Čím je Kostarika taká zaujímavá?

Kostarika Pacifik

Čím je Kostarika taká zaujímavá?

Kostarika je v každom prípade jedna z najkrajších krajín na svete. Naozaj! Pomerne malá krajina približnej veľkosti ako Slovensko s takmer rovnakým počtom obyvateľov sa nachádza v Strednej Amerike medzi Karibským morom a Tichým oceánom. Hraničí s dvoma úžasnými krajinami, zo severu s Nikaraguou a z juhu s Panamou.

Kostarika ako jedna z mála krajín je domovom vzácnych druhov korytnačiek

ktoré na pravidelne prichádzajú na pláže Karibiku pri Národnom Parku Tortuguero klásť svoje vajíčka, z ktorých sa neskôr vyliahnú malé korytnačky, ktoré hneď smerujú späť do mora. Jedinečný zažitok, ktorého môžete byť sami svedkom.

Národný park Tortuguero, známy svojim čiernym pieskom a populárny vďaka korytnačkám, je mimoriadne atraktívnym miestom pre návštevu vďaka jedinečnej prírode a vodným kanálom. Aj preto sa tento národný park nazýva malou Amazóniou. Plavba v tomto národnom parku bude pre vás jednym z TOP zážitkov.

Tortuguero, Kostarika

Na tak malom území ako má Kostarika, môžeme nájsť až 8 aktívnych sopiek. Ale nebojte sa, v súčasnosti neznamenajú žiadne ohrozenie a erupcie sú dnes výnimkov. V prípade viacerých sopiek, však viete výjsť k ich kráteru, alebo sa aspoň prechádzať po bývalých lávových poliach.

Nemalo známe sú minerálne horúce kúpele, zvlášť obľúbené v okolí sopky Arenal. Ktorýkoľvek z hotelov v okolí La Fortuny ponúka jedinečný výhľad na sopku a kúpanie v horúcich prameňoch je čerešničkov na torte.

Kúpele, La Fortuna, Arenal

Kúsok od sopky Arenal však nájdeme ďalší skvost Kostariky. Dažďové pralesy so závesnými mostami, jedinečnou faunou a flórou, vodopádmi a nezabudnuteľným adrenalínovým zipline, resp. zlaňovaním.

Západné pobrežie Pacifiku nám ponúka tucet ďalších možností ako stráviť čas v tejto neuveriteľne krásnej krajine. Najnavštevovanejší národný park Manuel Antonio s viac ako 300 druhmi živočíchov, najkrajšie pláže vv regióne Guanacaste, ideálne na surfovanie alebo na prežitie all inclusive dovolenky, národný park Corcovado s jedinečnou a pre celý svet nenahraditeľnou flórou. Tak aj toto je Kostarika. Nenahraditeľná a nezameniteľná. Jedna z najkrajších a najpríjemnejších krajín sveta, ktorú by ste určite mali navštíviť. Pura Vida! Alebo teda, krásny život!

Vyberte si náš najpredávanejší zájazd na Kostariku a vycestujme tam spolu už vo februári 2020!

Kostarika. To najlepšie za 9 dní

 

Komentáre

Pridaj komentár