Termín 

celoročne

Krajina

Argentína a Čile

Vek

18 +

Náročnosť

3/5

Južná časť Argentíny a Čile – región Patagónia – je oblasť ako stvorená pre náročnejšie, ale zato veľmi lahodnú trekingovú turistiku. Náš zájazd zahŕňa dva jedinečné horské treky, nesúce pomenovanie „svetové“, ktoré mieri k jednom z najkrásnejších horských štítov Južnej Ameriky. A naozaj unikátnym zážitkom pre záujemcov na záver bude 4 denný trek v ľudoprázných Ohňových Andách.

1

Deň 1-2

Letecky Praha – Buenos Aires a následný prelet do El Calafate – vstupného mestečka do argentínskeho národného parku Los Glaciares.

3

Deň 3

Fakultatívny výlet k ľadovcu Perito Moreno, jednému z mála rastúcich ľadovcov na svete.

4

Deň 4

Príjezd do NP Los Glaciares, pravdepodobně najpôsobivejšia horská oblasť Ánd. Trek pod 3000 m vysoký vrchol Cerro Torres.

5

Deň 5-6

Trek pod horský masív Fitz Roy (3700 m) a jeho okolie.
7

Deň 7

Steny Cerro Torres osvetlené ranným slnkom, výhliadky na Fitz Roy; popoludní návrat do El Calafate.

8

Deň 8

Presun do Chile – do mestečka Puerto Natales, znáýmej reštaurácie s čilskou kuchyňou.

9

Deň 9

NP Torres del Paine, túra naľahko – vyhliadka na tri mohutné granitové veže („torrés“) Paine vysoké 2800 m, prevyšujúcí krajinu o viac než 2000 m.

10

Deň 10-14

Veľký okružný trek v nádhernom národnom parku Torres del Paine. Trek vedie krásnymi lúkami, údolím rieky Paine, pozdĺž ľadovca Dickson, stúpa okolo ľadovcových jazier a bystrín k sedlu vo výške 1100 m, kde ponúka monumentálny výhľad na obrovský ľadovec Grey, ďalej potom klesá pozdĺž ľadovca k jazerám Grey a Pehoe a končí ďalšou majestátnou vyhliadkou na masív Cuernos del Paine.

15

Deň 15

Záver treku, relax v civilizácii v Puerto Natales.

16

Deň 16-18

Presun do El Calafate, prelet do Buenos Aires, následujúcí deň návrat do ČR.

myncjx

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating