Kostarika – Pacifik aj Karibik

Dovolenka na Kostarike

Navštívime obe pobrežia Kostariky, Tichý oceán, aj Karibské more

a niekoľko národných parkov, sopku Arenal, a nádherné pláže Karibiku a Pacifiku.

Program

1. deň
Viedeň - San José

Priletíme na letisko v San José, hlavného mesta Kostariky, kde nás bude čakať transfer, ktorým sa presunieme do hotela.

Ubytovanie v San José na prvú noc v jednom z týchto hotelov Hilton Garden Inn, alebo Park Inn by Radisson alebo Crowne Plaza Corobici.

2. deň
Karibik

Skoro ráno sa vyberieme zo San José ku Karibskému moru. Priamym transferom sa presunieme do pobrežného mestečka Puerto Viejo de Talamanca na juhu Karibiku.

Karibský región sa vyznačuje bohatou kultúrnou zmesou afro-karibských potomkov a pôvodných obyvateľov, ktorí v Kostarike tvoria jedinečnú kultúrnu komunitu.

Kostarika Puerto Viejo

Poobede si doprajeme oddych na pláži.

Ubytovanie v hoteli Namuwoki Lodge, alebo podobnom.

3. deň
Karibik

Po raňajkách sa vyberieme na výlet do malého rybárskeho mestečka Manzanillo.

Pozrieme si prírodnú rezerváciu Gandoca, kde nás čakajú nádherné pláže lemované bujnou vegetáciou a korálové útesy.

Inak, celé pobrežie Karibiku je na Kostarike lemované bujnou tropickou vegetáciou a pláže obsahujú viacfarebný piesok (od čiernej cez žltú, sivú až po bielu farbu).

Kostarika a karibské pobrežie

Večer zájdeme do Puerto Viejo zažiť karibskú atmosféru plnú reggee hudby, dobrých drinkov a tancov.

Ubytovanie v hoteli Namuwoki Lodge, alebo podobnom.

4. deň
Karibik

Dnes si dáme hodinu surfovania a celý deň máte už len pre seba a je na vás na ktorej pláži ho strávite.

Puerto Viejo, Kostarika

Večer, ak bduete mať chuť, môžete opäť vybehnúť do Puerto Viejo za zábavou

Ubytovanie v hoteli Namuwoki Lodge, alebo podobnom.

5. deň
Puerto Viejo - Arenal, La Fortuna

Po raňajkách sa presunieme k sopke Arenal. Sopka je fascinujúca, majestátna vo svojej veľkosti a je jedným z prírodných divov krajiny.

Arenal Kostarika

Celá oblasť je známa využívaním minerálnych prameňov a preto takmer každý hotel má svoje vlastné kúpele.

Poobede a večer nás teda čakajú kúpele s prírodnými horúcimi prameňmi, ktoré sú jedným z najobľúbenejších v každom hoteli. My si ich vychutnáme v našom hoteli s krásnou záhradou, klasickým bazénom a samozrejme s kúpeľnými bazénmi s minerálnou vodou.

Ubytovanie v hoteli Arenal Springs, Montana de Fuego alebo podobnom.

6. deň
Arenal

Dnes ráno sa vyberiem na výlet do národnom parku Arenal Volcano. Uvidíte, ako lesnú vegetáciu a terén ovplyvnila sopečná činnosť, vrátane starých lávových prúdov.

Potom navštívime vodopád Río Fortuna, ktorý sa nachádza v biologickej rezervácii prechodného vlhkého tropického a oblačného lesa, ktorý je súčasťou národného parku Arenal Volcano.

Cesta k vodopádu vedie po 530 schodoch. Priamo pod vodopádom si môžete zaplávať v krištáľovo čistej vode rieky Fortuna.

Arenal, Kostarika

Ubytovanie v hoteli Arenal Springs, Montana de Fuego alebo podobnom.

V cene dnes máte okrem raňajok zahrnutý aj obed.

7. deň
Arenal - Manuel Antonio, pobrežie Pacifiku

Po raňajkách sa už presunieme k pobrežiu Pacifiku do oblasti Manuel Antonio.

Cestou sa však zastavíme v parku Mistico Park Arenal s viacerými visutými mostami. Oplatí sa to vidieť.

A popoludní sa už premiestnime k pobrežiu Pacifiku.

Manuel Antonio je jedným z najmenších parkov, no je aj najnavštevovanejší práve pre svoje krásne pláže a nádherný park s množstvom exotických zvierat vrátane leňochodov.

Ubytovanie v hoteli Villa Lirio, San Bada alebo podobnom.

8. deň
Manuel Antonio, pobrežie Pacifiku

Dnes navštívime národný park Manuel Antonio, ktorý je často nazývaný prírodným klenotom pre svoju malebnú krásu a bohatú rozmanitosť voľne žijúcich živočíchov.

Je tu niekoľko chodníkov na prechádzky s viacerými vyhliadkami a je vysoká pravdepodobnosť, že uvidíme zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Nájdeme tu leňochody, leguány, opice, papagáje i mnohé iné.

Na rôznych miestach sa chodníky rozvetvujú a vedú na štyri samostatné pláže: Espadilla Sur, Manuel Antonio, Escondida a Playita, kde si môžete zaplávať v krištáľovo čistej, teplej vode.

Manuel Antonio
Ubytovanie v hoteli Villas Lirio, alebo podobnom.

9. deň
Manuel Antonio, pobrežie Pacifiku

Voľný deň.

Užívajte si pláž, slnko a more. Oddychujte a užívajte si deň na niektorej z pláži.


Ubytovanie v hoteli Villas Lirio, alebo podobnom.

10. deň
Manuel Antonio - San José

Po raňajkách sa pomaly pozdĺž pobrežia presunieme na letisko v San Jose.

Odtet do Viedne.

7. deň
Arenal - Tamarindo, pobrežie Pacifiku. Platí pre termíny v AUGUSTE a SEPTEMBRI

Pre termíny v auguste a septembri. namiesto Manuel Antonio na juhu Pacifiku, je zaradené Tamarindo na severnom pobreží Pacifiku.

Nakoľko september je v Manuel Antonio a celom južnom Pacifiku v upršané počasie, v jeho severnej časti je počasie lepšie a je tu viac slnka.

Po raňajkách sa od sopky Arenal presunieme k Tichému oceánu na sever do provincie Guanacaste, populárneho miesta Tamarindo.

Kostarika, Tamarindo

Ubytovanie v hoteli Tamarindo Diria, alebo podobnom rovnakej kategórie.

8. deň
Tamarindo, pobrežie Pacifiku. Platí pre termíny v AUGUSTE a SEPTEMBRI

Po raňajkách si užívajte nádherné pláže Tamarinda.

Vychutnajte si jedno z najobľúbenejších plážových miest Kostariky.

Ubytovanie v hoteli Tamarindo Diriá, alebo podobnom.

Tamarindo hotel Diria

9. deň
Tamarindo, pobrežie Pacifiku. Platí pre termíny v AUGUSTE a SEPTEMBRI

Voľný program.

Ak máte radi sufrovanie, požičajte si surf, alebo si objednajte lekciu surfovania.

Užite si tento deň na pláži, alebo pri bazéne.

Večer vybehnite na drink do obľúbených barov.

Ubytovanie v hoteli Tamarindo Diriá, alebo podobnom.

Tamarindo Kostarika

10. deň
Tamarindo - San José letisko

Po raňajkách sa pomaly presunieme na letisko v San Jose a neskôr poobede odtet späť do Viedne.

Prílet do Viedne je na druhý deň.

Tzn. ak je odlet z Kostariky 1.9. večer, tak prílet do Viedne je na druhý deň 2.9. Časový posun Kostarika - Európa, SR je + 7 hodín.

 

Ubytovanie

kvalitné 3* a 4* hotely s raňajkami

Výhody a nevýhody

Jedna z najlepších kombinácii na návštevu viacerých národných parkov a pobyt pri oboch pobrežiach, ako Karibiku, tak aj Pacifiku.

Cena zahŕňa

Spiatočná letenka Viedeň - San Jose - Viedeň
Letiskové transfery v San Jose, z letiska do hotela
Všety presuny a transfery medzi destináciami na Kostarike
Ubytovanie na 9 nocí s raňajkami v cene
9 x raňajky, 1 x obed
Vstupné do oblačného lesa Mistico Arenal so závesnými mostami
Túra v Národnom parku Arenal Volcano
Vstup a prehliadka v národnom parku Manuel Antonio a Gandoca
Výlet k vodopádu Rio Fortuna s obedom v cene
Slovensky hovoriaci sprievodca

Cena nezahŕňa

Aktivity, ktoré nie sú uvedené v programe
Strava a nápoje, ktoré nie sú uvedené v programe
Sprepitné v hoteli
Transfer z/na letisko Viedeň
Individuálne cestovné poistenie (zabezpečíme v poisťovni UNION)

Objednávka

Termín*
Meno*
Priezvisko*
Email*
Tel. číslo*

Hľadajte zájazdy lokality