Papua
Krajina
5/5
Náročnosť
21+
Vek

V nadmorskej výške 4884 metrov sa nachádza najvyššie položený vrch Novej Guiney – Carstensz Pyramid a patrí medzi známych „sedem vrcholov“, teda najvyššie vrcholy každého kontinentu.

Carstensz Pyramid, alebo inak aj Puncak Jaya je najvyššou horou ostrova Nová Guinea, Indonézie a celého svetadielu Austrália a Oceánia. Zároveň je to najvyšší vrchol medzi Himalájami a Andami. V roku 1962 bola táto hora po prvýkrát zdolaná Rakúšanom Heinrichom Harrerom, a dokonca aj dnes si expedície do tejto hornatej oblasti Novej Guiney vyžadujú dlhé procedúry vybavovania povolení.

Táto expedícia, z džungle až po ľadové hory Pacifiku a Carstensz Summit, je unikátnym i keď veľmi náročným dobrodružstvom.

1

Deň 1

príchod do Denpasar, Bali

Náš zástupca vás privíta a privezie do rezervovaného hotela Ida v Kuta. Postaráme sa o všetky formality týkajúce sa vášho cestovného povolenia. Zvyšná časť dňa je bez programu (zahrnuté raňajky).

2

Deň 2

Bali

Voľný deň na Bali pre aklimatizáciu. Naši zamestnanci v Jakarte zatiaľ pripravia posledné formality s úradmi a vybavia pre vás cestovné povolenie pre Carstensz Pyramid (preto je potrebné mať opečiatkované indonézske víza). Okolo polnoci vás vyzdvihneme z hotela a prevezieme na letisko. Lietadlo spoločnosti Garuda Indonesia vás zavezie do mesta Timika.

3

Deň 3

Bali – Timika.

Asi o 1:45 ráno odlietame lietadlom spoločnosti Garuda Indonesia do mesta Timika. Príchod je plánovaný na 6:00. Privíta vás Dr. Weiglein a spoločne sa presuniete do hotela Komoro Tame. V tento deň sa musia dokončiť posledné prípravy na expedíciu. Popoludní musíme zvážiť celý tím a batožinu pre prípad, že náš súkromný let bude plánovaný na veľmi skoré ráno nasledujúceho dňa.

4

Deň 4

Timika – Illaga.

Ráno zabezpečíme transfer na letisko pre súkromný let do Illaga (asi 40-minútový let). V tento deň by sa mala celá skupina vrátane batožiny, výbavy a jedla, prepraviť do Illaga, najlepšie jedným letom. Noc strávime v stanovom tábore, ktorý by sme mali postaviť v dedine Pinapa, v údolí Illaga. Zvyšok dňa je voľný – je potrebné najať nosičov a taktiež je potrebné navštíviť miestne vládne úrady.

5

Deň 5

1. turistický deň.

Dnes náš čaká veľmi dlhá a vyčerpávajúca túra, ktorú začneme čo najskôr ráno. Výstup je veľmi strmý a musíme sa dostať na hrebeň hory za Illaga, kde nájdeme náš stanový tábor. Táborenie počas cesty bohužiaľ nie je možné. Je to náročný výstup, ale výhľady a príroda sú skutočne výnimočné.

6

Deň 6

2. turistický deň.

V tento budeme prechádzať najmä cez otvorenú krajinu, krásnu prírodu so stálym stúpaním alebo klesaním. Stanový tábor si postavíme v krásnom riečnom údolí pri stromových papradiach.

7

Deň 7

3. turistický deň.

Dnešná trasa nás povedie na obrovskú plošinu a neskôr popoludní sa dostaneme do oblasti prastarého lesa. Stanový tábor si postavíme tak, aby sme mali krásny výhľad na Pyramid Region.

8

Deň 8

4. turistický deň.

Prejdeme cez úžasné vysokohorské planiny s niekoľkými jazerami a množstvom riek. Ak bude hladina riek vysoká, ich prebrodenie môže znamenať problém a meškanie, avšak naši sprievodcovia sú dobre pripravení na všetky možnosti. Stanový tábor si dnes postavíme na konci toku rieky Larson (v blízkosti jaskyne Latolampege).

9

Deň 9

5. turistický deň – príchod do základného tábora.

Dnes musíme prejsť cez priesmyk New Zealand Pass, a dôležité je zvoliť si najkratšiu trasu do základného tábora. Ak bude počasie priaznivé, a cesty budú v dobrom stave, okolo poludnia by sme sa mali dostať do tzv. „Žltého údolia“. V blízkosti jazera si tu postavíme stanový tábor. Bude to náš základný tábor a začiatočný bod pre naše ďalšie túry.

10

Deň 10

Základný tábor.

Celý deň v základnom tábore. Dnešok bude venovaný turistike na severnú stranu pri úpätí Carstensz Pyramid, a preskúmaniu a príprave nášho počiatočného bodu pre ďalšie výstupy.

11

Deň 11

Základný tábor.

Celý deň v základnom tábore. Dnešok (podľa počasia) bude patriť výstupu na vrch Pyramid!

12

Deň 12

Základný tábor (prídavný).

Prvý deň pre návrat vrtuľníkom (voliteľné, za príplatok). Celý deň v základnom tábore. Ak to bude potrebné, aj dnes sa pokúsime zdolať vrchol.

13

Deň 13

1. turistický deň späť.

Druhý deň pre návrat vrtuľníkom (voliteľné, za príplatok). Pôjdeme tou istou cestou do Illaga. Na spiatočnú túru budeme potrebovať 5 dní.

14

Deň 14-17

2. turistický deň späť. Celodenná túra

3. turistický deň späť. Celodenná túra

4. turistický deň späť. Celodenná túra

5. turistický deň späť. Celodenná túra. Na tento deň je naplánovaný príchod do Illaga.

18

Deň 18

Illaga – Timika.

Pokračujeme letom späť do mesta Timika a po prílete nás čaká transfer do hotela Komoro Tame. Zvyšok dňa je bez programu a na hoteli dostanete obed a večeru.

19

Deň 19

Timika – Bali.

Ráno je pripravený transfer na letisko, kde nás bude čakať lietadlo spoločnosti Garuda Indonesia smerujúce do mesta Denpasar s príletom asi 13:45 miestneho času. Nasleduje transfer do hotela Ida. Zvyšok dňa je bez programu (zahrnuté raňajky).

20

Deň 20

Odchod z Denpasar domov.

Transfer na letisko a odlet do vašej ďalšej destinácie.

V cene je zahrnuté:

Spiatočné letenky Denpasar – Timika so spoločnosťou Garuda Indonesia

Súkromný spiatočný let Timika – Illaga

Dr. Werner Weiglein ako sprievodca

Pomocné sily počas cesty (kuchár a nosiči)

3 noci v hoteli Ida, Kuta

2 noci v hoteli Komoro Tame, Timika

14 nocí v stane

Výbava (stany, výbava na varenie, riady, atď.) BEZ spacích vakov / karimatiek!

Výlety podľa itinerára

Všetky transfery, všetky poplatky

Špeciálne cestovné povolenie (Surat Jalan)

Plná penzia (na Bali iba raňajky)

V cene nie je zahrnuté:

Letenky pre medzinárodný let do/z Denpasar/Bali

Spací vak a karimatka!

Obed a večera na Bali

Nápoje a osobné výdavky

Vzťahujúce sa letiskové dane a poplatky

Dôležité informácie:

– Pri vstupe do Indonézie musí mať cestovný pas platnosť minimálne 6 mesiacov

– Kontaktujte vaše veľvyslanectvo a informujte sa potrebe a procese získania víz pri cestovaní do Indonézie

– Pri vstupe do Papuy každý návštevník musí mať pri sebe kópiu cestovného pasu a dve fotografie cestovného pasu pre poskytnutie cestovného povolenia

– Po potvrdení rezervácie vám pošleme zoznam vybavenia, ktoré je potrebné si priniesť.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia. Buďte prvý!

Napíšte svoju recenziu

Rating