Ekvádor
Krajina
1/5
Náročnosť
28.4.2020 – 11.5.2020
Termín
14 dní
Trvanie

Presvedčte sa spolu s nami, že Ekvádor je geograficky nenapodobiteľná krajina. Meno mu dala poloha priamo na rovníku. Chrbticu krajiny tvorí rozľahlý hrebeň And, dokonca s “najvyššou horou sveta”, pretože zemeguľa v páse trochu pribrala: vďaka tomu je vrchol vulkánu Chimborazo (6310 m) vzdialenejšia od stredu našej planéty než vrchol Everestu.

Andy od seba úplne oddeľujú dve nízko položené oblasti – Amazónia na východe a západné pobrežie Pacifiku.Táto rôznorodosť krajiny na pomerne malom priestore predurčuje aj mimoriadnu pestrosť nášho ekvádorského putovania.

1-2

Deň 1-2

Letecky Praha – Quito – Lago Agria, prejazd motorovým kanoe do rezervácie Cuyabeno, príchod do lodge, popoludňajšie kúpanie v lagúne a odpočinok.

3-4

Deň 3-4

Pobyt v Amazónii – skoro ráno exkurzia za pozorovaním vtákov a ružových delfínov, dopoludnia peší výlet džungľou (asi 4 hod.) S výkladom a príklady využitia lokálnych prírodných zdrojov, plavba kanoe systémom lagún s pozorovaním fauny, návšteva indiánskej komunity kmeňa Siona s prípravou Casaba, večer plavba lagúnou a riekou, pozorovanie nočnej fauny.

5

Deň 5

Transfer späť na letisko Lago Agria, prelet do Quita.

6-7

Deň 6-7

Prehliadka svetoznámeho indiánskeho trhu s textilnými výrobkami, návšteva kaskády Peguche s prechádzkou eukalyptovým lesom, exkurzia archeologickým areálom Cochasqui -ceremoniálne pyramídy, pohrebné mohyly, lunárny a slnečné kalendár. Quito – prehliadka historického centra mesta: katedrála, kostol La Compaňía, námestia San Francisco a Plaza Grande, presun na rovník, citadela Mitad del Mundo s expozíciou ekvádorských etník a ukážkou fyzikálnych fenoménov na rovníkovej línii.

8

Deň 8

NP Cotopaxi – odchod do oblasti andskej tundry nazývanej „Paramo“, výjazd a krátky výstup k horskej chate Jose Ribas (4850 m) na hranici ľadovca aktívnej sopky Cotopaxi (5897 m), prehliadka lagúny Limpiopungo s okolitou prírodou a divokými koňmi.

9

Deň 9

Laguna Quilotoa v rezervácii Ilinizas – nádherná lagúna s možnosťou zostupu a výstupu ku kráteru (prípadne s pomocou muly), presun do koloniálneho mesta Riobamba s pôsobivými výhľadmi na najvyššiu sopku Ekvádoru Chimborazo (6310 m), cestou podľa možností návšteva indiánskych trhov.

10

Deň 10

Alausí – Nariz del Diablo (Diablov nos) – prechádzka historickou železničnou traťou, ktorá úvraťami prekonáva veľkú nadmorskú výšku do hlbokej rokliny, návšteva múzea so zameraním na stavbu železnice, pokračovanie do Ingapirca a návšteva najvýznamnejšej ekvádorskej inkskej pamiatky, prejazd do krásneho koloniálneho mesta Cuenca.

11

Deň 11

NP El Cajas – výlet do vysokohorského parku s viac ako 200 jazerami, krátky výlet okolo lagúny La toreador, popoludní prehliadka historického centra Cuenca.

12

Deň 12

Guayaquil – presun do pobrežného mesta a prehliadka historickej štvrti Las Penas, promenáda Malecon 2000, kaviarničky na nábreží, Parque de las Iguanas.

13-14

Deň 13-14

Transfer na letisko a odlet do Prahy.

V cene je zahrnuté:

česky hovoriaci sprievodca a miestny sprievodca v Amazónii

letenka vrátane všetkých poplatkov Praha – Quito – Praha

vnútroštátna letenka do Amazónie

doprava minibusom s miestnym vodičom

  8 x hotel ** / *** s raňajkami

1 x hotel ** / *** s raňajkami

3 x hotel ** / *** s plnou penziou v Amazónii

informačné materiály.

V cene nezahrnuté (platí sa na mieste):

vstupné

cestovné na vláčik v Nariz del Diablo.

Klíma: V Ekvádore sú vždy veľké rozdiely medzi klímou v jednotlivých častiach – tj. Na pobreží a v nížinách, v horskom pásme a v pralese. Na celom území je vysoká vlhkosť vzduchu. Jarné až letné obdobie ponúka najvhodnejšiu kombináciu klimatických podmienok pre návštevu regiónu.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating