Ekvádor
Krajina
1/5
Náročnosť
3.5.-16.5.2019
Termín
14 dní
Trvanie

Presvedčte sa spolu s nami, že Ekvádor je geograficky nenapodobiteľná krajina. Meno mu dala poloha priamo na rovníku. Chrbticu krajiny tvorí rozľahlý hrebeň And, dokonca s „najvyššou horou sveta“, pretože zemeguľa v páse trochu pribrala: vďaka tomu je vrchol vulkánu Chimborazo (6310 m) vzdialenejšia od stredu našej planéty než vrchol Everestu. Andy od seba úplne oddeľujú dve nízko položené oblasti – Amazónia na východe a západné pobrežie Pacifiku. Táto rôznorodosť krajiny na pomerne malom priestore predurčuje aj mimoriadnu pestrosť nášho ekvádorského putovania.

Ďalej vás náš zájazd zavedie na súostrovie Galapágy ležiace v Tichom oceáne, približne 1000 km na západ od pobrežia Ekvádoru. Vďaka špecifickým klimatickým podmienkam a izolovanosti sa tu vyvinula jedinečná fauna. Tú predstavujú napríklad leguány, obrovské korytnačky alebo nelietajúce kormorány. Tieto sopečné ostrovy boli vyhlásené prísnym národným parkom a kvôli ich ochrane je tu obmedzený cestovný ruch.

1-2

Deň 1-2

Letecky Praha – Quito, Otavalo – prehliadka svetoznámeho indiánskeho trhu s textilnými výrobkami, návšteva kaskády Peguche s prechádzkou eukalyptovým lesom, exkurzia archeologickým areálom Cochasqui -ceremoniálne pyramídy, pohrebné mohyly, lunárny a slnečné kalendár. Quito – prehliadka historického centra mesta: katedrála, kostol La Compaňía, námestia San Francisco a Plaza Grande, presun na rovník, citadela Mitad del Mundo s expozíciou ekvádorských etník a ukážkou fyzikálnych fenoménov na rovníkovej línii.

4

Deň 4

NP Cotopaxi – odchod do oblasti andskej tundry nazývanej „Paramo“, výjazd a krátky výstup k horskej chate Jose Ribas (4850 m) na hranici ľadovca aktívnej sopky Cotopaxi (5897 m), prehliadka lagúny Limpiopungo s okolitou prírodou a divokými koňmi.

5

Deň 5

Laguna Quilotoa v rezervácii Ilinizas – nádherná lagúna s možnosťou zostupu a výstupu ku kráteru (prípadne s pomocou muly), presun do koloniálneho mesta Riobamba s pôsobivými výhľadmi na najvyššiu sopku Ekvádoru Chimborazo (6310 m), cestou podľa možností návšteva indiánskych trhov.

6

Deň 6

Alausí – Nariz del Diablo (Diablov nos) – prechádzka historickou železničnou traťou, ktorá úvraťami prekonáva veľkú nadmorskú výšku do hlbokej rokliny, návšteva múzea so zameraním na stavbu železnice, pokračovanie do Ingapirca a návšteva najvýznamnejšej ekvádorskej inkskej pamiatky, prejazd do krásneho koloniálneho mesta Cuenca.

7

Deň 7

NP El Cajas – výlet do vysokohorského parku s viac ako 200 jazerami, krátky výlet okolo lagúny La toreador, popoludní prehliadka historického centra Cuenca.

8

Deň 8

Guayaquil – presun do pobrežného mesta a prehliadka historickej štvrti Las Penas, promenáda Malecon 2000, kaviarničky na nábreží, Parque de las Iguanas.

9

Deň 9

Odlet na Galapágy na ostrov Baltra, transfer k doku na ostrove Santa Cruz a odchod člnom na ostrov Isabela, návšteva lagúny s plameniakmi.

10

Deň 10

Ostrov Isabela – nenáročný výlet ku kráteru Sierra Negra (druhý najväčší vulkanický kráter na svete) a prehliadka vulkánu Chico, popoludní loďou na ostrovček Tintoreras, pozorovanie fauny a šnorchlovanie.

11

Deň 11

Ostrov Santa Cruz – ráno odchod člnom na ostrov, výlet na výskumnú stanicu Charlesa Darwina a následne na vysočinu ostrova, lávové tunely, pozorovanie korytnačiek sloních vo voľnej prírode a i.

12

Deň 12

Celodenný výlet loďou podľa dispozícií na vybraný ostrov Bartolome, Plazas alebo Santa Fe – pešo po ostrove, pozorovanie flóry a fauny, šnorchlovanie, relaxácia, návrat do Puerto Ayora.

13-14

Deň 13-14

Transfer na letisko, cestou návšteva priepastí Los Gemelos, odlet do Quita či Guayaquilu, letecky späť do Prahy.

V cene je zahrnuté:

česky hovoriaci sprievodca

letenka vrátane všetkých poplatkov Praha – Quito / Guayaquil – Praha

vnútroštátna letenka na Galapágy

doprava minibusom s miestnym vodičom

lodné výlety na Galapágoch,

9 x hotel ** / *** s raňajkami

4 x hotel ** / *** s polpenziou na Galapágoch

informačné materiály.

V cene nezahrnuté (platí sa na mieste):

vstupné

cestovné na vláčik v Nariz del Diablo.

Klíma: V Ekvádore sú vždy veľké rozdiely medzi klímou v jednotlivých častiach – tj. Na pobreží a v nížinách, v horskom pásme a v pralese. Na celom území je vysoká vlhkosť vzduchu. Jarné až letné obdobie ponúka najvhodnejšiu kombináciu klimatických podmienok pre návštevu regiónu.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating