Najkrajšie pláže Kostariky – Pacifik

Kostarika a jej pláže

Dve pobrežia jednej krajiny – to sú desiatky kilometrov pláží na karibskom pobreží a stovky km na pobreží Tichého oceánu.

Pláže sú bezpochyby jednou z najobľúbenejších miest Kostariky. A sú ich tam desiatky, keďže krajinu lemujú dve pobrežia, Pacifik a Karibik. Mnohé z nich sú prepojené s dažďovými pralesmi a divokou prírodou. Je ťažké uprednostniť jedno pobrežie pred druhým. Obe majú svoje čaro a reprezentujú odlišnú časť ako krajiny, tak aj jej obyvateľov. Ale poďme pekne po poriadku a začneme plážami na pacifickom pobreží

Pláže Pacifiku – Tichomorské pobrežie Kostariky

Väčšina turistov uprednostňuje tichomorské pobrežie Kostariky kvôli plážam s bielym pieskom, dobrým podmienkam na surfovanie, ale hlavne pobrežie Pacifiku na Kostarike je neporovnateľne dlhšie ako karibské pobrežie.

Nakoľko je tichomorské pobrežie dlhé, tiahne sa od hraníc s Nikaraguou až po južné hranice s Panamou, nájdete tu kopec miest a desiatky kilometrov prázdnych pláži s minimom turistov, alebo aj úplne bez nich.

1. Manuel Antonio:

Pláže v národnom parku Manuel Antonio sú nádherné, ako aj samotný národný park. Len si predstavte pláže s bielym pieskom, tyrkysovú vodu a všade pobehujúce opice. Ale keďže sú súčasťou najnavštevovnejšieho národného parku na Kostarike, v sezóne sú preplnené turistami. Najlepšími časom na návštevu je prvá polovica decembra.

2. Playa Uvita:

Uvita je miestom slávnej pláže v tvare chvosta veľryby. Nachádza sa medzi NP Manuel Antonio a NP Corcovado. Kúsok odtiaľ sa nachádza jeden z najkrajších vodopádov Kostariky, Nauyaca waterfalls.

Na pláž Uvita bezprostredne nadväzujú pláže Hermosa a Chaman s najkrajšími západmi slnka.

3. Playa Carillo:

Táto pláž sa nachádza južne od Samary. Nekonečne dlhá pláž ideálna na prechádzky a rodinný piknik. Auto zaparkujete rovno na pláži.

4. Playa Samara a playa Barrigona:

Tieto pláže, sú veľmi obľúbené pre ich skvelú atmosféru. Samara je malé energické miesto s nádherným východom slnka, ideálnym miesto na surfovanie, plavbu na kajaku. alebo len tak na relaxáciu!

Pláž Barrigona je jedinečná a takmer opustená pláž s bielym pieskom. Nachádza sa kúsok od Samary a haciendu tu má aj herec Mel Gibson.

5. Playa Flamingo:

Pláž Flamingo sa nachádza medzi Tamarindom a Playas del Coco. Je to jedna z najobľúbenejších pláží v krajine vďaka jasnému bielemu piesku. Táto oblasť krajiny je tiež ideálna pre potápanie.

6. Playa Santa Tereza:

Santa Tereza a okolité pláže Hermosa, Carmen, Manzanillo a Mal País sú jedny z najobľúbenejších pre ich chic atmosféru. Santa Tereza je hipsterské miesto plné surferov, reštaurácii a barov. Pláže sú veľmi rozsiahle.

7. Playa Arco:

Kúsok od Uvity smerom k pláže Ballena je nádherná, opustená pláž Arco. A ak chcete vedieť ako sa k nej dostanete, napíšte mi 🙂

8. Playa Conchal:

Jedna z najkrajších pláži Kostariky sa nachádza na severnom pobreží Pacifiku v provincii Guanacaste. Ak si ju chcete čo najlepšie vychutnať, odporúčam koniec novembra – december, alebo koniec apríla – mája.

Pláže Karibiku nájdete tu.

Galéria

Hľadajte zájazdy lokality