Ostrov Martinik v Karibiku

Ostrov Martinik v Karibiku

Vedeli ste, že na ostrov Martinik v Karibiku môžete cestovať len na občiansky preukaz? Martinik, alebo po francúzsky Martinique je oficiálne súčasťou Francúzska a teda aj Európskej únie ako aj eurozóny, takže menou je aj tam euro. Čo je dobrá správa, nemusíte zamieňať peniaze. Platba je bežná hotovosťou eurami, alebo platobnými kartami (bežne používanými u nás, Visa, MasterCard).

Ostrov Martinik má približne 400 000 obyvateľov a leží medzi ostrovami Svätá Lucia a Dominika. I keď na ostrov Martinik môžete cestovať len s občianskym preukazom, odporúčame  predsa len cestovný pas, nakoľko môžete transferom letieť do inej krajiny alebo sa len rozhodnete pre výlet na niektorý z okolitých ostrovov. Oficiálnym jazykov je francúzština, ale bez problém sa dohovoríte aj po anglicky.

Na Martiniku sa vyrábajú najznámejšie rumy ako Depaz, Clement alebo JM.

Kedy je najlepšie cestovať na Martinik?

Od decembra do apríla je hlavná sezóna a návštevnosť ostrova je o niečo vyššia ako počas ostatných mesiacov. Od júla do novembra je obdobie dažďov a možnosť výskytu hurikánov. Osobne odporúčam navštíviť ostrov zo začiatku roka a na jar, december až máj sú úplne ideálnymi mesiacmi na návštevu ostrova.

Martinik
Martinik

Martinik, alebo teda Martinique je dlhý približne 60 km a široký maximálne 20 km a je obklopený drobnými ostrovčekmi. Ostrov v roku 1502 objavil Krištof Kolumbus a v roku 1635 sa dostal pod vplyv Francúzska.

Zdravotná starostlivosť na Martiniku je na vysokej úrovni a štátne i súkromné zariadenia majú veľmi dobrú úroveň.

Pri ceste na Martinik sa nevyžadujú žiadne špeciálne očkovania. Stačí, ak si skontrolujete očkovania podľa slovenského očkovacieho kalendára. Vzhľadom na istý druh komárov odporúčame sa informovať o danej lokalite u svojho lekára a chrániť sa vhodnými repelentmi.

Je Martinik bezpečnou krajinou ?

Martinik je bezpečná krajina s nízkou kriminalitou. Nehrozia tam ani prírodné pohromy. Odporúčame si však dávať pozor na osobné veci a pre istotu si vyhotoviť kópie cestovných dokladov. Keďže Martinik je oficiálne francúzskym územím, pre vstup na ostrov nebudete potrebovať vízum. Ako sme vyššie spomínali, ak by ste plánovali výlety na okolité ostrovy, je potrebné mať so sebou platný cestovný pas.

Ostrov Martinik je ideálnym miestom na výlety do prírody, na kitesurfing, rybolov, potápanie, golf na jednom z najkrajších ihrísk na svete, na trekking do pralesa, alebo na aktívnu sopku Mont Peleé alebo si môžete vybrať z ponuky fakultatívnych výletov na okolité ostrovy – Dominika, či Svätá Lucia alebo na Francúzsku Guyanu.

Na ostrove Martinik vám ponúkame dva typy ubytovania, súkromnú vilu so 6-9 lôžkami a 3 * hotel Le Panoramic s veľmi výhodnými cenami.

Viac info na: info@activetravel.sk

alebo na 0903 425 584

 

 

Komentáre

Pridaj komentár