Francúzsko
Krajina
2/5
Náročnosť
14.6-23.6.2019
Termín
15+
Vek

Zájazd vás zavedie do kraja, ktorý určite poznáte. Možno nie osobne, ale z kníh Francesca Petrarky a Marcel Pagnol alebo z filmu Dobrý ročník. Počas týždenného pobytu v oblasti Luberon v čase kvitnúcej levandule si vychutnáme všetky farby a vône jarného Provensálska a samozrejme skvelé cyklovýlety. Našou základňou pre cyklovýlety bude kemp Domaine des Chênes Blancs, ktorý leží neďaleko malebného mestečka Saint Saturnin-les-Apt.

1-2

Deň 1-2

Odchod večer, nočný prejazd do Francúzska, príchod v popoludňajších hodinách do kempu juhovýchodne od mestečka St. Saturnin-les-Apt, ubytovanie, odpočinok, na bicykli do mestečka St. Saturnin-les-Apt (asi 12 km).

3

Deň 3

Na bicykli do pastelovo farebného a presláveného Roussillone, prechádzka okrovým lomom – farebné prírodné veže, modrá obloha, zelené borovice, rímsky most Pont Julien k Lacoste – sídlo markíza de Sade, ďalej cez Bonnieux (krásne výhľady od kostola na celé údolie Cavalonu a rieku Durance, múzeum pekárstvo) a Apt (živé mesto, produkcia marmelád, levanduľovej esencie, hľuzoviek, ťažba okru, od 3 . storočie biskupské sídlo) do kempu (55 km).

4

Deň 4

Z kempu na bicykli cez St. Saturnin les Apt do Rustrelu – Colorado Rustrel – séria okrových lomov – žltá, biela a svetlo oranžová (okruh 30 km), za zachádzkou cez malebný Saignon (40 km), možnosť predĺženia po „Route de la Lavande“ do Oppedette – malebná dedinka na skale nad tiesňavou Oppedette (predĺženie o 20 km), za zachádzkou k Simiane la Rotonde (predĺženie o 30 km).

5

Deň 5

K opátstvu Senanque, na bicykli cez stredoveké mesto Gordes, kamenný skanzen Les Bories, dojazd na bicykli do kempu (35-52 km), možnosť predĺženia o Fontaine-de-Vaucluse – historické mestečko a doteraz veľmi živé, na vyvierajúcej rieke, historické papierne (30 km navyše).

6

Deň 6

Autobusom: veľký kaňon Verdon, jeden z najhlbších v Európe, s impozantnými výhľadmi, cyklovýlety do okolia (asi 25 km) – mestečko v horách Moustiers Sainte Marie, kúpanie v azúrovom jazere St. Croix, zapožičanie lodičiek v kaňone Verdon.

7

Deň 7

Autobusom do Sault – východiskový bod pre výstup na veternú horu Mont Ventoux (1909 m) a zjazd späť do Sault (52 km), pre zdatnejších klientov s dojazdom až do kempu (+33 km), pre menej zdatných autobusom až k chate Reynard, odtiaľ 6 km pod vrchol a zjazd do Sault (32 km).

8

Deň 8

Autobusom juhovýchodným smerom do sedla pohoria Luberon, odtiaľ zjazd na bicykli do typicky Provensálskeho mestečka Lourmarin (hrad z 11. storočia), ďalej cez Cucuron (natáčal sa tu film Husar na streche) a Ansouis – hrad z r. 960, prestavaný v 18. stor. do La Tour d’Aigues (trasa 40 km), naloženie bicyklov a dojazd autobusom k Domaine de Régusse, vínnej pivnici (návšteva s degustáciou), pre zdatnejších cyklistov etapa s dojazdom až k vínnej pivnici (+16 km).

9-10

Deň 9-10

Na bicykli do okrových baní Mine de Bruoux (2 km), trh v APTU alebo pre zdatnejších cyklistov cez Apt ku skalnej pevnosti Fort Buoux (40 km), odchod v podvečer, návrat nasledujúci deň v popoludňajších hodinách.

V cene zahrnuté:

sprievodca

doprava autobusom s cyklovlekom

7 x ubytovanie s polpenziou

 všetky výlety uvedené v programe

 potrebné mapy

poistenie liečebných nákladov a storno poplatkov

Nie je zahrnut0 v cene:

Elba (trajekt aj s bicyklom asi 45€/os.)

Florencia(vlak- spiatočná cesta- asi 25€/os.)

Ubytovanie: Bývať budeme v Mobil domoch (čo je niečo medzi chatkou a trvalo parkovaným veľkým karavanom). Vybavenie mobil domu: 2 oddelené 2lôž. spálňa (obliečky vlastné), spoločná kuchynka (kuchynská linka, sporák, chladnička, riad, príbory, taniere, poháre atď.) s jedálenským kútom, spoločná kúpeľňa (sprcha, umývadlo, WC), úložné priestory, záhradný nábytok. Po príjazde je nutné zložiť kauciu 100€/1 mobil dom (25€/os.)

Stravovanie: Mobil domy: Po celú dobu pobytu budú podávané večere a raňajky, na mieste pripravované naším kuchárom, jedálniček tvoria čerstvé potraviny nakúpené priamo na mieste, stravovanie začína večerou v deň príchodu, končí raňajkami v deň odchodu.

Povrch a profil: asfalt, profil prevažne zvlnený, príležitostne menšie stúpanie

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating