Papua
Krajina
5/5
Náročnosť
21+
Vek

Toto je alternatíva k náročnej 20 dňovej pešej túre s výstupom na vrch Carstensz Pyramid.

Zdĺhavé trekingové trasy sú v tomto prípade nahradené vrtulníkom až do základného tábora odkiaľ je potom zahájený výstup na vrch hory.

Carstensz Pyramid, alebo inak aj Puncak Jaya je najvyššou horou ostrova Nová Guinea, Indonézie a celého svetadielu Austrália a Oceánia. Zároveň je to najvyšší vrchol medzi Himalájami a Andami. V roku 1962 bola táto hora po prvýkrát zdolaná Rakúšanom Heinrichom Harrerom, a dokonca aj dnes si expedície do tejto hornatej oblasti Novej Guiney vyžadujú dlhé procedúry vybavovania povolení.

Táto expedícia, z džungle až po ľadové hory Pacifiku a Carstensz Summit, je unikátnym i keď veľmi náročným dobrodružstvom.

1

Deň 1

príchod do Denpasar, Bali

Náš zástupca vás privíta a privezie do rezervovaného hotela Ida v Kuta. Postaráme sa o všetky formality týkajúce sa vášho cestovného povolenia (preto je potrebné mať opečiatkované indonézske víza). Zvyšná časť dňa je bez programu (zahrnuté raňajky). Okolo polnoci vás vyzdvihneme z hotela, presunieme sa na letisko a bude nás čakať let lietadlom spoločnosti Garuda Indonesia do mesta Timika.

2

Deň 2

Bali – Timika.

Asi o 1:45 ráno odlietame lietadlom spoločnosti Garuda Indonesia do mesta Timika. Príchod je plánovaný na 6:00. Privíta vás náš sprievodca a spoločne sa presuniete do hotela Komoro Tame. V tento deň sa musia dokončiť posledné prípravy na expedíciu. Popoludní musíme zvážiť celý tím a batožinu pre prípad, že náš let vrtuľníkom bude plánovaný na veľmi skoré ráno nasledujúceho dňa.

3

Deň 3

Timika – Základný tábor

Ráno sa uskutoční transfer na letisko, kde bude čakať vrtuľník pre let do základného tábora Carstensz Pyramid (let trvá asi 40 minút). Po príchode do základného tábora postavíme stany a preskúmame okolie.

4

Deň 4

Základný tábor

Celý deň v základnom tábore. V tento deň (dúfajme, podľa počasia) vystúpime na vrch Pyramid!

5

Deň 5

Základný tábor

Druhý celý deň v základnom tábore. V tento deň (dúfajme, podľa počasia) vystúpime na vrch Pyramid!

6

Deň 6

(prídavný – návrat vrtuľníkom)

Celý deň v základnom tábore. Ak to bude potrebné, aj dnes sa pokúsime zdolať vrch. Podľa potreby môžete využiť vrtuľník na let späť. Po príchode do mesta Timika nasleduje transfer do hotela Komoro Tame. Zvyšok dňa je bez programu. Na hoteli dostanete obed a večeru.

7

Deň 7

Základný tábor (návrat vrtuľníkom)

Posledný deň a návrat vrtuľníkom. Po príchode do Timika vám poskytneme transfer do hotela Komoro Tame. Zvyšok dňa bez programu. Obed a večera budú ponúkané v hoteli.

8

Deň 8

Timika – Bali

Ráno sa uskutoční transfer na letisko pre let s Garuda Indonesia do mesta Denpasar. Príchod je naplánovaný na 13:45 miestneho času. Koniec programu.

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating