Maroko
Krajina
3/5
Náročnosť
17.4-30.4.2019
Termín
14 dní
Trvanie

Tento zájazd zachytáva nielen bohatú históriu ktorú skrýva Maroko, ale zároveň v programe využíva možnosti turistiky, ktorá nám ponúka fascinujúce severoafrické hory. Ponúkame vám intenzívny kombinovaný program, zahŕňajúci najvýznamnejšie kráľovské, berberské a púštne mestá, saharskej duny. Turistiku a treking vo Vysokom Atlase a mnoho ďalšieho.

Výstup na Džebel Toubkal sa dá zameniť za individuálne ľahšie pešie výlety. Na ceste sa stretneme s exotickým islamským svetom, kultúrou pôvodných Berberov a s pozostatkami rímskeho osídlenia. Prejdeme Maroko od Stredného Atlasu cez Vysoký Atlas a Antiatlas až na Saharu, kde si urobíme príjemný výstup na dunách. Nahliadneme do náhorných planín, priepastí a divokých kaňonov a navštívime berberské dediny v horách. Vystúpime na Džebel Toubkal (4167 m), najvyššiu horu severnej Afriky, a pokocháme sa neopakovateľnou krásou Sahary v piesočných dunách a oázach na pobreží.

1-2

Deň 1-2

Letecky Praha – Casablanka, Rabat – Salé, opevnená štvrť týčiaca sa nad Atlantikom. Meknés – hradby s monumentálnymi bránami, mauzóleum zakladateľa mesta, teologická koľaj zo 14. storočia. Rímske mesto Volubilis, najväčšia antická pamiatka Maroka, vyhliadka na Muláj Idrís, najposvätnejšie miesto Maroka.

3

Deň 3

Fés- exkurzia do stredoveku: prehliadka najväčšej marockej medíny, remeselníckych dielní, farbiraní a obchodov, hra zvukov, vôní a farieb. Prechádzka cédrovými lesy obývanými kŕdľami makakov bezchvostých. Azrou, mesto preslávené výrobkami z cédrového dreva.

4

Deň 4

Presun na juh – popoludňajší peší výlet kaňonom rieky Zíz, mocne zarezaným medzi stolové hory, dojazd do púšte, nocľah pod dunami.

5

Deň 5

Erg Chebbi – východ slnka pod najvyššími dunami Maroka, výlet po dunách, fakultatívna okružná cesta na ťavách, púštne trhovisko v Erfúdu.

6-7

Deň 6-7

Todra a Dades – celodenný a poldenný peší výlet impozantnými kaňonmi s mnohými bočnými tiesňavami a monumentálnymi skalnými stenami, ktoré sú miestami až 100 m vysoké.

8

Deň 8

Kasba Ait Benhaddou a Telouet, prejazd Vysokého Atlasu najvyššie položeným cestným sedlom v Maroku Tizi-n-TICHKA (2260 m), nocľah v Imlil.

9-10

Deň 9-10

Džebel Toubkal (4167 m) – výstup na vrchol, ktorý je najvyšší medzi desiatimi štvor-tisícovkami zoradenými na jednom hrebeni! Fakultatívna návšteva nálezísk polodrahokamov, výlety do okolia.

11

Deň 11

Marakéš – večer vo víre spoločenského diania na Jemaa el Fna (Námestie mŕtvych), denná prehliadka mesta s množstvom pamiatok a orientálnou výzdobou, remeselnícke štvrte, nocľah priamo v centre mesta.

12-13

Deň 12-13

Oualidia, možnosť kúpania v Atlantiku, letecky späť do Prahy.

V cene zahrnuté:

Sprievodca CK a miestni sprievodcovia

letenka vr. všetkých poplatkov Praha-Casablanka-Praha

doprava minibusom

11 x hotel (dvojlôžkové izby s príslušenstvom) s raňajkami

1 x horská chata pri výstupe na Džebel Toubkal vrátane polpenzie

potrebné mapy a informačné materiály

Ubytovanie: hotely prevažne turistickej strednej kategórie s ohľadom na možnosti v danej lokalite, v púštnych a horských oblastiach rozkolísaná úroveň.

Náročnosť: Vyššia náročnosť zodpovedá len dvojdennému výstupu na Džebel Toubkal, ktorý možno ale ľahko nahradiť ľahšími pešími výletmi v okolí Imlil.

Klíma: Sucho a príjemne teplo, v mestách až horúco, v horách, najmä vo vyšších polohách, nočné teploty okolo nuly.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating