Najkrajšie miesta vo Vietname, časť 1.

Vietnam

je podmanivá krajina plná úžasných prírodných krás, fascinujúcej kultúry, perfektného jedla a množstvo zaujímavých miest.

Od bujných tropických pralesov až po pulzujúce mestá a nedotknuté pláže, Vietnam má niečo pre každý typ cestovateľa. Či už hľadáte akčné dobrodružstvo alebo relax, existuje nespočetné množstvo dôvodov prečo by mal byť Vietnam vašou ďalšou destináciou.

Z majestátnych vápencových ostrovov v Halong Bay do starobylého mesta Hoi An a neuveriteľnej delty Mekongu, tu sú niektoré
z najlepších turistických miest vo Vietname, ktoré musíte navštíviť.

1. Ha Noi

Ha Noi je hlavné mesto Vietnamu a jedno z najkrajších miest v Ázii.

Lokalizované na brehoch Červenej rieky má Ha Noi bohatú históriu a kultúru, vďaka ktorej je zážitok z tohoto mesta pre návštevníkov absolútne jedinečný.

So svojimi modernými budovami, starobylými chrámami, pulzujúcim pouličným životom a vynikajúca kuchyňou, Ha Noi ponúka niečo pre každého. Je to skvelé miesto na objavovanie vietnamskej kultúry, jedla a pamiatok skutočne jedinečného mesta.

Kombinácia francúzskej koloniálnej architektúry, tradičnej vietnamskej kultúry a modernej architektúry robia z Hanoja
vzrušujúcu a pulzujúcu destináciu, navyše s vynikajúcim jedlom.

2. Ha Long Bay

Zátoka Ha Long, ktorá sa nachádza v Tonkinskom zálive pri pobreží severného Vietnamu, je zapísaná do zoznamu UNESCO –
Svetového dedičstva, je preslávená svojimi úchvatnými a naozaj fascinujúcimi vápencovými ostrovmi.

Tento majestátny záliv pozostáva z takmer 2 000 roztrúsených ostrovov a ostrovčekov, ktoré sa náhle zdvíhajú zo
smaragdovo zelenej vody.

Ohromujúce miesto bolo inšpiráciou pre mnoho mýtov a legiend v celej vietnamskej histórii a naďalej priťahuje turistov z celého
sveta.

Návštevníci zálivu Ha Long môžu preskúmať jeho skryté zátoky, úžasné jaskyne a nedotknuté pláže a zároveň si môžete užívať množstvo aktivít, ako je jazda na kajaku, šnorchlovanie a dokonca plavba pozdĺž zálivu na tradičnom člne.

Je to naozaj magické a jedno z najúžasnejších vietnamských turistických miest, ktoré uchvátia vaše srdce.

3. Hoi An

Staroveké mesto Hoi An je nevyhnutnou destináciou vo Vietname. Nachádza sa na centrálnom pobreží krajiny, je to svetové dedičstvo UNESCO, kde sa nachádza zachovalá tradičná architektúra.

Ponúka jedinečnú zmes kultúr, vplyvy Japonska, Portugalska, Číny, Thajska, Francúzska a ďalších
kultúr.

Hoi An so svojimi kľukatými uličkami, malebnými obchodmi, farebnými lampášmi a historickými pamiatkami poskytuje jedinečný zážitok z minulosti v rámci moderného Vietnamu.

Návštevníci môžu preskúmať množstvo chrámov, pagod, pričom sa kocháte šarmom starého sveta tohto pulzujúceho pobrežného mesta. Neďaleké pláže tiež ponúkajú množstvo príležitostí na oddych, vďaka čomu je Hoi An obľúbeným dovolenkovým miestom pre miestnych obyvateľov aj turistov.

Hoi An určite stojí za návštevu.

4. Da Nang

Da Nang je pulzujúce pobrežné mesto vo Vietname, ktoré sa nachádza v strede krajiny pozdĺž Juhočínskeho mora. Vďaka tomu sa stáva čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou pre úžasné pláže, jedinečnú kultúru a fascinujúce atrakcie.

Poloha Da Nang medzi dvoma lokalitami svetového dedičstva – starobylým mestom Hoi An a svätyňov My Son – z neho robia ideálnu základňu na objavovanie tohto regiónu.

Da Nang má od starovekých ruín cez nádherné pláže, či moderné mrakodrapy, až po miesta s nádherným výhľadom na pobrežie a množstvom nákupných príležitostí, Da Nang je určite vrcholom vietnamských miest, ktoré by ste mali navštíviť.

5. Hue

Hue, bývalé cisárske hlavné mesto Vietnamu, je mestom staroveku aj moderny zároveň.

Je domovom mnohých náboženských chrámov, historických pamiatok a chutnej kuchyne. Ulice Hue sú nasiaknuté históriou, lemované veľkými palácmi a mauzóleami, ktoré boli postavené počas Nguyenovej dynastia v 19. storočí. Neďaleká rieka je ideálna na oddych jazdou loďou, ktorá ponúka úchvatné výhľady na vidiecke dedinky a svieže zelené lesy v jej okolí.

Milovníci jedla budú tiež nadšení jedinečnými príchuťami Hue – od Bun Bo Hue (pikantná rezancová polievka) až po Com Hen (ryža s mušľami). Hue má bohaté kulinárske dedičstvo, takže ak máte radi výborné jedlo, Hue nemôžete vynechať.

6. Hočiminovo mesto – Saigon

Hočiminovo mesto, alebo viac známe pod menom Saigon je najväčšie mesto vo Vietname a historické hlavné mesto bývalého Južného Vietnamu.

Mesto je rušnou metropolou plnou energie a života, s modernou architektúrou plnou mrakodrapov stojacich vedľa starých koloniálnych budov.

Saigon je domovom niektorých miesta a ulíc, kde nájdete najlepšie jedlo v juhovýchodnej Ázii a pulzujúci nočný život.

Návštevníci tu nájdu množstvo príležitostí preskúmajte kultúru,

Saigon nemôžete vynechať. Je to fascinujúce mesto s pulzujúcim nočným (nielen) životom, bohatou históriou a atrakciami mesta od ikonických pamiatok až po modernú architektúru, vynikajúcim jedlom a dobrou atmosférou.

Galéria

Hľadajte zájazdy lokality