India
Krajina
2/5
Náročnosť
27.1.-10.2.2019
Termín
15 dní
Trvanie

Túžite po tom vydať sa do tropického raja, ktorý sa nachádza v Južnej Indii, ktorá ponúka jedinečnú kombináciu fascinujúcich pamiatok, pestrofarebného vidieka i nádhernej prírody. Počas putovania spoznáme Indiu zo všetkých strán, so všetkými jej cnosťami i necnosťami. Nad niečím budete v úžase, nad inými vecami budete krútiť hlavou a nebudete veriť vlastným očiam.

 

Spoločné máme možnosť navštíviť dva úchvatné juho-indické štáty: Tamilnád, ktorý je oblkopený chrámami, a zeleňou prekypujúcou Keralou. V pokojnej a uvoľnenej atmosfére preskúmame vzácnu biodiverzitu pohorí Západného Ghátu, prechádzkou pomedzi ryžovými políčkami a čajovými plantážami  a po zapadnutých cestičkách sa zoznámime s autentickým juho-indickým vidiekom. V mestách budeme obdivovať starobylé kultúrne pamiatky a nasávať vôňu korenia, vonných tyčiniek aj celosvetovo známe indické kuchyne. Na záver si odpočinieme v tieni kokosových paliem na bielych plážach Arabského mora a nakúpime suveníry v malebnom rybárskom prístave Kóčin.

 

1-2

Deň 1-2

Letecký presun Praha – Mádras, presun do Puduččéri so zastávkou v Mahábalípuramu: unikátne monolitické skalné chrámy a reliéfy, prvá ochutnávka indickej kuchyne. Puduččéri – bývalé hlavné mesto francúzskych teritorií s impozantnými kostolmi a širokými bulvármi. Podvečerná prechádzka po pobrežnej promenáde a odpočinok po ceste.

3

Deň 3

Dopoludnia zostavenie bicyklov a zahrievacia etapa tropickými lesmi do experimentálnej futuristickej osady Auroville, ktorej poslaním je podporovať spirituálny rozvoj života. Naspäť cez pláž a možnosť kúpania sa v mori (30 km).

4

Deň 4

Začína cyklistické putovanie na juh, prvý kontakt s indickým vidiekom: plantáže banánovníkov a cukrovej trstiny, farebné hinduistické svätyne, melóny, mangá, „jackfruits“. V podvečer dojazd do rušného Čidambaramu (85 km).

5

Deň 5

Skorá ranná návšteva Natarádžoveho chrámu zasväteného tancujúcemu Šivovi a možnosť pozorovať hinduistické ceremónie a obrady alebo dostať požehnanie od slona. V popoludní na bicykli do Pičavaramu, krajom rybárskych dedín, ktoré sa postupne spamätávajú z ničivej cunami v roku 2004. Fakultatívne plavby lodičkou cez rozsiahlu sieť kanálov medzi mangrovníky (47 km).

6-7

Deň 6-7

Ponoríme sa do srdca Tamilnádu, krajinou zavlažovacích kanálov a ryžových políčok smerujeme do vnútrozemia. Etapy nás prevedú po najvýraznejších pamiatkach slávnej čólskej ríše: farebné gópury a obrovské vozy v Kumbakonamu, chrám Airavatešvara v Darasuramu obklopený malebnou záhradou. Pre cyklisticky nenásytných zájdenie do Svámimala – dediny, ktorá je uctievaná ako jeden zo šiestich posvätných príbytkov Murugana, Šivovho syna ( 115 km / 2 dni).

8

Deň 8

Deň bez bicyklov: za ranného chládku si pozrieme Brhadéšvarov chrám  v Tándžávure a zvyšok dopoludnia strávime odpočinkom a prechádzkou po meste; popoludní sa presunieme buď vlakom, alebo autobusom do predhorí pohoria Západnej Ghát.

9-10

Deň 9-10

Krajina sa začína meniť, pribudlo zelene i vodných nádrží, atmosféru dokresľujú vinice zasadené pod žulovými masívy; cestu lemujú stánky s rôznymi druhmi tropického ovocia, ktoré zvádzajú na ochutnanie; príjemné osvieženie pod posvätnými vodopádmi Sürül (pozor na opice); záverečné stúpanie odvážne vedenými serpentínami s monumentálnymi výhľadmi späť do údolia (158 km / 2 dni).

11

Deň 11

Voľný deň v oblasti NP Perijár zasadenom uprostred pohoria Západné Ghát s množstvom fakultatívnych programov: návšteva čajové plantáže a výrobne čaju, prechádzka farmou na pestovanie korenie, plavba loďou po jazere; večer kalaripajattu – predstavenie starovekého juhoindického bojového umenia alebo kathakali – tradičného tanca.

12-13

Deň 12-13

Oblasťou korenia, čaju a kaučukových plantáží schádzame do zelenej úrodnej nížiny pri pobreží Arabského mora; Kérala – jedna z najbohatších a najmalebnejších oblastí Indie; spleť nekonečných vodných kanálov lemovaných malebnými rybárskymi dedinkami s farebnými kostolíkmi; prievozom cez jazero Vembanad; fakultatívne návšteva vtáčej rezervácie Kumarakom; západ slnka nad Arabským morom (142 km / 2 dni).

14-15

Deň 14-15

Dopoludňajšie relaxácia pri mori, popoludní na bicykli pozdĺž pobrežia do Kočín (40 km); Kočín – staré prístavné mesto: portugalský kostol s bývalým hrobom Vasca de Gama, čínske rybárske siete, výstavné koloniálne paláce či pôvabná židovská synagóga; k večeri voňavá ryba zabalená v banánovom liste alebo karí z morských plodov; zabalenie kolies; skoro ráno presun na letisko a letecky návrat do Prahy.

V cene zahrnuté:

sprievodcu CK

letenka vr. všetkých poplatkov Praha-Madras a Kočín-Praha

všetky transfery

transport batožiny počas celého programu

13 x turistické hotely s raňajkami

informačné materiály

transport bicyklov lietadlom

V cene nie je zahrnuté:

indické elektronické turistické vízum – asi 80 USD (platí si každý účastník sám pred odletom)

Letenky:

Cena zájazdu zodpovedá letenke so spoločnosťou Emirates, ktorá prepravuje bicykel bez príplatku, ak sa vojdete do stanoveného váhového limitu.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating