné teploty bývajú – vzduch 29 ° C, voda 27 ° C bez veľkých výkyvov.

kostarika
kostarika

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating