Kostarika
Krajina
2/5
Náročnosť
8.2.-23.2.2019
Termín
16 dní
Trvanie

Kostarika je naozaj jedinečná! Na pomerne malej rozlohe nájdeme skoro 4 tisícové hory, pobrežie Pacifiku i Karibského mora. Nedotknuté tropické pralesy, desiatky kilometrov opustených pláží, ktoré sú lemované kokosovými palmami, vodopády, činné sopky, korálové útesy i mimoriadne bohaté živočíšstvo a rastlinstvo.

Ponúkame vám spoznať sympatickú zem s nezameniteľným stredoamerickým miestom, ktoré sa vzorne stará o svoje prírodné bohatstvo a vytvára tak najlepšie miesto pre aktívne spoznávanie prírody z celého latinsko-amerického regiónu. Čakajú nás rôzne pešie vychádzky a výlety do národných parkov. Od horského hmlového lesa v Cordillere de Talamnca až k prímorským pralesom na polostrove Osa, kde si užijeme bujnej zelene, vzduchu nabitého kyslíkom a pozorovanie papagájov, leguánov opíc a ďalších obyvateľov pralesa. Samozrejme, že nevynecháme romantické kúpanie na krásnych odľahlých plážach Pacifiku a Karibiku. Odvážnejší záujemcovia si môžu užiť aj skvelý rafting na unikátnom kaňone rieky Pacuare, ktorá sa zaraduje medzi desať najkrajších raftingových riek sveta.

1

Deň 1

Letecký presun Praha-San José.

2

Deň 2

NP Poás- minibusom na činnú sopku, prechádzka okolo kráterového jazera obklopeného tropickou vegetáciou. Počas návratu fakultatívna návšteva kávových plantáží s odborným výkladom.

3

Deň 3

Sn José- návšteva unikátneho múzea Zlata a prekolubovnských kultúr, ďalej minibusom cez Cartágo s návštevou okúzľujúcej baziliky de Nuestra Seňora de los Angeles. Ďalej prejazd horskou cestou cez sedlo hrebeňa Cordillery de Talamanca (3300m) do San Gerada de Dota.

4

Deň 4

NP Los Quetzales – nocovať budeme v štýlových lodžiách vnútri horského hmlového pralesa a čakajú nás tu pešie výlety s pozorovaním prírody a snáď aj tunajšie perly, krásne sfarbeného vzácneho vtáka Quetzal. Na popoludnie prejazd do San Gerarda de Rivas.

5

Deň 5

NP La Amistad – poldenný výlet do prírodnej rezervácie Cloud Bridge, situovanej na úpätí najvyššej hory Kostariky – Cerro Chirripó (3820 m), pozorovanie prírodných krás horského hmlového pralesa, popoludňajšia relaxácia v prírodných termálnych prameňoch.

6-7

Deň 6-7

Prejazd do mestečka Sierpe, odtiaľ prenajatým člnom po prílivovej rieke s ekosystémom mangovníkov až do pacifickej zátoky Drake Bay, kde údajne kotvil tento slávny pirát a moreplavec. Druhý deň fakultatívny lodný výlet do ostrovnej rezervácie Isla del Caňo s kúpaním a šnorchlovaním alebo výlet na polostrove Osa v okolí Drake Bay po ľudoprázdnych plážach Pacifiku a kúpanie.

8-10

Deň 8-10

NP Corcovado, najrozsiahlejšie územie primárneho tropického dažďového pralesa v Strednej Amerike – loďou z Drake Bay pozdĺž pobrežia polostrova Osa do srdca NP,  1x nocľah na rangerskej stanici Sirena, pešie výlety džungľou aj po odľahlých oceánskych plážach, kúpanie v Pacifiku, veľká šanca na pozorovanie zvierat (papagáje ara, leňochody, opice, leguány a mnoho ďalších). Tretí deň návrat člnom do Sierpe a nasledujúci deň prejazd do centrálnej Kostariky do Turrialba.

11-14

Deň 11-14

Karibské more – prejazd do Puerto Viejo de Talamanca, cestou možnosť fakultatívneho raftingu kaňonom rieky Pacuare, ktorá právom patrí medzi desať najkrajších raftingových riek na svete. NP Cahuita – prímorský tropický prales, peší výlet, krásne pláže, kúpanie, koraly, fakultatívna možnosť prechádzky na bicykli a návšteva prírodnej rezervácie Gandoca-Manzanillo s prekrásnymi pobrežnými scenériami. Posledný deň prejazd do San José.

15-16

Deň 15-16

Letecky naspäť do Prahy.

V cene zahrnuté:

Sprievodca

letenka vr. všetkých poplatkov Praha-San José-Praha

prenajaté minibusy prípadne občas aj solídne linkové autobusy

3 x loď

13 x hotel či bungalov

1 x nocľah na rangerskej stanici v NP Corcovado s polpenziou

vstupy do NP podľa programu

informačné materiály

V cene nezahrnuté (platí sa na mieste):

 odletová taxa – asi 26 USD.

Fakultatívne služby:

Lodný výlet na Isla Caňo (asi 95 USD)

rafting na Pacuare (asi 95 USD)

Ubytovanie:

Ubytovanie bude rozmanité. V mestách v bežných turistických hoteloch, niekedy v bungalovoch. 1 noc strávite len pod prístreškom v NP Corcovado.

Izby v hoteloch a bungalovoch sú štandardne 2 lôžkové, často typu matrimonial (jedno široké dvojlôžko), v NP Corcovado na matracoch pod strechou na príjemnej vzdušnej terase v rangerskej, prípadne v štvorlôžkovej izbe. 2x budete ubytovaní v menšom hoteli De Montana El Descanso v San Gerardo de Rivas. Jedná sa o rodinný hotel s výbornou kuchyňou (každá skupina si ju veľmi chvália), avšak hotel je menší a môže dôjsť k tomu, že niektoré izby budú mať spoločnú kúpeľňu a wc.

Stravovanie:

Niektoré hotely ponúkajú v rámci ubytovania aj raňajky (3x raňajky v Puerto Viejo, 1x raňajky v Sierpe). Ostatné stravovanie je individuálne z miestnych zdrojov s pomocou sprievodcu – reštaurácie, supermarkety, trhy, lacné tropické ovocie. V NP Corcovado dostanete večeru a raňajky, na rangerskej stanici je k dispozícii reštaurácia (cca 25 USD za jedlo).

Náročnosť:

Plánujeme prevažne kratšie vychádzky a výlety, občas sťažené náročnejšími klimatickými podmienkami, najmä v NP Corcovado (horúco a vlhko). Podľa potreby vám ponúkneme alternatívne trasy.

Fakultatívny rafting je strednej obťažnosti, zvládne ho i odhodlanejší začiatočník, ale je potrebné vedieť plávať.

Klíma:

Vlhké tropické obdobie, ale v suchom období, kedy možno očakávať prechodné zrážky zvyčajne len popoludní v horách. Priemerné teploty bývajú – vzduch 29 ° C, voda 27 ° C bez veľkých výkyvov.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating