Kostarika
Krajina
1/5
Náročnosť
12.1.2021-24.1.2021
Termín
13 dní
Trvanie

Vedeli ste, že Kostarika je najšťastnejšou krajinou na svete? Aspoň sa za najšťastnejších považujú jej obyvatelia. Na rozlohe podobnej Slovensku s podobným počtom obyvateľov nájdeme takmer 4 tisícové hory, ako aj činné sopky. Z jednej strany pobrežie Pacifiku a z druhej pobrežie Karibiku. Nedotknuté tropické lesy, desiatky kilometrov pláži lemované kokosovými palmami, korálové útesy a samozrejme nekonečné množstvo exotickej zveri a vtáctva.

Čakajú na vás prechádzky v národných parkoch, po jedinečných plážach, trochu adrenalínu tiež nezaškodí.

Prečo práve Kostarika?

Lebo je to jedna z najkrajších krajín na svete. Množstvo národných parkov, samozrejme nevynecháme ani romantické kúpanie na krásných odľahlých plážach Karibiku a môžete na tešiť ne jedinečné súostrovie v Paname.

Predĺžený zájazd do susednej Panamy obohatí náš program predovšetkým o súostrovie Bocas del Toro a o Panamský prieplav a samozrejme, že si pochutnáme aj na dobrom rume.

Na fantastickom výlete do Strednej Ameriky sme pre vás skombinovali to najlepšie z Kostariky a Panamy: výlet na sopku a do džungle, nádherné národné parky, neopakovateľnú atmosféru prímorských miest a karibské pobrežia a ostrovy.

1

Deň 1

Vitajte v San José, hlavnom meste Kostariky. Vyzdvihneme Vás na letisku a odvezieme do hotela, kde budete ubytovaný. V závislosti od času príchodu závisí naša prehliadka hlavného mesta.

2

Deň 2

Hneď po raňajkách sa vyberieme na náš prvý výlet zo San José trochu na sever až k jedinečnej sopke Arenal, prírodnému divu sveta s ikonickým kráterom. Počas cesty budete môcť obdivovať rôzne plantáže, ako i ranče s dobytkom. Naším cieľom bude mestečko La Fortuna, priamo pod sopkou Arenal, ktoré je ako stvorené na príjemnú prechádzku, vyberiete si z množstva reštaurácii a vychutnáte si pohľad na sopku.

Miesto okolo sopy Arenal je naozaj čarovné. Celá oblasť je známa práve využívaním minerálnych pramenňov a preto takmer každý má svoje vlastné kúpele. My budeme bývať v hoteli s jedinečným výhľadom na sopku. Samozrejme, pokiaľ nebude zahalená v oblakoch.

Hotel ma výbornú polohu, medzi sopkou a fascinujúcimi lesmi s populárnym ziplingom. Bazény v hoteli sú voľné prístupné pre hotelových hostí, najväčší zážitok je však večer.

Poobede a večer nás teda čakajú kúpele s prírodnými horúcimi prameňmi, ktoré sú jedným z najobľúbenejších v každom hoteli. My si ich vychutnáme v našom hoteli s krásnou záhradou, bazénmi na plávanie a samozrejme s už spomínanými kúpeľnými bazénmi s minerálnou vodou s prirodzenou teplotou od 34 do 40°C.

3

Deň 3

Raňajky v hoteli. Tento deň si naozaj riadne užijete.  Po raňajkách sa vyberieme na výlet od dažďových lesov, ktoré sú domovom vzácnych druhov živočíchov. S trochou šťastia uvidíme leňochoda, spiace netopiere, tucany, ale najväčším zážitkom prechádzka samotným lesom a prechodou cez vysuté, resp. závesné mosty.

Ak nám v tom čase zaprší, náš zážitok to ešte viac umocní. Verte, byť v dažďových lesoch v čase dažďa je niečo úchvatné. Pohľad na vodopád nad ktorým vidíte prechádzať ludí po vysutom moste je nezabudnuteľným zážitkom.

Okolo obeda sa vrátime späť na hotel a poobede si dáme malú dávku adrenalínu v podobe ziplingu a zlaňovania rieky. Na konci na krátko navštívime malú farmu pôvodných indiánov a zaslúžene skončíme v niektorom z bazénov hotela.

4

Deň 4

Po raňajkách sa vyberieme do jedinečného Národného parku Tortuguero. Cesta nás zavedie cez malé mestá a rozsiahle banánové a ananásové plantáže až na miesto, kde sa nalodíme na loď. Cesta do hotela pozdĺž rieky a kanálov trvá asi 90 minút, počas plavby uvidíte divoký život a úžasnú scenériu džungle. Poobede sa vyberieme na výlet po okolí.

Národný park Tortuguero je jedným z najkrajších s najlepšie zachovanou faunou a flórou. Pláž s čienym pieskom pri Karibskom mori je známa predovšetkým kvôli korytnačkám, ktoré vyplávajú z mora na plaž, aby tu nakládli svoje vajíčka, z ktorých sa neskôr vyhliadnu malé korytnačky a migrujú späť do mora.

Prechádzka po úzkych typických uličkách mestečka bude stáť za to. Nazriete trochu viac do života miestnych.

Avšak návšteva druhej časti tohto národného parku je zrejme najväčším zážitkom. Počas plavby kanálmi natrafíme na krokodíla, alebo kajmana, chameleónov takmer prehliadnete, ale na nich vás upozorníme, vzácne druhy vtáctva a vôbec divokosť prírody vás určite očarí. Jedna z najkrajších oblastí Kostariky.

Ubytovanie v hoteli, ktorý je osadený uprostred nádherného parku. Budete zaspávať aj sa zobúdzať pri speve vtákov.

Večera je dnes zabezpečená v hoteli.

5

Deň 5

Dnešný celý deň strávime v tomto jedinečnom a nádhernom národnom parku. Nasadneme na čln a budeme sa plaviť cez výnimočné kanály. Národný park Tortuguero je preslávený prirodzeným výskytom 5 druhov morských korytnačiek, rôznym druhov vtáctva, alebo viacerých druhov obojživeľníkov.  Po dobrom obede budete mať čas na individuálny oddych a predchádzku po parku.  Pokiaľ cestujete v mesiacoch júl až november, odporúčame nočný výlet,  lepšie povedané večernú exkurziu hnezdenia korytnačiek.

Večera je na hoteli zahrnutá v cene.

6

Deň 6

Po raňajkách sa pripravíme na plavbu po vodných kanáloch a pomaly sa vrátime naspäť do mesta Guapiles. Dáme si obed (zahrnutý v cene) a odtiaľto sa dopravíme na južné karibské pobrežie, kde budete mať v mestečkách Puerto Viejo a Cahuita možnosť obdivovať typickú kostarickú afro-karibskú kultúru a užiť si nádherné pláže a dokonalý oddych.

7

Deň 7

Južný karibský región má jedny z najkrajších pláží v krajine. Národný park Cahuita s koralovými útesmi je priam stvorený na potápanie a šnorchlovanie. Okrem tejto neopakovateľnej možnosti naživo vidieť úžasný podmorský svet si nesmiete nechať ujsť možnosť ochutnať karibskú kuchyňu.

Voľba v tento deň je len na vás.

8

Deň 8

Týmto dňom začína naše dobrodružstvo v susednej krajine Panama. Dnes navštívime súostrovie Bocas del Toro, ktoré tvorí 9 ostrovov a viac ako 200 malých ostrovčekov. Všetky ponúkajú širokú škálu atrakcií a prírodných úkazov, ktoré nenájdete nikde inde na svete – dažďové pralesy s neskutočnou varietou flóry a fauny, ostrovy plné slnka, pláže, ktoré súťažia o prvé miesto v Karibiku, farebné koralové útesy obklopené priezračnou vodou, mangrovové lesy, domorodé komunity Ngobe a Naso a prírodné rezervácie, ktoré chránia ekosystém a prírodné zdroje Bocas del Toro.

Túto oblasť si naozaj zamilujete!

9

Deň 9

Dnes máte celý deň len pre seba. Užívajte si pláže a krásu tohto súostrovia. Navštívime aj okolité pláže s ich jedinečnou scenériou a kryštáľovo čistou vodou.

10

Deň 10

Pred sebou máte ešte jeden celý deň na úžasných plážach Bocas del Toro.

Zajtra nás už čaká veľkomesto.

11

Deň 11

Po raňajkách poletíme z Bocas del Toro miestnou linkou do Panama City. Po ubytovaní sa, pôjdeme spoznávať toto veľkolepé mesto.

12

Deň 12

Panama City je mesto plné kontrastov s modernou architektúrou aj malebným historickým centrom. Ďalším bodom záujmu, ktorý by ste si nemali nechať ujsť, je Panamský kanál, ktorý bol v minulosti dôležitým dopravným uzlom obchodných ciest. Ak máte radi nakupovanie, tak Panama je ideálna: v centre je veľa značkových obchodov, v ktorých nájdete len ten najlepší tovar za naozaj dosť dobré ceny 🙂

13

Deň 13

Rozlúčime sa s Panamou a pomaly sa pripravíme na odlet domov.

V cene je zahrnuté:

letecké spojenia Viedeň – San Jose – Bocas del Toro – Panama City – Viedeň

transfer z a na letisko v San Jose a Panama City

lodná preprava v národnom parku Tortuguero

transfer a preprava počas celého zájazdu

12 x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami (v 2  lôžkovej izbe)

12 x raňajky

2 x obed a 2 x večera v národnom parku Tortuguero

exkurzie a vstupné v národnom parku Tortuguero

zipling a návšteva dažďového pralesa s pozorovaním živočíchov

vstupné do národného parku Arenal vrátane miesteho sprievodcu

slovensky hovoriaci sprievodca pri min. 6 účastníkoch

poistenie CK proti insolventnosti

V cene nie je zahrnuté:

aktivity alebo zážitky mimo zážitkov a prehliadok zahrnutých v cene

odchodová taxa z letiska Bocas del Toro Airport (US $2 osoba)

turistické vstupné poplatky do Panamy (US $15 osoba)

sprepitné

večere a obedy mimo tých, ktoré sú v NP Tortuguero

nápoje a iné osobné výdavky

Uvedené ceny sú za 1 dospelú osobu v 2 lôžkovej izbe.

Dieťa od 3 do 11 rokov má výraznú zľavu z pobytu.

Pokiaľ teda chcete cestovať s dieťaťom, informujte sa u nás vopred na aktuálne ceny pobytu a leteniek pre deti.

dovolenka kostarika
Nikaragua
dovolenka kostarika
Panama Kostarika
Kostarika
Kostarika
Active Travel
Costa Rica
Kostarika
dovolenka kostarika
Active Travel Kostarika
Costa Rica

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating