Portoriko
Krajina
1/5
Náročnosť
18.11-.26.11.2019
Termín
6+
Vek

Vydajte sa na svoju jesennú dovolenku do slnečného Karibiku a navštívte temperamentné Portoriko Do miest pre voňavých kávou a rumom, do miest so španielskym temperamentom zasadeným do amerického územia. Cieľom bude spoznať tento karibský ostrov v celej jeho kráse.

Navštívime hlavné mesto San Juan a jeho historickú časť, pozrieme sa na najväčší teleskop v Arecibo, kde sa natáčal tiež diel Jamesa Bonda, budeme mať možnosť nočného pozorovania lagún. Prejdeme si tzv. Panoramatickú cestu – portorickú cestu, ktorá sa preplieta najkrajšími scenériami ostrova. A bude aj veľa možností vykúpať sa na krásnych plážach tohto karibského raja.

3

Deň 3

Letecky Praha – San Juan.

2-3

Deň 2-3

San Juan – večerný prílet, ubytovanie. Nasledujúci deň prehliadka starej časti hlavného mesta Portorika, Plaza Colón, pevnosť La Fortaleza a Fuerte San Cristobal, pôvodne dominikánsky kláštor Convento de los Dominicos, veľkolepá stavba Catedral de San Juan, na popoludnie možnosť kúpania či prechádzka novou časťou San Juanu.

4

Deň 4

El Yunque – ranný odchod do najrozsiahlejšie zalesnenej plochy na ostrove v pohorí Sierra de Luquillo. Dopoludňajšia prechádzka po tropickom lese El Portal s pozorovaním miestnej fauny a flóry, popoludní odchod do mesta Fajardo, kúpanie, večerný výlet kajakom (1 kajak pre dve osoby) na pozorovanie lagún v Laguna Grande.

5

Deň 5

Panoramatická cesta – klasická portorická cesta, ktorá prechádza najkrajšími scenériami ostrova. Prechádzka cez rieku Río Francúzskej Guyany pozdĺž hrebeňa s banánovými plantážami, rezervácie dažďového pralesa Forestal Cari s plantážami, tu pozorovanie vtákov a návšteva vodopádov, rozhľadňa Mirador Piedra DEGETAU, najhlbšia tiesňava ostrova Caňon San Cristóbal. Večerný príchod do mesta Ponce, ubytovanie.

6

Deň 6

Cordillera Central – pokračovanie panoramatickej cesty pozdĺž hrebeňa s výhľadmi na celý ostrov, lesnej rezervácie Toro Negro, kratšia túra k Cerro Dona Juana k obrovskému kúpalisku v pralese a Cerro de Punta (1 338 mnm), najvyšší bod na ostrove. Navečer príchod do mesta Mayagüez, večerná prehliadka mesta.

7-8

Deň 7-8

RíoCamuy Cave Park – prejazd k vápencovému labyrintu s jaskyňami a podzemnými riečkami, plavba motorovým vozíkom hlavná z jaskýň Cuerva Clara de Empalme, potom návšteva observatória Arecibo, najväčšieho rádio-teleskopu na svete, cestou späť do San Juanu museum Bacardi – prehliadka spojená s ochutnávkou skvelého rumu. Nasledujúci deň odlet do Prahy podľa letového poriadku.

9

Deň 9

Letecky späť do Prahy.

V cene je zahrnuté:

medzinárodná letenka Praha – Portoriko – Praha

sprievodca

doprava nájomným minibusom

  6 x hotel ** / *** s raňajkami

prenájom kajaku na Laguna Grande s miestnym sprievodcom

vstupné do NP El Yunque

vstupné do jaskýň El Camuy a na observatórium Arecibo

informačné materiály

V cene nie je zahrnuté:

registrácia ESTA – 20€

Ubytovanie: Na úrovni ** / ***, vždy 2lôžkové izby s vlastným WC a sprchou. Jednoposteľová izba za príplatok, troch a viac lôžková izba na vyžiadanie.

Stravovanie: V cene sú raňajky na hoteloch. Ostatné stravovanie z miestnych zdrojov v hoteloch, rôznych krčmičkách či v obchodoch. Ceny sú vyššie ako v SR.

Klíma: Portoriko sa nachádza v trópoch a v priebehu celého roka má priemernú teplotu 28 ° C, s priemernou minimálnou teplotou 19 ° C a priemernou maximálnou teplotou 30 ° C. Teplota na juhu je zvyčajne o niekoľko stupňov vyššia ako na severe.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating