Dovolenka na Kostarike

Kostarika je unikátnou krajinou a dovolenka v nej je jedným z najkrajších zážitkov, ktoré na dovolenke môžete mať. Krajinu lemuje z jednej strany Tichý oceán, z druhej strany Karibské more. Úžasné pláže, dažďové pralesy, adrenalínové zážitky v podobe ziplingu alebo kaňoningu. Nedotknuté tropické lesy, desiatky kilometrov pláži lemované kokosovými palmami, korálové útesy a samozrejme nekonečné množstvo exotickej zveri a vtáctva.

Odjazd
Návrat
2dní15dní
390Eur3990Eur
Samara, Kostarika
od 2,990 Eur

Tichý oceán a Kostarika

už od 10.04.2023
Santa Tereza, Kostarika
od 2,390 Eur

Jóga a wellness na Kostarike

už od 01.06.2023
Active travel, Kostarika
od 3,190 Eur

Karibik a Pacifik – Kostarika na 12 dní

už od 25.01.2023
Dovolenka na Kostarike
od 2,890 Eur

Kostarika – Pacifik aj Karibik

už od 15.01.2023
Monteverde
od 1,490 Eur

Kostarika – Pura Vida!

už od 01.02.2023
od 3,990 Eur

Glamping na Kostarike – zážitková Kostarika na 11 dní

už od 15.01.2023

Kostarika

Monteverde

Kostarika to sú desiatky kilometrov pláži lemované kokosovými palmami, korálové útesy a samozrejme nekonečné množstvo exotickej zveri a vtáctva. Na rozlohe podobnej Slovensku s podobným počtom obyvateľov nájdeme takmer 4 tisícové hory, ako aj činné sopky. 

Krajina je známa svojou bohatou biodiverzitou, dažďovými pralesmi, obľúbenými závesnými mostami, ako vidití na fotografii, nedotknuté pláže, národné parky, obrovské vodopády a nefalšovaná pohoda. 

Počasie na Kostarike

Kostarika má tropické podnebie, s obdobím dažďa a obdobím sucha na tichomorskej strane a občasnými prehánkami po celý rok na karibskej strane. Upozorňujeme, že Karibik je v októbri najkrajší, s minimom dažďa, zatiaľ čo na tichomorskej strane a v centrálnom údolí je to práve október najupršanejší. Počasie na Kostarike sa teda veľmi líši v závislosti od toho, ktorú stranu krajiny chcete navštíviť.

Za hlavnú sezóna sa na Kostarike považuje december až apríl, so spoľahlivým slnečným počasím (pokiaľ hovoríme o tichomorskej strane a vnútrozemí), ale s väčšími davmi ľudí a k tomu aj zodpovedajúcimi o niečo vyššími cenami.

Zvyšok roka sa považuje za obdobie dažďov, alebo tzv. green season – zelená sezóna s lepšími cenami, menej turistami a viac pravidelnými dažďovými prehánkami. Október je najdaždivejší mesiac, takže ak chcete cestovať na Kostariku a na strane Pacifiku stráviť väčšinu času, tak október nie je dobrou voľbou.

Naopak na karibskej strane krajiny je to najslnečnejší mesiac s minimom zrážok.