Francúzsko
Krajina
1/5
Náročnosť
24.5.-2.6.2019
Termín
6+
Vek

Azúrové pobrežie je miesto plné kontrastov, miesto, kde sa stretáva priezračné tyrkysové more s horami, kde mestám plným prepychu, luxusných prístavov a výstavných ulíc ticho konkurujú kamenné dedinky skryté v skalách. Kde farebnosť a živosť miest, hluk a pestrosť trhov ostro kontrastuje s divokosťou a pokojom horskej prírody. To všetko pod oblohou, kde slnko svieti 3000 hodín ročne. Vďaka príjemnej klíme objavil tento kraj Stephen Liegard, dal mu meno a pritiahol sem život.

Jasné svetlo sem prilákalo veľa maliarov, napr. Picassa, Matissa a Chagalla, svetoznáme hotely hostili množstvo významných osobností. A o turistov tu nie je núdza ani dnes. Na našich výletoch navštívime mestá zvučných mien, vydáme sa do hôr, objavíme tichú krásu dedín vklinených v skalách a prejdeme sa panenskou prírodou prímorských Álp. Náš kemp sa nachádza v Anthéor (Saint-Raphaël) – na pobreží masívu Esterel medzi Fréjus a Cannes, 50 m od piesočnatej pláže. Odtiaľto budeme vyrážať na naše (cyklo) výlety za podpory autobusu, blízkosť mora využijeme k rannému a večernému kúpaniu či k celodennému leňošeniu na pláži. Budeme striedať cyklistické dni s dňami poznávacími.

Cyklistickí labužníci si jednotlivé trasy môžu samozrejme predĺžiť. Výlety uvedené v nasledujúcom poradí v itinerári môžu byť ponúkané (príp. Kombinované) v inom poradí – podľa počasia, aktuálnych kultúrnych podujatí a ďalších okolností.

1-2

Deň 1-2

Odchod večer, nočný prejazd do Francúzska, príchod do mestečka Anthéor, ubytovanie, odpočinok a kúpanie.

3

Deň 3

Na bicykli do nádherného masívu Esterel – pohorie červených skál, borovíc a eukalyptov, kúpanie (25-50 km).

4

Deň 4

Autobusom do Grasse – prehliadka parfumérie, na bicykli cez horské dedinky a tiesňavou riečky Siagnole k jazeru St. Cassien (35-40 km).

5

Deň 5

Autobusom do stredovekého Antibes – mesto, ktorému dominuje pevnosť Fort Carré a mesto, ktoré sa môže pochváliť najväčším jachtovým prístavom v Európe. Návšteva festivalového Cannes – stredoveká štvrť Le Suquet, fakultatívny výlet loďou na Lérinské ostrovy – Ste. Marguerite (ukrývajúce tajomstvo muža so železnou maskou) alebo St. Honorat (patriace jednému z najslávnejších kláštorov v Európe).

6

Deň 6

Voľný deň, odpočinok a kúpanie, pre záujemcov individuálna cyklistika do antického a stredovekého mesta Fréjus s typickým trhom, návrat po pobreží alebo pohorím Esterel.

7

Deň 7

Nice – promenáda Angličanov a staré mesto s kvetinovým trhom, Anjelský útes a vodopád, múzeum Matissa a Chagalla.

8

Deň 8

Autobusom k orliemu hniezdu Gourdon, tiesňavou Gorges du Loup, kvetinové cukríky v Pont-du-Loup, horská dedinka preslávená fialkami Tourrettes-sur-Loup, stredoveké mesto Vence a Matissova kaplnka, malebné St. Paul de Vence (30-40 km).

9-10

Deň 9-10

Dopoludnia odchod, zastávka v Monaku – v druhej najmenšej krajine na svete – Kniežací palác, kasíno Monte Carlo, fakultatívna návšteva Oceánografického múzea a Exotické záhrady s komplexom jaskýň Grottes de l’Observatoire, odchod v podvečer, návrat nasledujúci deň popoludní.

V cene zahrnuté:

sprievodca

doprava autobusom s cyklo-vlekom

7 x mobil domy s polpenziou

všetky výlety uvedené v programe

potrebné mapy

poistenie liečebných nákladov a storno poplatkov

Nie je zahrnuté v cene:

výlet loďou na Lérinské ostrovy (asi 15 a 16 eur).

Ubytovanie: Bývať budeme v kempe pri mori vo 4lôž. Mobil domoch (čo je niečo medzi chatkou a trvalo parkovaným veľkým karavanom). Vybavenie mobil domu: 2 oddelené 2lôž. spálňa (obliečky vlastné), spoločná kuchynka (kuchynská linka, sporák, chladnička, riad, príbory, taniere, poháre atď.) s jedálenským kútom, spoločná kúpeľňa (sprcha, umývadlo, WC), úložné priestory, záhradný nábytok. Po príchode do kempu je nutné zložiť kauciu 100 EUR / 1 mobil dom (resp. 25 EUR / os.).

Stravovanie: Po celú dobu pobytu budú podávané večere a raňajky, na mieste pripravované naším kuchárom, jedálniček tvoria čerstvé potraviny nakúpené priamo na mieste, stravovanie začína večerou v deň príchodu, končí raňajkami v deň odchodu.

Povrch a profil: asfalt, niektoré etapy po štrku (napr. v Esterel odporúčame horské, resp. trekingove bicykle), mierne zvlnený profil, príležitostne menšie stúpanie.

Klíma: príjemne stále prímorské podnebie, denné teploty 25-30 ° C v tieni, slnečno, teplota mora asi 18-22 ° C.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating