Kapverdy

Kapverdy sú ideálne pre Kite surfing

Ostrov Sal na Kapverdách má nekončiace príležitosti na kite-surfing, windsurfing a surfing, mnoho nádherných pláží s veľkými vlnami, dosahujúcimi 3m a viac! Vietor je silný, sezóna dlhá, počasie slnečné a ostrov príjemný. Sal je blízko Európy, takže nemusíte stráviť nekonečné množstvo hodín v lietadle.

Vietor fúka skoro celý rok, sezóna je hlavne od Októbra do Júna, najlepšie vlny sú v Decembri, Januári a vo Februári.

Na ostrove si viete požičať kite-surfing výbavu za veľmi výhodné ceny a v dobrej kvalite, Pre začiatočníkov sú na ostrove kite-surfing kurzy, kde sa môžete naučiť všetko pekne od základov.

Najlepšie pláže na Kite-surfing sú v okolí mesta Santa Maria, ktoré ponúka mnoho hotelov.

Nájdete tu mnoho pláží na kite-surfing:

  1. Kite Beach, ktorá je hlavná kite-surfing pláž. Dlhá piesočnatá pláž na bočnom pobreží, kde je najväčší bočný vietor.
  2. Ponta Preta kamenistá pláž, ktorá je známa svojimi vysokými vlnami, ktoré sú vyššie ako 3 metre.
  3. Ponta Siono, ktorá je najväčšia kite-surfing piesočnatá pláž, najbližšie k hotelom.
  4. Ponta Leme je najhlavnejšia pláž pre windsurfing na ostrove Sal. Na tejto pláži sa nachádza reštaurácia, windsurfing klub, záchranársky tím a obchodíky.

Taktiež sa na ostrove nachádza „Kite wave clinic Kapverdy“ , kde sa môžete naučiť ako surfovať, kedy vojsť a vyjsť z vlny, taktiež niečo o morskom živote. Na tomto mieste si taktiež môžete vyskúšať divokú jazdu na vlnách.

Na západnom pobreží nájdete „Mitu and Djo“ kite-surfing školu, kde sa všetko naučíte. Na tomto mieste si tiež viete všetko potrebné na kite-surfing požičať.

Komentáre

Pridaj komentár